Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehetne kezdeni hugom...

Mit lehetne kezdeni hugom pofátlanságával? Vagy ez már szimpla gonoszság?

Figyelt kérdés
A hugom mindig is másképp gondolkozott, mint a család többi tagja, szerintem szörnyen önző volt már gyerekként is, de lehet azért látom így, mert nagy köztünk a korkülönbség. Sok érdekes húzása volt már, de a mostani annyira felhúzott, hogy aludni sem tudok és igazából nem is nagyon tudom milyen választ kaphatok erre a kérdésre, leginkább csak ki akarom magamból írni. Illetve lehet, hogy én gondolkodom rosszul és van joga ilyesmit kérni, bár erre kevés esélyt látok. Szóval fogta magát és a semmiből beállított az egyébként mostanában nagyon betegeskedő mamánkhoz, hogy keresse elő a háza papírjait és irassa át az ingatlant az ő nevére. Először finom próbálta rávenni, hogy mégis csak ő érdemli meg azt a házat, hisz ő játszott ott gyerekként a legtöbbet. Mondjuk ezt nem is értem honnan szedte, mikor ő kisgyerek volt már a többi unoka mind fiatal felnőtt lett, nyilván nem játszottunk már mamánál, de semmivel sem volt ott többet, mint bármelyikőnk. Aztán amikor látta, hogy ezzel nem sokra megy nála akkor közölte, hogy hogyha meghal úgy is elperli a házat és mindenkinek sokkal jobb lenne, ha már most megkapná. Szegény mama erre köpni-nyelni nem tudott, később sírva hívta fel anyukámat,hogy a kedves testvérem már ott tart, hogy a halálát várja egy egyébként nem sokat érő ház miatt. Annyira felzaklatta a hülyeségével, hogy keső este be is kellett vinni a kórházba, mert 190 volt a vérnyomása. Mamának esze ágában sincs egyik unokájára se ráíratni a házat, sosem érdekelte az ilyesmi és egy formán szeret mindőnket. Egyszerűen képtelen vagyok feldolgozni, hogy ennyire..nem is tudom milyen jelző illik rá. Tudja nagyon jól, hogy milyen állapotban van és akkor odamegy idegesíteni, követelőzni. Mielőtt valaki belém kötne nem érdekelne, ha mondjuk mama a saját döntése alapján bármelyik unokájának adná a házat, hisz tudjuk jól mekkora veszekedést fognak csapni egyszer majd, ha beüt a baj, nem ér annyit az egész ház, hogy pereskedjek miatta bárkivel, pedig borítékolható, hogy az lesz a vége. Csak az szomorít el, hogy ilyen ember lett a testvéremből és, hogy ennyire nem érdekli senki. Tudom, hogy manapság nagyon nehezen jut az ember saját lakáshoz, de azért nem kellene eddig süllyedni. Szerintetek van joga bárkinek is ilyet kérni? A mama füle hallattára tervezgette, hogy hogyan fogja átépítettni miután meghal. Normális az ilyen? Hogyan lehetne rá hatni, hogy nehogy elkezdje ezzel zaklatni? Sajnos hajlamos rá szállni az emberre, amíg meg nem kapja amit éppen akar.
2020. júl. 24. 05:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Ez undorító

Ne haragudj,de ez a szüleid szegénye.

Mégis hogy lett ilyennek nevelve a testvéred


Mindenért sírt és inkább a szüleidtől mindig megkapta amit akart ?

2020. júl. 24. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Te jó ég.



Távolságtartást a húgod és a nagyi közt. Erre szerintem mást nem lehet kitalálni.

Ha már ilyet csinált a mamátokkal és látta a következményeket, lehet, hogy a végén addig "idegesíti", amíg már tényleg rossz vége lesz.

2020. júl. 24. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Persze, tudom én is, hogy ez valahol a szüleink hibája, de azért felnőttként már lehetne akárhogyan is annyi emberség benne, hogy nem viselkedik úgy, mint egy dögkeselyű.
2020. júl. 24. 05:50
 4/18 A kérdező kommentje:
#2 Sajnos ez az én fejemben is megfordult, bár nem akarom róla elhinni, de talán nem véletlenül ment oda és beszélt összevissza neki órákon át. Anyukám szerdán mesélte neki, hogy mennyire rosszul van, erre tegnap odamegy és kórházba juttatja. Hihetetlen. Szinte sokkos állapotban vagyok, hogy erre képes volt, pedig hát jól ismerem. Tudja valaki hogyan lehetne ilyen esetben jogi lépéseket tenni, hogy esetleg ne is mehessen a közelébe?
2020. júl. 24. 05:54
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Beszéljetek egy jogásszal vagy valami ilyesmi, és intézzétek el, hogy ki legyen tagadva az örökségből. Sajnos nem értek hozzá, de biztos ez fájna neki a legjobban, és meg is érdemelné! Nulla empátia van benne, mindössze pénzforrásnak tekinti a mamát. Nagyon nagyon sajnálom szegény nagymamádat, és jobbulást neki!
2020. júl. 24. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%

Mondjuk valaki felvilágosíthatná, hogy a mama halála után nem az unokák, hanem a gyerekek örökölnek (kivéve, ha meghalt).

És pereskedjen nyugodtan, a bíróságot nem fogja érdekelni, hogy gyerekkorában ki játszott ott többet.

Na meg meg lehet neki lendíteni, hogy feljelentitek zaklatás miatt, és távolságtartási végzést fogtok kérni, ha nem száll le a mamáról!

2020. júl. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
33%
És ki nevelte a kedves húgit ilyenné?
2020. júl. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%
Hú ez most engem is felhúzott :D nem is az unokák, hanem a saját gyerekei fogják örökölni a házat. Tesód egy beteg ember. Beszéltetek azóta vele? Mit mondott, miért csinálta?
2020. júl. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
31%
Napi hergelő kamu...
2020. júl. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%
Bazz, hát ez egy kemény sztori.... a húgod egy igazi gennyláda, féreg ember. Engem csak az vigasztal minden ilyen ember esetében, hogy hiszek a karmában, és amit adsz, azt vhogy vmilyen formában vissza is kapod az élettől...
2020. júl. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!