Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért változtatta meg Őt...

Miért változtatta meg Őt ennyire az a kultúra?

Figyelt kérdés

Szóval, legjobb barátnőm 4 évig Spanyolországban tanult és élt. A nyáron jött haza így hosszabb időre. Persze, mindig tartottuk a kapcsolatot telefonon, emailben, msn-en stb, de csak a téli ünnepekkor találkoztunk minden évben. Annyira megváltozott és teljesen elveszett a régi személyisége. A fehér bőrű, szótlan, erkölcsös, otthonülős lányból egy igazi démon lett, mikor így mesélte, hogy miket csinált, miket élt át, csak néztem. Tetoválásai vannak, cigizik, iszik, nős pasival kavart, drogdílerrel, meg tele volt egyéjszakás kalandokkal stb. Ő most 24 éves. Komolyan, embert megváltozni én még így nem láttam. Mindig olyan kis magának való volt, most meg olyan, mint valami hú, nem is tudom, bombanő:) Kicsit elzüllött a lány, de ennyi energiával rendelkezni embert még nem láttam. Olyan igazi spanyol nő lett. Nekem ez az egész nagyon fura, mert kiskoromtól kezdve ismerem és ez a 4 év egy új embert faragott belőle. Szerintetek mennyi az esélye, hogy ennyire megváltoztat valakit egy idegen ország, kultúra? Nem fura, hogy valaki ennyire felhagy a régi személyiségével?

24L


2010. aug. 3. 22:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként is pont abban korban volt, amikor utolsó változások történnek egy ember személyiségében.
2010. aug. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet hogy valójában mindig is ilyen volt csak nem tudott "kibontakozni"?Itt nem került olyan társaságba.
2010. aug. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
nem fura, en is ilyen voltam.Visszahuzodo, zarkozott, egyszeru.De belulrol NEM!Es csak egy uj kornyezet es baratok kellettek, hogy "kibontakozzam".
2010. aug. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt! Itthon is talán megtörtént volna az utóbbi 4 évben ugyanez. :)
2010. aug. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Amúgy én is azt gondolom, hogy felnőtt. Emlékszem, 18-19 évesen is tök kislányos volt.
2010. aug. 3. 23:02
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőd magától is megváltozott volna. Csak olyan személyiségjegyeket képes más kultúra kihozni, amik már benned vannak. Én pl. egy darabig Finnországban éltem, és mikor hazajöttem, megjegyezték, hogy olyan fehér vagyok (jó, ha napi két órát "süt" a nap, vagy inkább csak dereng, akkor nem leszel csokibarna), olyan lassan és halkan beszélek, olyan tartózkodó vagyok (jó ideig képtelen voltam puszit adni másoknak, ezt zokon is vették), túlzottan komoly lettem, alig mosolygok...


Valójában mindig is tudtam, hogy én egy halkan és lassan beszélő, mindenfajta testi érintkezést kerülő, tartózkodó és komoly ember vagyok, csak eddig ezt el kellett rejtenem, mert Magyarországon ezt rossznéven veszik. Egyesek komolyan meg is sértődnek, ha itt nem vagy az a mosolygós, vidámságtól kicsattanó, szertelenül bulizó és mindenkinek állandóan puszit osztogató ember... Szóval mondjuk úgy, hogy a másik környezet abban segített, hogy magamra találjak, és végre magam legyek. Most már tudom vállalni magam olyannak, amilyen vagyok, és nem érdekel, hogy itt mit gondolnak erről az emberek.


A barátnőd "otthonülő, erkölcsös, szótlan" énje valószínűleg csak egy álca volt, amiről lehet, hogy maga isazt hitte, hogy ő ilyen. Aztán egy inspiráló és felszabadító új környezet kihozta az igazi énjét (azon most lehetne vitatkozni, hogy ez a változás előnyös volt-e). Nem kell ezen csodálkozni. Ha külföldre kerülnél, lehet, hogy te is megváltoznál. De legalábbis másként látnád a világot, az biztos.

2010. aug. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, igazad lehet. Én is erre gondoltam, tudjátok, Ő a kívülállóknak mindig olyan ridegnek tűnt stb, de mégis megvolt benne az az erős nőiesség, szenvedély, csak nem igazán tudott kibontakozni a régi környezetében.
2010. aug. 3. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!