Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki lelkileg nagyon rossz...

Aki lelkileg nagyon rossz passzban volt terhesség alatt, nyugtalan babája született?

Figyelt kérdés

Sajnos terhességem kb 20-30. hete között életem legnehezebb időszakát éltem, felborult az egész addigi életem.

Nagyon rossz passzban voltam, alig ettem, nem tudtam aludni, de olyan szinten, hogy max 3 órákat aludtam részletekben, csak sírtam a nap nagy részében. Szégyellem, de még dohányoztam is, előtte és azóta nem.

A leletek alapján a baba jól van, de nagyon félek, hogy mit érzett ez alatt az idő alatt, hogy milyen hormonfröccsöket kaphatott tőlem.

Azóta sem vagyok a toppon, de már tudok magamon uralkodni, enni, aludni, de az a kb 10 hét nagyon mehéz volt.

Akit ért hasonló szintű lelki trauma terhesen, az látta később jelét a babán?


2020. aug. 6. 09:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Anyukám volt stresszes alatta, én se vagyok nyugodt, vagyis, sokat kellett dolgoznom azon hogy jobb legyen, pszichésen. Nővéremmel kész idegbaj volt, tesóm nagyon ideges típus.
2020. aug. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elvileg jut a babának is bőven a stresszhormonból. De biztos vannak kivételek ahol stresszes terhességből nyugodt baba lett.


Nekem nagyon nehéz, stresszes terhességem volt. És a legkevésbé se volt nyugodt a fiam. Éjjel nappal üvöltött, de hasfájós volt. Viszont utána se lett sokkal jobb. Igazi nehéz természet, most lesz 2 éves, már sokat javult. De rendkívül türelmetlen típus a mai napig. Hogy a stresszes terhesség miatt történt-e vagy sem, ezt nyilván soha senki nem fogja tudni visszakövetni.

Viszont az biztos, hogy amennyire lehet meg kell próbálni nyugodtnak maradni.

Ezen most végképp ne stresszelj, olyan lesz amilyen. Ha sokat sírós lesz, akkor is szeretni fogod. Csak lesznek nehéz órák, napok, időszakok.

2020. aug. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, az lemaradt hogy azért se aggódj most ezen, mert a személyisége még rendkívül sokat fog formálódni. Nem dől el minden a terhesség alatt és/vagy a születés pillanatában. Ha kekesobb jó példát tudsz mutatni, hogy hogy kell a feszültséget kezelni az rengeteget segít egy született heves temperamentumon is. Szóval nyugi!
2020. aug. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem egy rémálom volt a terhesség, majdnem belehaltam, arra kellett várni, hogy ne legyen nagyon koraszülött amikor kikapják, a dokik is rettegtek miattam, nem volt egy nyugodt időszak, a lányom viszont maga a nyugalom, semmi köze nincs a terhességnek a későbbi jellemhez.
2020. aug. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha valakinek akkor nekem stresszes terhességem volt (nem tervezett baba, fenyegető vetélés, nálam az elejétől a végéig egészségügyi gondok, amiknek egy része mar terhesség előtt is megvolt, korai lepenyöregedés, voltunk bent visszatartáson is, stb) A lányom egy nagyon nyugodt, tipikus “jó baba” volt és azóta is az. Már az elején is nagyon keveset sírt, ezt a jó szokását azóta is tartja, nem volt hasfájós, jó alvó születése óta, jó evő, most, hogy már elmúlt egy éves kezd kiütközni, hogy talán akaratosabb az átlagnál, de egyébként nem mondanám nyugtalan természetnek, többször is azt mondták mások is, hogy milyen nyugodt, kiegyensúlyozott baba, tehát a külvilág számára is ilyennek tűnik. Járok tornázni egy barátnőmmel hónapok óta, a legutóbbi alkalommal kicsit elkezdett sirni a lányom, meg is lepődött, hogy még sosem hallotta sírni. Szóval ne aggódj, nem feltétlen igaz szerintem (legalábbis a saját példámból kiindulva), hogy nyugtalan várandósságból nyugtalan baba lesz.
2020. aug. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
Műtöttek, az sem volt biztos, hogy túléljük. Stressz az volt bőven. A babám 10 hetesen átaludta az éjszakát, és azóta is nyugodt, okos, kiegyensúlyozott kisfiú lett belőle.
2020. aug. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Full idegzsaba voltam. Utaltam az egész terhességet, ahogy volt. A kisfiam egy tündéri angyal. Soha nem volt sírós. Ujszulottkent sem sírt soha max picit nyekergett. Most is hogy már fel éves csak akkor ordít, ha nagyon éhes és nem vagyok elég gyors a talalassal 😀
2020. aug. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!