Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy férfi egy héten 3-4...

Ha egy férfi egy héten 3-4 nap esténként berúg, akkor már mondhatni rá hogy alkoholista?

Figyelt kérdés
Gyakran nem emlékszik arra amit előző nap ittasan mondott.
2011. nov. 7. 12:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem alkoholista az a személy, aki minden nap iszik, nem bírja ki, hogy ne lenne benne alkohol.
2011. nov. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Ha valaki rendszeresen iszik, és nem tud anélkül meglenni, akkor is alkoholista, az sem kell hozzá, hogy részegre igya magát.
2011. nov. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Ha annyira durván bepiál, hogy nem is emlékszik rá mit mondott, ráadásul 4 nap, 1 hétnek a nagyobb része, akkor mondhatni, közel jár az alkoholizmushoz. Innentől kezdve már úgysincs megállás...
2011. nov. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Bőven...papíron már az alkoholista aki minden nap megiszik valamit, függetlenül attól hogy berúg e vagy sem.
2011. nov. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, fél hetet ittasan tölti!
2011. nov. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Papíron az is alkoholista, aki minden pénteken megiszik egy sört munka után, és rosszul érzi magát, ha ez valamiért kimarad. Bár részemről én ezt még nagyon nem tartom alkoholizmusnak. Viszont az, hogy valaki annyira bemákoljon, ráadásul egy héten többször is, hogy a világát se tudja, na az alkoholista.
2011. nov. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nekem már az is túlzás lenne, ha a férjem minden héten tartana egy ivós napot, nemhogy 3-4et!
2011. nov. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%

Az alkoholizmus legjobb indikátora az, hogy kibírja-e alkohol nélkül. Ha nem, akkor mindegy mennyit iszik, alkoholista.


A rendszerességet magamon cáfolnám, mert egyszer orvos javasolta, hogy napi egy deci vörösbort igyak meg, jótékony hatása van. Ezért néhány hónapig minden nap ittam egy decit belőle. Viszont ez nem lett két deci vagy egy liter és mást se csaptam hozzá. Ha valamiért elmarad (pl egész nap vezetek), akkor se történik semmi. Mondjuk az ízével még mindig nem barátkoztam meg, de abban segített, amire "felírták".

2011. nov. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
A napi dolgait megcsinálja tisztességesen, és szinte már csak akkor nem rug be, ha másnap melóba megy. 24-ezik, de másnap este máris pótolja a "hiányt". Másnap vagy nem emlékszik arra amit ittasan mond, vagy szégyenli magát.
2011. nov. 7. 12:49
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha szégyenli magát és mégis megismétli, akkor határozottan igen.


Olyan sok emberrel előfordul, hogy egyszer-egyszer elnézi a mértéket és csúnyán szétcsapja magát, majd szégyelli. Viszont ilyenkor pont a szégyenérzet miatt távol tartja magát az alkoholtól, vagy ritkábban/kevesebbet iszik.

2011. nov. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!