Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretitek, ha egy férfi...

Szeretitek, ha egy férfi kezét csókolommal köszön nektek?

Figyelt kérdés
2010. aug. 4. 17:39
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Jajaj, én nem szeretem, de úgy látszik azért életképes, mert sok nő szereti, és úgy gondolják, hogy ezzel a férfi a tiszteletét fejezi ki.

Az európai országokban úgy tudom, hogy mindenki napszaknak megfelelően köszön, nekem ez az egyenlőséget hangsúlyozó forma jobban tetszik.

Sajnos nem kértem, hogy írjátok ki az életkorotokat, pedig jó lenne.

2010. aug. 4. 18:11
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Én protokoll- ügyintézői iskolába jártam és a protokollt tanító tanárnőm részletesebben kitért a "kezicsókolomozásra"

Ő nem tartotta ezt a köszöntési formát kifejezetten helyénvalónak, a kézcsók olyasmi amit egy férfi vagy tesz (ha igen annak is megvannak az illendőségi szabályai) vagy nem tesz, de ezt egy jelképes szóbeli formulára "alacsonyítani" nem szerencsés. Ráadásul így a hétköznapokban olyan gyakran, sokszor nem is helyénvalóan használva már alaposan el is csépelődött, jelentőségét vesztette ez a "kezét csókolom"

Így alaposan belegondolva van benne valami, bár engem nem zavar ha kezicsókolommal köszönnek nekem, tudom aki ezt mondja tiszteletét akarja kifejezni.

2010. aug. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Az utolsó tetszett.
2010. aug. 4. 18:18
 14/30 anonim ***** válasza:
Köszi!:)
2010. aug. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretem,fiatal vagyok még hozzá,de még édesanyámhoz is "öreges" a kezét csókolom.Meg egyébként sem tetszik,nekem megfelel a Jó napot kívánok is.

Egyébként a kezétcsókolom-ozókról nekem mindig egy idősebb bajszos,szemüveges orvos-típus ugrik be.

2010. aug. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, miért, de nem szeretem. És azt sem, amikor letegeznek idegenek. Inkább úgy vagyok vele, mint a kérdező, a napszakhoz kötött köszönések a legjobbak.
2010. aug. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

monarchiabeli hagyomány

Küss die Hand ~ kisztihand

2010. aug. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Nálunk a házban minden idősebb férfi szomszéd így köszön nekem, pedig csak 17 vagyok. Szerintem nagyon udvarias.
2010. aug. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

hát még egy tatától elmegy, de biztos lemerednék, ha egy korombeli srác így köszönne nekem

24/L

2010. aug. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Fiatal vagyok, 20 éves, és csak az idős férfiaktól esik jól. Amúgy nem szeretem, olyan, mintha már vagy 40 éves lennék, öregít.
2010. aug. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!