Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez csak szerintem túlzás?

Ez csak szerintem túlzás?

Figyelt kérdés

Apám anyja külföldön él az élettársával.

A hétvégén jöttek haza,mert itt is van egy házuk.

Annyit kell tudni róluk,hogy haszonlesők,potyázók, szemtelenek de inkább nem is folytatom. Szerintem nyilvánvaló,hogy ki nem állhatom őket,persze a családunkból mindenki utálja ezért őket. Egyedül apám az aki odavan értük.

Tehát szombaton jöttek haza,és az első hely ahová betértek, természetesen a mi házunk, tegyem hozzá hivatlanul,üres kézzel (nem mintha elvárnánk dehát ha megyek valakihez... ),és volt képük ebédet kérni,méghozzá szolgáljuk is ki őket. A kertünket szinte kirabolták. Fél napot itt töltöttek, ez idő alatt meg lesnünk kellett minden óhajt-sóhajt. Alig vártuk hogy már vegyék észre magukat, és elmenjenek.

De jött a vasárnap,minden rendben volt,amíg meg nem jelentek megint,és mikor? Pontban ebédre. Senki nem hívta őket,és másnap is azt várták el hogy kegyeskedjünk nekik mindennel. Ebéd,sütemény,kávé,estig nálunk ültek,anyámnak egy szóval sem mondta hogy segítene mosogatni a nagyanyám.Itt végezték a "dolgukat is. Hát hadd nem mondjam mit hagytak maguk után ott.

Hogy lehet ilyen embereket leállítani? Mert ez már pofátlanság a javából.



2020. júl. 21. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Mi a kérdés? Ha nem bírod őket elviselni, addig menj el otthonról, ha anyukádat is zavarja, akkor vele együtt. Apukád meg ha ennyire oda van értük, akkor nyugodtan vendégül láthatja őket és elpakolhat utánuk.
2020. júl. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%

Eszembe nem jut, hogy ha jön hozzam anyu vagy nagyszülő, ajándékkal kellene jönnie.

Ráadásul én magam mondanám, hogy jöjjön, az utazás után ne menjen bevásárolni (hiába van itt lakás, ha nem itt él, nyilván nincs minden a konyhában), szívesen látjuk ebédre. Nyilván nem is fiatalok már...

2020. júl. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is pofatlansag.
2020. júl. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ugyanígy tennénk,ha nem használnának ki folyton de egy idő után betelik a pohár.

De van más is a háttérbe amiért nem szívesen látjuk őket.

2020. júl. 21. 22:53
 5/9 A kérdező kommentje:
A kettesnek válaszoltam
2020. júl. 21. 22:54
 6/9 A kérdező kommentje:

Egyes,a kérdés az hogy hogyan lehet őket leállítani szépszóval.

Miért nekem kellene elmenni otthonról,amikor ők a nem várt vendégek?

Már apám sem örült nekik annyira vasárnap.

2020. júl. 21. 22:57
 7/9 anonim ***** válasza:
95%
Ha varatlanul jelennek meg adjatok nekik kavet, es mondjatok meg, hogy az ebed sajnos csak 2 fore keszul, abbol nem tudtok adni.
2020. júl. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Szerintem nyilvánvaló,hogy ki nem állhatom őket,persze a családunkból mindenki utálja ezért őket. Egyedül apám az aki odavan értük."


Erre írtam, hogy apád lássa vendégül, mert ebből az jött le, hogy szívesen látja őket. Mivel te otthon gyerekstátuszban vagy, ezért nincs jogod megmondani, hogy ki jöhet vagy ki nem és meddig maradhat. A szüleiddel megbeszélheted, hogy mit gondolsz/javasolsz, de ennyi. Apád viszont ha akarja, vendégül láthatja a külföldön élő hazalátogató szüleit, annyit tehetsz, ha nem bírod elviselni, hogy tüntetőleg elvonulsz otthonról. Ha már nekik is sok, akkor leállítják őket anyáddal.

2020. júl. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyszer állítsatok be ti is hozzájuk, családostól, hogy jöttetek nyaralni.
2020. júl. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!