Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenaron hitel, hogy lakasho...

Mindenaron hitel, hogy lakashoz, hazhoz jusson a csalad?

Figyelt kérdés

Miert vesz fel a legtobb csalad ugy hitelt, hogy szinte mar a felvetel pillanataban fel, mibol is lesz visszafizetve a hitel 20 vagy epp 30 ev alatt? Miert nem tanulnak az emberek a sok eladosodott, csalodott, elvalt csaladok torteneteibol?

Magyarorszag helyzete folyamatosan romlik, de megis annyian vesznek fel szerintem felelotlenul hitelt. Aztan jon az arverezes, mire jo ez? Miert nem lehet addig nyujtozkodni amig a takaro er?


2008. nov. 26. 21:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond, hogy ha nem hitel, akkor albérlet, amire sokszor ugyan annyit kifizetnek havonta, és ott az a bizonytalanság, hogy bármikor azt mondhatják, hogy jövő hónapban költözz. Míg a sajátnál az ember azért alakítgat, szépít rajta, hogy legyen egy valódi otthona. Én is fogok felvenni lakáshitelt, pedig én egyedülálló anya vagyok, nem sok pénzzel, de kaptam olyan ajánlatot, hogy egy bizonyos összegű önrésztől már csak havi 5000-rel lesz több a törlesztőm, mint amennyit lakbérre költök. Akkor meg? Mondjuk én örülök is neki, hogy egyedül fizetem, nem lesz abból gond, hogy ha ketten fizetném valakivel, akkor majd ha egyszer szétmegyünk, ki fizesse tovább.
2008. nov. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Vagy hitel, vagy albérlet. És tudod, miért? Azért, mert a lakosság nagy részének (90%-ot mondok) NINCS zsebből 5-10 neadjisten 20-30 milliója, hogy lakáshoz jusson. Még szülői segítséggel se, örökség is ritkán tehermentes. A lakáskassza programok közül se jó mind, de azokból se lehet összeszedni rövid idő alatt ennyi pénzt (egyszerűen csak utána kell számolni).

Ez nem felelőtlenség, de baromira szerencsés anyagi helyzetben van az, akinek nem kell hitelt törlesztenie vagy albérletet fizetnie, mert zsebből lakáshoz jut.

2008. nov. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
94%
Ja még valami, én is inkább a saját lakásom hitelét fogom törleszteni, mint hogy albérletet fizessek, ahova még egy szöget se verhetek be a főbérlő engedélye nélkül!!!
2008. nov. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
93%
Az előttem szóló válaszához szólva. Abban igazad van,hogy inkább a sajátodat fizeted,de kiindulva az én esetemből,hogy én albérletbe élek és biztos vagyok benne,hogy egyhamar nem lesz sajátom. Ha hitelt vesz fel az ember és abból vesz magának házat,lakást az sem lesz a sajátja amíg ki nem fizeti és az a 25-35 év írtó hosszú idő és azalatt bármi történhet. Én nagyon sok banknál voltam és sehol nem jártam sikerrel. Először is a bérem miatt. Hiába kerestem száz fölött,de a munkáltató a minimálbérrel jelentett be és ezt a bankok nem szeretik. Ráadásul önerőnek kértek egymillió forintot ,ingatlanfedezetet,és legalább 150-180 ezres nettó fizetést na meg egy év folyamatos munkaviszonyt. Egyiket sem tudom felmutatni,csak a több mint az egy éves munkaviszonyt. Tehát az a lényeg,hogy nem vagyok hitelképes. És ha az lennék? Hogyan törleszteném pl egy új lakát,hiszen a törlesztés az úgy havi 90-és 130 ezer körül lenne. Ezt nem tudnám fizetni és plusz számlák,ennivaló na meg a kisebb kiadások. Ehez írtó nagy fizetést kellene kapni a munkáltatótól Az albérletem a fele annak,amit a banknak kéne fizetni. Igaz soha nem lesz az enyém,de az a ház,lakás is bármikor elúszhat amit banki hitelre veszel ha az ember már nem tudja fizetni tovább. Nem tudhatod mit hoz a holnap. Valahol meg lakni kell. De én ha másodállásba is mennék,akkor sem tudnám fizetni az új házat,lakást,mert az kemény lenne ha harminc évig másodállásba is kéne járnom mert a másodállást csak így lenne érdemes vállalni.
2008. nov. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
97%

Nekem sem volt egy vasam se amikor építkezni kezdtünk (5 éve). Ha tovább maradunk a szülői házban, akkor rá ment volna a házasságunk. Először elmentünk albérletbe. Havi 35000-ért béreltünk egy lepusztult 35 nm-es lakást Bp-n (baráti áron). Anyám házát vittük be fedezetnek, hogy kölcsönt vehessünk fel, és építettünk Bp-től 50 Km-re egy házat. Most havi 53000 Ft a törlesztő, nem tudnánk ennyiért bérelni rendes lakást főként, hogy azóta van két gyermekünk is.

Oké tudom hogy a banké a házam még 20 évig, de ha nem fizetek, az albérletből is ugyanúgy kiraknának!

