Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos a felháborodásom? Vagy...

Jogos a felháborodásom? Vagy én vagyok szívtelen?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz helyzetben vagyok, mert édesanyám pár hete elhunyt.

Albérletben lakunk, itt lakik a párja is 2 éve. Anyával ketten fizettük az albérletet, úgy, hogy én az idő nagyrészében benne sem laktam.

A párja mindenféle alternatív gyógyszereket ajánlott (a betegségére), több százezres összeg, kifizettem, ő semmit sem adott bele.

Az utolsó pár hónapban fizetett az albérletbe valamennyit.

A gyászban sem segít, sőt az engedélyem nélkül (szerintem kegyeletsértő) dolgokat csinált.

Pénzt is kért kölcsön, azt sem adta vissza. Egy-két személyes dolgot vett anyának, ezeket nem adtam neki vissza, mert tele van személyes, családi cuccokkal (telefon pl).

A temetést egyedül fizettem, többszázezer. Adott utána valamennyi pénzt (pár tíz ezer ft, de nem mondta, hogy ez a tartozása, vagy az albérletbe, vagy a temetésbe, hát elfogadtam, mivel az összes pénzem elment).

Na és az a gond, hogy most követelőzik, hogy neki mi jár a dolgokból, laptop, tv, ilyesmi, mert én mit képzelek, hogy mindent el akarok vinni.

Nem érti meg, hogy van még 3 testvérem is, akik egyébként lemondtak mindenről, mert pénzben nem tudtak támogatni, így nem kell nekik semmi érték.

És szó szerint, ebből van a vita mindennap, egy számomra szinte vad idegennel, hogy kisajátítja magának a cuccainkat, meg lelki ismeret furdalást csinál, hogy én őt kihasználom, mert anyának mennyit segített.

Erről ti mit gondoltok ?



2020. aug. 20. 01:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
"Kedves Pista bacsi! Mivel az alberletet joforman alig fizette, igy mondhatjuk azt, hogy mi biztositottuk szamodra a lakhatast. Az lesz legjobb, ha leulunk es szepen leirjuk, hogy igy mennyivel is tartozol nekem, -es itt megcsak az alberletrol beszelunk! Nemegyszer adtam neked kolcson, azt hiszem ha elkezdunk matekozni,te is latni fogod, hogy jossz nekem nem is olyan keves penzzel! A tovabbiakban ne kovetelozz, mert Edesanyam utan en vagyok a kizarolagos orokos, hacsak nem papiroztatok le azt a tvt mondjuk."
2020. aug. 20. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%

"párja" - Ebből nem derül ki, hogy házastársa volt-e.


Ha házastársa, akkor jogosan tart igényt a tárgyak egy részére, hiszen örökölt. Tetszik nem tetszik, ez van. Annak idején voltak simlis alakok, akik az örökség miatt (is) kötöttek házasságot, ezeket hívták úgy, hogy érdekházasságok.


Ha csak barátja volt vagy jegyese, akkor egy fitying sem jár neki.

2020. aug. 20. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem voltak házasok. Most akartak összeházasodni.
2020. aug. 20. 01:22
 4/13 A kérdező kommentje:
Tudom én, hogy nem jár neki semmi. Csak erkölcsi alapon idegesít, hogy egyáltalán miért tart igényt bármire is. Nekem most pont, hogy nem erre van szükségem gyász idő alatt. Hogy gyomorgörccsel aludjak el minden este, mert anyának a cuccain kell vitatkozni.
2020. aug. 20. 01:25
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Akkor ezen kár vitatkozni. Nem voltak házasok, ergo semmi nem köt hozzá, szóval nyugodtan ki lehet paterolni az albérletből és elfelejteni, hogy valaha is találkoztatok az életben. Én biztosan ezt tenném.
2020. aug. 20. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát igen. Valószínűleg így fog kinézni a dolog. Csak nagyon nehezen viselem, idegileg nagyon megterhel.
2020. aug. 20. 01:36
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Először is, fogadd őszinte részvétemet.


A kérdéshez: Erre való a mediáció. Valaki, aki jártas a jogban, akár ügyvéd, de akár más szakember, aki képviselheti a jogaidat, hármasban leültök és majd ő udvariasan, de határozottan eligazítja.

Neked is könnyebb, ha nem egyedül kell megvívni fésztufész ezt a csatát.


Vagy másik dolog, ha te vagy a bérlő, felmondod a tulajnál, összeszeded a holmidat és anyudét, és amikor nincs otthon, elköltözöl, eltűnsz, felszívódsz, számot és mail címet váltasz. Aztán a pacák meg elmehet a sóhivatalba.

2020. aug. 20. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem minél hamarabb pakold össze anyukád cuccait és vidd el egy megbízható helyre. Kinézem ebből a baromból, hogy egy nap arra jössz haza, hogy üres a lakás... ezt követően felmondanám az albérletet és megszakítanám ezt a gyümölcsöző kapcsolatot a palival. Sem jogi, sem erkölcsi alapon nem jár neki egy fillér se.
2020. aug. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
96%

Jogilag minden neked jár. Lezajlott már a hagyatéki? Ha igen akkor mondd meg neki hogy nem véletlenül nem örökölt semmit, ha nem, akkor hívd fel a figyelmét hogy majd a jog eldönti hogy mi jár neki (semmi).

Részvétem édesanyád miatt!

2020. aug. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
95%
Ha van olyan amit közösen vettek, az lehet vita tárgya, arra esetleg lehet igénye. Minden más a tied.
2020. aug. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!