Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért elvárás, hogy családon...

Miért elvárás, hogy családon belül az ember ingyen dolgozzon?

Figyelt kérdés

Nem arról van szó, amikor az idős nagyszülőkhöz megérkezik a 3 mázsa tűzifa és segítenek a gyerekek, unokák bepakolni. Vagy ha a 93 éves dédi helyett elmennek bevásárolni. Mert ez szerintem is rendben van. De nálunk a család egy része olyanokat enged meg magának és vár el másoktól, hogy néha úgy érzem, ez egy vicc.

Pl. személyi edző az egyik rokonunk és mesélte, hogy egy másik családtag úgy gondolta, hogy ők majd ingyen járnak hozzá az edzőterembe. Úgy, hogy velük foglalkozzon rendesen, másfél órán át. Pedig ő már az elején mondta, hogy ő ott alkalmazott, az a pénz nem az ő zsebébe megy, és havi bérlet nélkül nem mehetnek oda. Erre az volt a válasz, hogy "majd megoldod, ügyes vagy te".

Vagy itt van apukám, ügyvéd. Igen, néha ingyen, szívességből megír 1-1 adásvételt, vagy ilyen kisebb munkákat, de sokszor olyanokkal keresik meg, hogy röhej. Múltkor azzal, hogy intézzen el egy párezer forintos parkolási bírságot a nagybátyáméknak, hogy ne kelljen kifizetniük. Vagy olyan üggyel mennek oda, ami nem egyszerű, többször kell miatta bíróságra menni, ráadásul innen 200 km-re, szóval oda a napja... És ezt ők ingyen gondolták, aztán amikor mondta apukám, hogy mások ezért mennyit fizetnek, mert a beszólogatás, hogy ő egy pénzleső és az átlag emberek pénzét akarja elszedni, meg "mi olyan bonyolult abban, hogy megír egy pár oldalas papírt".

Olyan is volt, hogy eljöttek hozzánk, hogy kinyomtatnának valamit. Kiderült, hogy az a valami 800 oldal és mikor mondtam (én nyitottam meg a fájlt, ők nem tudták, mi az, csak hogy a gyereküknek kell az egyetemre), akkor mondták, hogy hát akkor nem várják ezt itt meg, majd szóljak ha kész... Mondtam, hogy nincs is ennyi tinták, papírunk, meg én nem fogok ehhez hozzá a szabadidőmben, nem vagyok nyomdász. Mondtam, hogy én hol szoktam a városban nagyobb mennyiséget nyomtatni, vigyék oda. Válasz: ott már volt a lányuk és nagyon drágán nyomtatnák ki. Na köszi, de mi csináljuk meg ingyen.


Ez miért elvárás?


2020. aug. 20. 14:52
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
97%
Azért mert sz@rrágó sóherek, akik ingyen várnak el mindent, főleg ha rokonok. Sajnos sok ilyen ember van.
2020. aug. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
97%

Mert sok ember szeretnem ingyen megkapni mindent.

Az ilyeneket el kell hajtani, egyszer-kétszer megsértödnek, aztán leszoknak rólad.

2020. aug. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak rokonok, ez normál ügyfélnél is így van (szerintem sokaknak kell magyarázni, miért 30000 az ügyvédi munkadíj, amikor két A4-es oldalra rányomja a 3D bélyegzőjét). Szerintem mindig van a mesterember, aki képtelen a saját munkáját értékelni és nemet mondani, elsősorban ezt kell megtanulni. Ha még segítséget is adtál, hol tudják kinyomtatni a papírjaikat, akkor mindent megtettél, nem lehet, hogy mindenki szeressen. Sajnos.
2020. aug. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Kattoryory ***** válasza:
98%
Mert hozzászoktak hogy ti mindent megtesztek ingyen, és ezt kihasználják. Majd ha látják hogy ez egyre kevésbé működik akkor befejezik.
2020. aug. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Instán van egy dolgozzingyen.hulyeneknezunk nevű oldal. Nem csak a rokonoknál van ez így...
2020. aug. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
96%

Hú, hallod, Kérdező, nagyon értem, amit mondasz. Én is ügyvéd vagyok (lehet, apukádat is ismerem, ki tudja), és hát hadd ne mondjam, hogy mennyi mindent várnak el a rokonok, szomszédok, "barátok", ismerősök, azonos városban élők, volt tanárok, volt osztálytársak, akik már egyszer láttak a boltban... Mindenki ISMER ilyenkor, és mindenkinek ingyen KELL dolgoznom, az ismeretségre tekintettel. De olyan elvárások, hogy tényleg el sem hinnék - apukád biztos tudna még mesélni.


Egyszer amúgy nekem is valami párezres parkolási bírsággal jött egy ezredik, korábban általam sosem látott(!) unokatestvér... A vége az lett, hogy inkább befizettem én, mert még az is olcsóbb volt nekem, mint azt a rengeteg munkaórát rászánni, amennyi lett volna az üggyel ténylegesen foglalkozni, ráadásul úgyis sikertelen lett volna, tehát még én lettem volna utána a béna is. Befizettem, aztán mondtam neki, hogy elintézve... Legszívesebben nyilván elküldtem volna a fenébe, de persze a nagymamám mondta, hogy azt nem tehetem, milyen lenne már, akkor ő sírna(!)...

2020. aug. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
90%

Pszichológus vagyok, anyósék és a család többi része nyíltan elvárja, hogy ingyen járhassanak hozzám terápiára.

Először poén szintjén jelent meg ez a szándék majd egyszer tényleg csöngettek.

Most én vagyok az elutasító és önző amiért nem ujjongtam

2020. aug. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát rokonnak szerintem pszichológus nem is dolgozhatna. Az nem összeférhetetlen? (Ezt nem jogilag értem, hanem emberileg... engem legalábbis zavarna.)
2020. aug. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
93%
Pszochologuskent készítettem volna egy diagnózist az első találkozó után : te egy smucig disznó vagy, ez minden boldogtalanságod oka. Viszlát.
2020. aug. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a férjemmel van 2 lovunk. Nővérem elvárta, hogy heti kétszer a két gyerekét ide hordja hozzánk lovagolni, úgy, hogy én oktassam őket, egymás után (még futószáron mennek), ráadásul egyik nap hétvége, a férjemmel pedig CSAK hétvégén tudunk együtt lovagolni, ő nem ér rá hétközben.

Mikor felvetettem, hogy a takarmányba valamennyivel szálljon be, vagy legalább szombaton ha a gyerekek itt vannak egész délelőtt, és én nem tudok főzni, főzzön dupla adagot, és a felét hozza át nekünk, szörnyen megsértődött.

Nem bántam, hogy megsértődik, mert legalább felszabadult a hétvége :)

Szóval szerintem addig elvárás, amíg a sarkadra nem állsz, és meg nem húzol egy határt. Egy bizonyos mennyiséget, vagy valamennyivel (akár sokkal) olcsóbban persze, de mindig, mindent és ingyen nem, márcsak azért sem, mert egy idő után el fognak szemtelenedni.

2020. aug. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!