Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jézusnak valóban volt testvére...

Jézusnak valóban volt testvére? sőt felesége és gyereke is?

Figyelt kérdés

csak mert ezt halottam.

de még ez ellőt soha,tehát most akkor igaz ez?

van valami erről a bibliában?



2015. júl. 24. 21:58
1 2 3
 1/21 aries 2 ***** válasza:
Nem volt Neki se felesége, se testvére. Máskülönben hogyan lenne már a mi ítélőbíránk?
2015. júl. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

igen én is úgy tudom hogy nem volt neki.

tehát akkor ez is csak egy újabb baromság amit az ő lejáratására és a valódisága meg cáfolására találtak ki.

már azt hittem hogy nem ismerem elégé.


köszönöm a meg erősítést.

2015. júl. 25. 08:40
 3/21 anonim válasza:
Több bibliavers is említi Jézus fivéreit. A Máté 12:46, Lukács 8:19, és Márk 3:31 arról szól, hogy Jézus anyja és testvérei odamentek hozzá. A Biblia szerint Jézusnak négy fivére volt: Jakab, József, Simon és Júdás (Máté 13:55). Azt is elárulja, hogy voltak lánytestvérei is, de nem nevezi meg őket, és nem mondja meg, hogy hányan (Máté 13:56). A János 7:1–10-ben Jézus fivérei elmennek az ünnepre, de ő marad. A Cselekedetek 1:14-ben fivérei és anyja a tanítványokkal imádkoznak. A Galata 1:19 megemlíti, hogy Jakab Jézus testvére volt. 
2015. júl. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
De felesége, meg gyermekei valóban nem voltak.
2015. júl. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
Igen,testvérei voltak(természetesen csak Mária személyében egyeztek a szüleik)A Bibliában is benne van.Felesége és gyermekei viszont nem,mert ISTEN!Gyermekei mi vagyunk,akik hiszünk benne:))))
2015. júl. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

igen már látom.


46 Még beszélt a sokasághoz, amikor íme, anyja és testvérei megálltak odakint, mert beszélni akartak vele.


47 Valaki szólt neki: "Íme, anyád és testvéreid odakint állnak, és beszélni akarnak veled."


48 Ő azonban így felelt annak, aki szólt neki: "Ki az én anyám, és kik az én testvéreim?"


49 Erre kinyújtotta kezét tanítványai felé, és így szólt: "Íme, az én anyám és az én testvéreim!


50 Mert aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát, az az én fivérem, nővérem és az én anyám."



de vajon ennek mért nincs nagyobb hang súlya?

mint pld Mária és József.

hisz a testvérei.

és mégsem halottam még soha pld egy paptól sem.


ép most azon gondolkodtam hogy a testvér szót másra is használják mint a valódi vér szerintire.mint pld hitt társaim testvéreim.


utána néztem ez alapján és.


[link]


tehát nem biztos az egész és talán ezért nincs oly nagy hang súlya.

2015. júl. 26. 23:09
 7/21 anonim válasza:
Szia,5-ös vagyok,ezzel kapcsolatban még annyit,hogy érdemes még megnézni a Márk 6:3-at,a Máté 27:56 és 61-et,valamint a Máté 1:25-öt.Utóbbi azért fontos,mert"de nem ismerte őt(Józsefről van szó) AMÍG Mária meg nem szülte ELSŐSZÜLÖTT FIÁT.És Jézusnak nevezte Őt. :)
2015. júl. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Álljon meg a fáklyás menet...a zsinagógában csak azok taníthattak, akiknek volt feleségük...akkor hogyis van?
2015. júl. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

a zsinagógában csak azok taníthattak akik zsidók voltak.

és olvashattak fel.

2015. júl. 28. 16:42
 10/21 anonim ***** válasza:
nézz utána hogy nemcsak zsidónak kellett lenni, hanem családos embernek feleséggel gyerekkel máskülönben nem tanithatott
2015. júl. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!