Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos a felháborodás a családban?

Jogos a felháborodás a családban?

Figyelt kérdés

Nem mondtuk el pár hónapig a családnak, hogy a párommal eljegyeztük egymást. Az egyik család egy kikotyogás által tudta meg, a másik meg csak a közösségi médiából. Nem olyan fényes a kapcsolatunk egyikkel sem, kb nem is érdekli őket, mi történik velünk, sosem kérdeznek kb semmiről, ezért nem is értem, miért háborodnak fel ezen. Apósjelöltem sok éve nem bír engem, aminek gyakran hangot is adott eddig, így még jó hogy nem fogunk nagy vigyorral eléállni.

Anyám most mégis olyanokkal traktál, miért csak fényképről látta először a gyűrűmet, meg hogy miért nem apámtól kérte meg a párom a kezemet. Mintha annyira tartanák a hagyományokat... meg hogy rendezzünk össznépi kajálást ennek ünnepére. Nem értem, ha pl a diplomaosztóm alkalmából egy ebéd sem volt, ezt miért kell így felfújni.

Jól teszem, ha leállítom a kedélyeket vagy tényleg mi voltunk annyira bunkók, ahogy beállítják?


2019. szept. 6. 11:14
 1/10 acelsziv ***** válasza:
89%
Állítsd le őket. Ha eddig nem érdekelt senkit a sorsotok most nem kell a képmutatás.
2019. szept. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Metionin ***** válasza:
87%
Nem jogos. A ti eljegyzésetek, úgy bonyolítjátok le ahogy akarjátok. Mi is kvázi megvettük a gyűrűt és utána tájékoztatásképpen szóltunk. Anyósom nagyon szereti a rongyrázást, ő vergődött hogy miért kellett így elsumákolni, buli kellett volna meg gyémántgyűrű :D de tőle már megszoktuk, amikor lediplomáztam is szóvá tette, hogy miért nem csinálok bulit. Ja, majd etetek ott random embereket akik fikarcnyit sem tettek hozzá a terveim megvalósulásához :D Egyébként anyósom se kedvel engem mert nem származom gazdag családból, ennek ellenére a dolgaimmal dicsekszik (gondolom a buli is ezért kellett volna neki). Hát bekaphatja :D
2019. szept. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Ez aztán a képmutatás, amit akar a családod. Vastag bőr lehet a képükön. Ha eddig nem voltatok fontosak, akkor most ne vergődjenek. Egyébként meg a ti dolgotok, ti jövőtök. Ha nem akarjátok elmondani akkor nem mondjátok. Egyébként ilyen helyzetben ha ilyen lenne a kapcsolatom a saját és párom szüleivel, én se tepertem volna hogy rohanjak elmondani nekik. Pláne ha párom apja utál. Nem értem mi a franc meeht az ilyen emberek fejében. Meg hogy apádtól miért nem kérte meg a párod a kezedet :DD uram isten.
2019. szept. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Folyamatosan többet várnának el bizonyos családtagok, mint amit ők teljesítenek. Az is gyakori a családjainkban, hogy ha 2-3 hetente egyszer hazamegyünk ( ha mi nem mennénk, kb még annyit sem tudnának rólunk), akkor egyes családtagok, ha épp nincs kedvük, ki sem jönnek a szobából. Ha épp nézik a kedvenc tv műsoraikat vagy csak épp olyan passzban vannak, akkor ki sem jönnek, kb csak a kettő anya foglalkozik velünk egy kicsit, de őket sem érdeklik túlzottan a dolgaink.
2019. szept. 6. 11:48
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Abban nincs semmi rossz, hogy nem apádtól kért meg, vagy hogy nem mondtátok el egy ideig.

Az valóban gáz, hogy úgy tudják meg, hogy itt-ott hallották vagy látták közösségi médiában.

De ha ennyire nem vagytok jóban, akkor ne foglalkozz azzal, hogy most mit mondanak.

2019. szept. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Pontosan azt kapták, amit megérdemeltek.
2019. szept. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Ha őket nem érdeklitek, akkor Ti miért fogalkoztok velük?
2019. szept. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha ne érdekli őket,hogy mi van veletek,akkor miért kellett volna az orrukra kötni,hogy eljegyeztétek egymást? Főleg miért kérte volna meg apádtól a kezedet?

Ez csak rátok tartozik,ne a múlt században élünk.

2019. szept. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ugyanez volt a szitu... Nem kell velük foglalkozni, mi nem is nagyon megyünk haza megvan a saját lakásunk és nagy esküvőt is tervezünk jövőre de lehet hogy meg se hívom őket...
2019. szept. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekunk jo a kapcsolatunk a csaladjainkkal, es mi is csak utolag mondtuk meg, h eljegyeztuk egymast, es hogy 5-6 honap mulva eskuvot szeretnenk. Senki, de senki nem sertodott meg ezen, hogy nem lett elore/azonnal bejelentve, vagy h nem kerte meg apamtol a kezet. Ez a mi eletunk, a mi dontesunk, es ha mi igy akartuk, hat elfogadtak. Volt, aki nalunk is mastol tudta meg, megsem sertodott meg.



Esetetekben megcsak nem is jo a kapcsolat annyira, igy sztem nem jogos a felhaborodas sem, ugyh ne vergodjenek. Allitsd le oket :)

2019. szept. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!