Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a viselkedésükke...

Mit tegyek ha a viselkedésükkel ki akarnak utálni de a szemembe nem mondják meg, apum pedig nem hiszi el és azt akarja legyünk jóban?

Figyelt kérdés

Apukámnak van két fiú testvére, nekik pedig 1-1 lányuk. Apukám a testvéreivel nagyon hosszú évekig nem tartotta a kapcsolatot és ezáltal én sem tartottam az unokatestvéreimmel. Ők ketten nagyon jó kapcsolatban vannak szinte mint ha testvérek lennének. Én is már évek óta be kerültem ebbe a körbe, de hiába apumat a tesói vissza tudták fogadni mint ha mi sem történt volna, engem a lányok nem akarnak befogadni. Mindig össze jár a család és kb csak én veszem észre azt ahogy vissza utasítanak állandóan. Apum nagyon szeretné hogy én is legyek velük jó kapcsolatban de nem veszi észre hogy én próbálkozok de nem fogadnak be. Mikor egy társaságban vagyunk is elvonulnak ketten beszélgetni mikor oda megyek elhallgatnak. Szoktam nekik írni messengeren válaszolnak de ők sosem keresnek engem. Nagyon rosszul esik, pláne az hogy ezt senki nem veszi észre és úgy gondolják csak túl reagálom. Sőt az egyik lány kb szó szerint utálhat mert megtudta ki tetszik nekem (a másik csajnak elmondtam aki néha szóba áll velem) és elhordott a srácnak engem mindennek én meg azt sem tudtam hogy mitől mérges rám a srác. Persze ezt azóta is letagadja csak hogy ő ne kerüljön bajba.

A szüleikkel nagyon jó kapcsolatban lettem és őket nagyon sajnálom mert a két csaj miatt nem is nagyon van kedvem menni hozzájuk de azért el szoktam..

Mit tegyek szerintetek? Nyomulni nem szeretnék már mert csak vissza utasítást kapok. Holott nem értem miért ha semmit sem tettem ellenük 😞 18l



2020. júl. 31. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Mit tegyél? Minek akarsz ilyenekkel barátkozni? Attól, hogy rokonok vagytok, nem kell egymást szeretnetek. Te próbálkoztál, de ők látványosan nem kérnek belőled. Ne szégyenítsd meg saját magad.


Az, hogy apád akarja, oké. Csak nyugodtan, de az ő kívánsága nem a tiéd, nem kell ennek megfelelni.

2020. júl. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Kecskeméti-Varga Kata ***** válasza:
100%
Egyszerűen nem kellene erőltetni a rokoni kapcsolatot. Apukád esetében vissza állt a rokoni kötelék hiszen együtt nőttek fel, van sok közös emlék ami összeköti őket. Ti viszont szinte felnőtt fejjel próbáltok össze ismerkedni, nincsenek közös emlékek- ráadásul nem feltétlenül örülnek annak ha tőlük is elvárják a szülők a " kötelező" rokonságot. A közös programok esetén legyél velük kedves,de nem tolakodó... Lássák a szülők hogy te nyitottál feléjük de ne hozd magad kellemetlen helyzetbe és főleg ne rágódj rajta... Lehet hogy egyszer csak bennük is elindul valami - ha viszont nem akkor is ott lesznek a szüleik akikkel jó a kapcsolatod 😊
2020. aug. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szüleikkel nagyon jóban vagy velük továbbra is tartsd a kapcsolatot, de a lányokkal csak felszines kapcsolatot tarts szerintem, nem kell teperni a szeretetükért. Csak lényegtelen dolgokról beszélgess velük ha muszály, ha ez is untatja őket akkor ezt is röviden. Valamiért nem kedvelnek, de a leírásodbol ítélve nem veszítesz semmit. Van ilyen. Attól hogy unokatestvérek még nen kell automatikusan a bizalmadba se fogadni őket. Ne mondj magadról bizalmas dolgokat nekik, úgy látszik visszaélnek vele.
2020. aug. 4. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyet nem lehet erőltetni. Nézd gyakorlatilag felnőtt vagy, nem határozhatja meg apád, hogy kivel tartsd a kapcsolatot. Családi eseményen felszínesen akárkivel el lehet csevegni, amúgy meg minek erőlteted? Felesleges.
2020. aug. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne görcsölj, hanyagold őket. Legyenek barátaid, járj el szórakozni, ők meg maradjanak maguknak. Neked kell átállítani magadban, hogy ne akarj megfelelni, kapcsolatot erőltetni.
2020. aug. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!