Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit választanátok?

Mit választanátok?

Figyelt kérdés
Kiutaznátok külföldre(sárga lapos) egy közeli hozzátartozótok(szülő, nagyszülő) temetésére, vagy otthon maradnátok a mindenórás terhes feleséggetekkel (39-40 hetes)?
2020. júl. 26. 22:29
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Otthon maradnék
2020. júl. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
95%
Ez bárkinél is kérdés?... Természetesen otthon maradnék.
2020. júl. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
95%
Otthon maradas. Es a szules aktualitasara hivatkozva szabadkoznek a temetes kihagyasakor. ( a virust iylenbe nem.kell belekeverni mert az csak vitat/indulatot generalna, azt mindenki megerti ha a jaj a felesegem.nagyon fel elso gyerek vagy mindegy hanyadik de barmikor szulhet az orvosa szerint is es a mai magyar egeszsegugy mellett nem szivesen hagynam egyedul itthon. Siman mindenki megertene. A temetesre kerj meg valakit vegyen a nevedbenkoszorut ilyen olyan szalagfelirwttal. Kuldj taviratot es amint lehet latogasd meg majd a sirhelyet es rokonokat szemelyesen is kesobb ha mar a gyereked es a feleseged otthon mered kettesben is hagyni.
2020. júl. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Otthon maradnék. Hazavinni sem szeretnék neki semmi plusz kórokozót, illetve biztosan számít rám ő is és a születendő gyermek is - szegény hozzátartozómnak meg mondhatni már tökmindegy, ha sokat látogattam eddig, akkor úgy ment el, hogy elvoltunk, ha nem, akkor nem fogja már a világot megváltani hogy pont a temetésén ott vagyok-e vagy sem
2020. júl. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Jajj félre értitek. Itt most nem az a kérdés, hogy milyen kifogással ne kelljen mennie a temetésre.


Egy komoly és tényleges dilemmát hoztam fel a halál/születés kontextusban.


Hiszen, ha valakinek meghal pl az édesanyja, akit teljes szívéből szeretett, egyértelmű, hogy ott szeretne lenni és az utolsó útjára kísérni, elbúcsúzni tőle.


De mi van akkor, ha ez a sajnálatos esemény egybe esik a gyermeke születésével, akinél 9 hónapon át azt tervezte, hogy ott lesz az első lélegzetvételénél?


Bármelyiket is kihagyni, hatalmas nagy bűntudatot és önmarcangolást eredményez. És melyik a fontosabb? A halál vagy a születés? Hogy lehetne így dönteni?

2020. júl. 26. 22:58
 6/28 anonim ***** válasza:
70%
Függ attól, hogy milyen kapcsolatban voltam a hozzátartozóval, mennyi idő alatt tudok megfordulni. Megoldhato-e, hogy valaki a feleségem mellett legyen és a két hét karanten.
2020. júl. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
A sárga lapos országot csak azért írtam, hogy az nem működik, hogy kiugrik a temetés napjára, és még aznap haza, és reménykedik, hogy nem szül meg aznap a feleség, mert ha visszajön 2 hét karantén van a férjnek, szóval mindenképp lemarad a gyerek születéséről, ha megy.
2020. júl. 26. 23:01
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Otthon maradnék! Szerintem ez az anyukád/nagymamád is megértette volna. Maradj a feleséged mellett, neki nagyobb szüksége van rád!
2020. júl. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 vantel ***** válasza:
100%

Illően elbúcsúztatni otthon egymagad is eltudod.

A temetés inkább szociális formula.

Meghalt közeli rokonod mit szeretne szerinted?

Asszonyod mit szeretne?

Te mit szeretnél?

2020. júl. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a feleséggel való maradást választanám. Pláne a mostani helyzetben, most még az se nagyon működne, hogy gyorsan ki megy az ember külföldre, majd gyors vissza. És egyrészt mondhatni az elhunyt hozzátartozónak már sajnos úgy is mindegy, mindegy már neki az, hogy ott vagy-e vagy sem. Pláne, hogy szerintem ezt a hozzátartozó is megértené. Mármint ezt a helyzetet, és ő is inkább azt szeretné, hogy a feleséged mellett maradj.


Szóval a feleséget választanám, mert szerintem az elhunyt hozzátartozó is megértené ezt. És szerintem nem feltétlen járna evvel bűntudat. Mármint, ha egész életében ott voltál vele, jó kapcsolatotok volt, és nem tud az ember részt venni a temetésen, az nem akkora tragédia, mert végül is nem csak az számít, hogy ki vesz részt a temetésen. Inkább az számít, hogy az elhunyt személy életében ki vett részt. Szóval szerintem emiatt fölösleges az embernek bűntudatot éreznie. Viszont a feleségednek meg valószínűleg pont szüksége lenne rád, és neki meg nagyon nem mindegy, hogy ott vagy-e.

2020. júl. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!