Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is érezte már azt, hogy...

Más is érezte már azt, hogy rossz családba született?

Figyelt kérdés

Alacsony iskolai végzettségű családba születtem, egy értelmiségi sincs nálunk. Ez sajnos rám is hatással volt, ugyanis otthagytam a középiskolát. Nemrég alja munkákat végeztem, volt, hogy ki se fizettek. Valami azonban megváltozott bennem, mert megszerettem a tanulást. Sokat olvastam a szabadidőmben ismeretterjesztő könyveket, és megszületett bennem az ötletet, hogy visszamegyek a gimnáziumba, szeretnék leérettségizni, és egyetemre menni.


A családba mindenki hülyének néz. Ma pl. anyám ordította le a fejemet, hogy úgyse fognak felvenni egyetemre. Ez nagyon rosszul esik nekem, hogy nem támogatnak, és bolondnak néznek. Itt ülök a padon, nem annyira merek hazamenni, mert félek a veszekedéstől.


2020. aug. 18. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Sajnálom. Kívánom neked, hogy meríts erőt ebből és "csakazértis" alapon mutasd meg, hogy mire vagy képes. Még fiatal vagy, előtted az élet, csinálj amit szeretnél.
2020. aug. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne add fel!!! Emelkedj ki és mutasd meg nekik, hogy tévednek!!!

Sok sikert, legyél erős :)

2020. aug. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Előtted az egész élet! Fiatal vagy, tanulj, és valósitsd meg az álmaidat. Ne foglalkozz senkivel. Anyukád tipikus mérgező szülő. Tegyél érte, hogy neked és a te gyermekeidnek könnyebb legyen az életetek. Sok sikert!
2020. aug. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Ez a Te életed, ne hagyd, hogy befolyásoljanak. Ha vita is lesz belőle, hidd el 10 év múlva azt fogod mondani, hogy bármikor ezt az utat választanád újra. Kitartást Neked! ❤️
2020. aug. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm szépen a biztatást, a kedves válaszokat!


Nem adom fel, és azért fogok tanulni, hogy az én családomban a gyerekeim (ha lesznek) majd olyan családban nőjenek fel, ahol a képzettség fontos.


Szeptembertől visszamegyek a gimnáziumba, és amikor befejeztem, az egyetemen természettudományt fogok tanulni.


Köszönöm mégegyszer az együttérzést, sziasztok!

2020. aug. 18. 21:04
 6/6 anonim válasza:
100%
Nem éreztem, hanem konkrétan rossz családba születtem.
2020. aug. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!