2008. nov. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
82%

A kérdező szerintem arra gondolt,hogy miért felelőtlenül veszik fel a hitelt?Nekem is az a véleményem mint Neked,nem gondolkodnak reálisan.Felvesznek rengetg pénzt,hogy családi házat vegyenek,amit ugye a törlesztő részlet mellett fűteni is kell,meg felújítani is kell,meg berendezni is kell,meg a két gyereket öltöztetni,etetni is kell,persze Gyes mellett.Aztán jöhet a rendszeres nevelési,meg a lakásfenntartási támogatás,meg az 5. hitel plazmatévére.Aztán meg lehet csodálkozni,hogy adósságspirálba került a család!Nem azt akarom mondani,hogy nem kell saját házat,autót venni,csak éppen mindenki olyat vegyen amilyet megengedhet magának.

Mi 8 évvel ezelőtt albérletben utánna 2 évet Anyukával töltöttünk.Kis jövedelmünk felét megtakarításba tettük,majd mikor örököltünk hozzá sajátot vettünk.Volt 3 Mil.500 Ezer Ft-készpénzünk.Vehettünk volna fel még hitelt családi házhoz,de nem tettük.Egy kisvárosban lakunk,ennyi készpénzért kaptunk egy 50 nm-es lakást lepusztultan,Beköltöztünk,saját erőből felújítottuk,most 3 év elteltével a dupláját éri annak amiért megvettük.És nem fizetünk hitelt!!!Mivel sosem vettünk fel hitelt,tudtunk megtakarítani,így vettünk készpénzért egy idősebb,de jó állapotú olcsó autót.Nem újat,pedig azt is tudtuk volna fizetni!Ez is pont oda visz ahova kell!És mivel erre sem vettünk fel hitelt továbbra is tudtunk megtakarítani,így most megvesszük a szomszéd lakást magunknak.Ezt már hitelből,de nekünk csak 1 szoba kell,a garzont kiadjuk albérletbe,és abból fogjuk fizetni a hitelt.Tehát végeredményben lesz 2 lakásunk,1 autónk,2 gyerekünk,alacsony rezsink,megtakarításunk,és csak 1 hitelünk.

Irigyelnek is a családunk tagjai,hogy mi milyen gazdagok vagyunk mert mindent készpénzért veszükk/plazmatévét is/,Én erre csak azt mondom,hogy nem a pénzünk sok,hanen a rezsink kevés,mivel olyan lakást vettünk amit fenn is tudunk tartani!!

2008. nov. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
94%

Ja, akinek van fedezete kap hitelt. Akinek nincs semmije, annak marad az albérlet. Ahogy Nekem/Nekünk is.!

Egyedül nevelem a 8 hónapos kislányom, mert az apukája nem birta 10 napnál tovább elviselni, hogy éjjelente fel ébredt. Sajnos! Gyerektartást nem fizet, mert nincs hivatalos Birósági itélet! Gyeden vagyok 74 ezer + a családi 13 ezer. A lakbér 30 ezer, a rezsi 25. Na ebből spóroljak?? Anyukám, apukám nincs, aki segitsen. Az apai nagyszülők hallani sem akarnak a gyerekről. Frankó!! Bölcsibe nem fogadják a lányom, mert nem szobatiszta. Aha! 8 hónapos.

Igy marad az a kevés kis pénzem, ami marad, és mégsem állok sorba a Polg.M.Hivatalnál segélyért. Nincs a bankszámlámon egyetlen millió sem. Igaz, hogy van 5000 m2 földem, amin gazdálkodok, de kivel? Napszám, vegyszer, szántás, adóbevallás, adófizetés.

Nyugalom??

2008. nov. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan hitel, ami nem ingatlanfedezetes, hanem más biztosíték van, nem árt egy bizonyos önerő, még akkor is, ha nem kérik, nem tudom, hogy most hány hónap munkaviszony kell, lehet alapja életbiztosítás is. Jó alaposan körül kell nézni, és akkor nem nagyon lehet belebukni.

A saját lakás az saját, akkor is, ha hitel van rajta. Van, aki csak azt veszi hitelből, nekem nem kell plazmatévé (jó ez a régi, anno 30ezres kis képernyős hagyományos "vacak" is) meg egyéb luxus, de saját lakás igen, és míg nincs jogsim, kocsi se kell, jó a tömegközlekedés (BMV - Busz, Metró, Villamos) és a kerékpár.

Ja igen, aki egyéb luxusokra is költ, az tényleg felelőtlen, de csak attól, hogy lakáshitele van valakinek, még nem biztos, hogy más marhaságot is összeszedett mellé.

A pénzzel tudni kell bánni, valakinek megy, és az a semmiből is összeszedi magát, másnak nem, de az meg ne nyavalyogjon, ha tele lesz tartozással élete végéig.

2008. nov. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
10:32-es Te nagyon szerencsés vagy,hogy félre tudtatok tenni egy lakásra,bár gondolom ez nem most volt és nem ilyen fizetések és lakásárak mellett.Én jelenleg nem ismerek olyanokat,akik havi 20-30.000-nél többet eltennének,ráadásul ez is ritka,hiszen nincs igazán miből.Ha ennyit félreteszel,akkor számold ki,hogy mikorra lenne meg egy lakáshoz az összeg,és majd akkor mennyibe fog kerülni egy lakás.Arra meg gondolom senki nem pályázik,hogy végre örököljön és majd abból megoldja a lakását,tehát kénytelenek az emberek hitelt felvenni!
2008. nov. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Jaj bocsi látom 10 éve.Azóta hányszoros a lakás ára?
2008. nov. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!