Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha azt mondom, hogy szeretem,...

Ha azt mondom, hogy szeretem, mert az apám/anyám/testvérem, akkor valóban szeretem, vagy csak a "vér köt hozzá"?

Figyelt kérdés

Tudom, "az internet népe" nem tudja konkrétan megmondani nekem, hogy valóban szeretek-e valakit. Viszont kíváncsi vagyok mások véleményére: ha csak annyit tudok felhozni egy rokon szeretete mellett, amit a kérdésben is írtam, akkor esélyes, hogy igazából nem nagyon jelent nekem semmit? Nem mondhatom azt, hogy a személyisége miatt szeretem, vagy mert a társadalom számára értékes ember, vagy esetleg azért, mert jókat beszélgetünk.

Összezavarnak az érzéseim, mert gyerekkoromban szerettem ezzel a személlyel időt tölteni, viszont mostanra mindketten megváltoztunk. Az életben hozott döntéseivel a legkevésbé sem értek egyet, egy hozzá hasonló (nem rokon) emberrel szóba sem állnék egyébként, sokszor kifejezetten idegesít a jelenléte meg a problémás dolgai. Soha nem tett ellenem semmi rosszat, mindig a legjobbat akarja nekem, de én mégsem tudok már úgy viszonyulni hozzá mint régen. Szeretném szeretni, mert az ellenkezőjére nincs kifejezetten okom, de nem érzem úgy, hogy ez az érzés megvan iránta.



2020. júl. 22. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sokan úgy szeretik a rokonaikat, legalábbis állítják, hogy mellette pletykálkodnak mögötte, több havonta 1x ha beszelnek, és semmi közös nincs bennük. Nekem pl tilos bárkiről rosszat mondani párom családjában, mert hogy hogy képzelem, hisz ő rokon! Akkor is, ha soha nem volt köztük mély kapcsolat, vagy csak évente 1x találkoznak. Szerintem nalad is ez már csak versegi ragaszkodás. Én pl nem vagyok olyan mint párom, nekem meg a verseg pont semmit nem jelent. Ha szidják valamelyik rokonom és jogosan, vagy pedig igazat, én még soha nem szóltam érte, és nem is bánt.
2020. júl. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinél más. A párjuknak is sokan mondják, hogy szeretlek, csak közben megcsalják vagy összevissza verik.

Van, aki kimond bármit, anélkül, hogy lenne mögötte valós érzelem.

Szerintem egyébként általában, aki nincs jóban a családjával, az nem is szokta mondani, hogy szereti őket. Sokan mondják, hogy csak úgy vannak, vagy közömbösek.

2020. júl. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

A szeretni kifejezés ennél bonyolultabb.

Van egy egy évvel fiatalabb öcsém, pontosan tudom, hogy ha nem lennénk tesók, hanem csak osztálytársak/ismerősök/stb. akkor utálnám mint a sz#rt.

Semmi közös nincs bennünk, máshogy látjuk a világot, mások a hobbijaink, néha együtt gépezünk és ennyi.

Mégis, akárhányszor bajba került, saját káromra is kihúztam belőle.

Valamint megtenném és meg is fogom tenni újra, ahányszor csak kell.

Nem tudom egyértelműen kijelenteni hogy szeretem az öcsémet, de ha ténylegesen utálnám, valószínűleg nem tennék érte semmit.

Tehát szerintem, akikkel rokoni kapcsolatban állsz, ösztönösen rgaszkodsz hozzájuk/szereted őket, még ha ez nem is tudatos.

Persze ez az én véleményem, lehet más máshogy látja.

2020. júl. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenkit valamiért szeretünk, mint ahogy bennünket is valamely tulajdonságunkért szeretnek. Egy mondvacsinált rokoni kötelék ehhez édeskevés.
2020. júl. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!