Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális ennyire jóban lenni...

Normális ennyire jóban lenni a férj volt feleségével?

Figyelt kérdés

A lányomról van szó, már jópár éve hozzáment egy elvált férfihez, akinek volt már egy gyereke, és azóta közös kislányuk is született. Eleinte féltettem is, hogy majd ott áskálódik a volt nej, viszi a gyerektartást, meg nem hagyja őket élni, stb..., de szerencsére nem így lett. Ami furcsa, hogy a lányom már kb úgy emlegeti a Mónit (exfeleség), mintha legalábbis barátnők lennének. Ilyenek voltak pl., hogy a Móni adott nekik gyerecuccot, főként ruhákat, amiket a vejem lánya már kinőtt, telefonálnak egymásnak, hogy elhozza a másik a gyerekét a suliból/oviból, meg pl. most menne a lányom a vejemmel egy wellness-hétvégére, kérdezem, hogy vigyázzak-e a kisunokámra, azt mondja nem kell, a Móninál alszanak a gyerekek... ez csak nekem fura, hogy a mostani feleség meg az exfeleség ilyen jóban vannak? Meg a gyerekekre is mondják, hogy testvérek... nem féltesók vagy ilyesmi, csak így simán, hogy hát testvérek. Olyan is volt, hogy az unokámat megbüntette az exfeleség, erre a lányom csak legyintett, hogy “nyilván okkal”. De közben meg pl segít neki a leckében, meg a lányom is a vejem lányával úgy viselkedik, mintha a sajátja lenne. Mintha két anyja lenne mindkét gyereknek, vagy nem tudom.

Igazából nem aggódom, meg nem belepofázni akarok, csak nekem olyan furcsa ez a helyzet, és elfondolkoztam rajta. Nekem már kicsit olyannak tűnik, mintha valami kommunában élnének, persze nem szó szerint, de a gyerekek “megosztásával” kapcsolatosan igen. Van ilyen másoknál is?



2017. dec. 7. 16:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Szerencsés hogy pozitív a kapcsolatuk.

Én a párom volt pasijával vagyok így, eleinte volt bennem egy kis féltékenység amíg nem ismertem a srácot, aztán az egyik legjobb haverom lett. Ez ember és inteligencia függő, ha mindketten lezárták a kapcsolatot és az ex tiszteletben tartja az újat akkor simán van ilyen.

2017. dec. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Ez lenne a normális!
2017. dec. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Igen, érzelmileg érett, normális embereknél ez lenne az alap.
2017. dec. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos az ilyen ritka, pedig ez lenne a normális viselkedés felnőtt embereknél.
2017. dec. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
32%
Én nem szeretném ha a férjem volt felesége az életünk része lenne. Olyan mintha még mindig házasok lennének, én meg csak valami pótkerék.
2017. dec. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Egyáltalán nem normális.

Egész nap agyba-főbe kellene verniük egymást.

A gyerekeket, meg félóránként.

:)

Egy-két jobb egyenes neked is kijárna, hogy ne áskálódjál ellenük!

2017. dec. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
""Én nem szeretném ha a férjem volt felesége az életünk része lenne. Olyan mintha még mindig házasok lennének, én meg csak valami pótkerék." Ne aggódj, ez a megoldás, mint ami a kérdésben van, csak intelligens embereknél működik- akik nem tagadják meg a gyerekeitől az esélyt hogy jóban legyenek a féltestvéreikkel.
2017. dec. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem normális helyzet, csupán azért, mert a nem normális emberektől ez nem megszokott.
2017. dec. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
Én is ismerek ilyen párt. A két pasi sörözni jár együtt, az anyukák együtt mennek a gyekekért, mindig megbeszélik ki mikor van a gyerekekkel. Először nekem is furcsa volt mert a környezetemben így senkinél nincs. De valóban így a legjobb a szülöknek is hogy nem kell acsarkodni egymással és a gyerekeknek is így a legjobb. A csajnak és a pasinak akiket ismerek két fia van, a csaj jelenlegi párjának egy lánya, a pasi új párjának egy lánya illetve már van egy közös lányuk is.
2017. dec. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%
Nálad tipikusabb anyóst elképzelni sem lehetne. Tökéletesen működik a lányod családja annak ellenére, hogy elvált, gyermekes emberrel él, és ebben is a bajt sejted...
2017. dec. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!