Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bántó, hogy ezt mondtam a...

Bántó, hogy ezt mondtam a tesómnak? (ha egyszer ez az igazság)

Figyelt kérdés

2 év van közöttünk, ő 24 éves, én 22. Természetileg nagyon mások vagyunk, ő mindig mindenkivel beszélgetne, barátkozna, nagyon nyitott. Én ridegebb vagyok, nem szeretek barátkozni a már megszokott körömön kívül, és ha elmegyünk szórakozni, vagy nyaralni, akkor sem érzem kötelezőnek, hogy mindenkit odainvitáljak magunkhoz.

Ő meg pont ezt csinálja minden nyaraláson, hogy egy 3 órás napozást nem bír ki úgy, hogy valakivel le ne álljon beszélni, vagy ne költöztesse oda mellénk. Ebből már voltak félreértések, mert elhiszem, hogy ő barátkozna csak, de amikor Törökországban miniruhában, félig részegen odaül 5-6 török asztalához, egyedüli lányként, az azért kicsit máshogy fest... Minden út előtt beszéltem vele erről, hogy én kikapcsolódni szeretnék, nem őt hajkurászni, meg utána menekülni, mert valamelyik pali éppen félreérti és utána rászáll. Mindig megígéri, hogy jól fog viselkedni, aztán már a 2. nap valamelyik szórakozóhely DJ pultjáról rángatom le. Ez a másik, hogy ahogy alkohol kerül a szervezetébe, akár egy pohár borról is van szó, ő megőrül. Pörög, táncol, menni akar reggelig az éjszakába és tényleg leáll MINDENKIVEL beszélgetni. Nekem ez nagyon irritáló, mert én nem ezért megyek, meg nem is vagyok ilyen.


Most is mondta, hogy menjünk el ketten Görögországba, de mondtam, hogy biztos nem. Az elején csak azt mondtam, hogy most nincs kedvem nagyon utazni, de annyira erőszakoskodott, hogy majd ott jó lesz, hogy a végén mondtam, hogy igazából miatta nincs kedvem menni, mert szerintem nagyon gáz, hogy felnőtt létére úgy viselkedik, mint egy 16 éves kamaszlány és hogy nekem így a nyaralás csak stressz és idegeskedés vele. Ezen meg megsértődött, hogy ő nem is viselkedik gázul, és én csak bántani akarom őt ezzel.


2020. júl. 26. 17:26
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Miért érzed a saját felelősségednek, hogy megakadályozd abban, amit csinál? Igazából, amiket leírtál, egyik sem az a kategória, hogy veszélybe sodorná magát, egyszerűen ő máshogy érzi jól magát, mint te. Mivel ennyire különbözőek vagytok, nektek nem kéne több napos közös nyaralást szervezni.
2020. júl. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mivel

1. ha eltűnik, bármi baja lesz, én leszek a hibás mindenki szerint

2. ha már első este elissza az összes pénzét, vagy a hotelban mindent a számlánkra írat, utána nekem kell fizetni

3. szerintem ha elmegyünk kettesben vacsorázni, vagy meginni valamit, akkor nem kell másfél órán belül a 3. embernek bemutatkozni és elregélni az életünket.

2020. júl. 26. 17:39
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

1. Miért tűnne el? Attól még, hogy szóba áll másokkal, lehet veszélyérzete és ismerheti a határait.

2. Ezt nem írtad eredetileg és ez tényleg gáz.

3. Ő ilyen, ha neked ez terhes, ne járj el vele nyaralni.


Továbbra is azt tudom mondani, hogy nektek nem kellene együtt nyaralni, fenntartom az előző hszemet a lepontozás ellenére is.

2020. júl. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Valakinek szembesítenie kellett az igazsággal... Majd kiheveri, legalább tanul belőle.
2020. júl. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De éppen ez az, hogy nincs semmiféle veszélyérzete és nem ismeri azt a szót, hogy "határ".
2020. júl. 26. 17:52
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Menjen csak egyedül, vagy valami hozzá hasonlóval, mert amíg mindig kihúzod a szarból, megreked azon a szinten, hogy jól van az úgy!

Huszonévesen azért már kellene lennie annyi veszélyérzetének, hogy mit szabad és mit nem...

2020. júl. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire zavar a viselkedése, akkor valóban nem kellene együtt mennetek. Nem bántás képpen , de eléggé mutogatja neked a lazaságot. Ha pedig mégis elmentek, figyelj rá nyílván, hogy ne történjen semmi gond, de ha ő így érzi jól magát akkor hagyni kell.


Ha neked ekkora stressz, ne menj vele. Annak semmi értelme, hogy te nem érzed jól magad.


Ez csak a személyes véleményem.

2020. júl. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az a jó, amit a testvéred képvisel, inkább legyen barátkozós egy ember mint magába forduló. Kicsit tanulj tőle, hátha megismersz így valakit.
2020. júl. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Bantonak banto, az o szemszogebol, mert o nyilvan nem latja magat kivulrol es azthogy miylen kinos szituaciokba keveredik. De ha ez az igazsag akkor ez. Ne legyen lelkiismeretfurdalasod. Most lehet egy darabig majd besertodik, de hatha megy vele mas nyaralni es akkor majd ugyis elfelejti. Masreszrol ez erzelmi zsarolas a reszerolhiszen ahogy leirtad pontosan tudnia kell hogy rad szamithat, te mindig kihuztad a sz.bol es legrosszabb esetben egy kis fejmosast kapitt toled. Most lehet azert bantja az egesz, mert ujabbbalek utan kell neznie.


En tudom milyen az masokra vigyazni es tenyleg neha irto faraszto. Es aki itthagyna ilyen esetben a baratjat/baratnojet/tesojat hat az jo nagy gyik, felelotlen.



Helyedben en se mennek vele nyaralni ha pihenni akarok vagy csak ugy hogy megkerem hivjon egy masik baratnot is magaval hogy tudjon kivel bulizni menni, mert te biztos nem fogsz vele menni es utana tenyleg bird ki esne menj veluk. Vegtere is felnott.

2020. júl. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!