Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Változtatta mar valaki a...

Változtatta mar valaki a nevet? Ugy értem, hogy mondjuk Kovács Istvanbol lett pl. Nagy István.

Figyelt kérdés
2009. szept. 9. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:
1%
Érdekesebb, ha Kovács Istvánból Kovács Béla lesz, nem? Vagy Nagy Béla.
2009. szept. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen,eszmeleten erdekes lenne ugy is, csak eppen nem az a valasz a kerdesre...
2009. szept. 9. 22:45
 3/9 anonim ***** válasza:
18%
Hú, de harapós vagy...
2009. szept. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok en harapos,csak ha mar valaki veszi a faradtsagot ,hogy valaszra meltat itt valakit, akkor miert nem lehet normalisan? Van rengeteg olyan oldal,ahol lehet hulyiteni masokat,vagy cikizni,vagy mittudomen. Nem veletelnul kerdezem ezt, amit kerdeztem, es szeretnek ra valaszt kapni...
2009. szept. 9. 22:54
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet vezetéknevet is változtatni, van olyan barátom, aki megváltoztatta a sajátját, mert nem tetszett neki az eredeti. Választhatsz akár a családból más vezetéknevet (pl. az anyukádét), de akár teljesen mást is, adnak egy listát, ami tartalmazza az összes választható vezetéknevet. Régi magyar nemesi családok vezetéknevét leszámítva bármilyen Magyarországon használatos névre átváltoztathatod a sajátod.
2009. szept. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én már megváltoztattam a keresztnevemet, de vezetéknevet is lehet. (Az öcsém pont erre készül mert gyűlöli az apját)
2009. szept. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%
Ha meg tudod indokolni, akkor lehet. Egy rokonom megváltoztatta a vezeték- és keresztnevét is - hogy a példánál maradjak, Kovács Istvánból lett Nagy Béla. Neki volt rá komoly indoka - az nem elég, hogy nem teszik a nevem.
2009. szept. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Van rá lehetőség,hogy megváltoztasd,de nem olcsó,és a vezeték nevet életedben csak 1x lehet megváltoztatni.
2009. szept. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat. Es ilyenkor ugye kell új útlevél,szemelyi,jogsi,meg minden irat. Az útlevélben,jogsiban benne lesz ,hogy nevet változtattál? benne marad az eredeti neved?
2009. szept. 10. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!