Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért elvárás, hogy családon...

Miért elvárás, hogy családon belül az ember ingyen dolgozzon?

Figyelt kérdés

Nem arról van szó, amikor az idős nagyszülőkhöz megérkezik a 3 mázsa tűzifa és segítenek a gyerekek, unokák bepakolni. Vagy ha a 93 éves dédi helyett elmennek bevásárolni. Mert ez szerintem is rendben van. De nálunk a család egy része olyanokat enged meg magának és vár el másoktól, hogy néha úgy érzem, ez egy vicc.

Pl. személyi edző az egyik rokonunk és mesélte, hogy egy másik családtag úgy gondolta, hogy ők majd ingyen járnak hozzá az edzőterembe. Úgy, hogy velük foglalkozzon rendesen, másfél órán át. Pedig ő már az elején mondta, hogy ő ott alkalmazott, az a pénz nem az ő zsebébe megy, és havi bérlet nélkül nem mehetnek oda. Erre az volt a válasz, hogy "majd megoldod, ügyes vagy te".

Vagy itt van apukám, ügyvéd. Igen, néha ingyen, szívességből megír 1-1 adásvételt, vagy ilyen kisebb munkákat, de sokszor olyanokkal keresik meg, hogy röhej. Múltkor azzal, hogy intézzen el egy párezer forintos parkolási bírságot a nagybátyáméknak, hogy ne kelljen kifizetniük. Vagy olyan üggyel mennek oda, ami nem egyszerű, többször kell miatta bíróságra menni, ráadásul innen 200 km-re, szóval oda a napja... És ezt ők ingyen gondolták, aztán amikor mondta apukám, hogy mások ezért mennyit fizetnek, mert a beszólogatás, hogy ő egy pénzleső és az átlag emberek pénzét akarja elszedni, meg "mi olyan bonyolult abban, hogy megír egy pár oldalas papírt".

Olyan is volt, hogy eljöttek hozzánk, hogy kinyomtatnának valamit. Kiderült, hogy az a valami 800 oldal és mikor mondtam (én nyitottam meg a fájlt, ők nem tudták, mi az, csak hogy a gyereküknek kell az egyetemre), akkor mondták, hogy hát akkor nem várják ezt itt meg, majd szóljak ha kész... Mondtam, hogy nincs is ennyi tinták, papírunk, meg én nem fogok ehhez hozzá a szabadidőmben, nem vagyok nyomdász. Mondtam, hogy én hol szoktam a városban nagyobb mennyiséget nyomtatni, vigyék oda. Válasz: ott már volt a lányuk és nagyon drágán nyomtatnák ki. Na köszi, de mi csináljuk meg ingyen.


Ez miért elvárás?


2020. aug. 20. 14:52
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
31%
Na, a tegnapi nyomtatók mese folytatódik.
2020. aug. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

A nyaralókkal ugyan ez a helyzet. Nincs nyaralóm, de sok ismerősöm akiknek van rengeteget mesélik, hogy olyan rokonok bukkantak fel akikről kb azt se tudják, hogy kicsodák, csak bejelentkeztek, hogy lemennének egy hétre.


Azt hiszem ha egyszer lesz egy nyaralóm arról senki nem fog tudni 🤔

2020. aug. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Velem a nagybátyám játékprogramot akart íratni

(ingyen persze)

Nem volt képes felfogni hogy


1.Nem vagyok programozó

2. Egy ember egy ilyen programot nem tud megirni mert remény az élete

3. Ingyen ő sem dolgozik nekem heteket de még órákat sem. Nem hogy egy életen át...

2020. aug. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Gyümölcsöt árulok, úgy jönnek az emberek hogy "dejóó, telezabálhatod magad!" Ebben mi a logika? Nekem nem számolják el, vagy mi? :D Unokatesóm: Dobhatnál pár barackot. Hát ha kifizeted, szívesen, de helyetted nem fogom. 😂

Az emberek/rokonok elvárnak dolgokat, pedig tény: már semmi sincs ingyen.

Családon belül se kéne ilyen sóhernek lenni.

2020. aug. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha mást nem, legalább a filmet láttad a Rokonokból? Na, ez ma is pont ugyanannyira aktuális, hogy ha kicsit is jól megy a dolgod, a kapcsolatokra hivatkozva lehúzzák rólad a bőrt... És sajnos sokan ebből szedik meg magukat még ma is...
2020. aug. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 BeefEater ***** válasza:
100%
Tőlem egy rokon elvárta volna, hogy külföldről szaladjak haza, mert vírusos a gépe.
2020. aug. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Aki azt írja, hogy " volt már ", arra nem gondol, hogy akkor ezek gyakoribb esetek, mint gondolná az ember?! Vagy nem tudom, mennyit kell itt az oldalon tölteni, hogy valaki fejből fújja a többi kérdést... :D
2020. aug. 20. 17:35
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Az ismerőseim elvárják tőlem, hogy olcsóbban adjak ki nekik lakásokat ugye "baráti áron"

Lakáskiadással foglalkozom. Amikor visszautasítom általában a válasz: mit neked az a 40 ezer Ft havonta?

2020. aug. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim válasza:
98%
Rendszeresen járok lányokhoz, és az egyik ismerősöm(szingli) megkért engem hogy vigyem el 1 alkalomra. Mondtam hogy mennyibe kerülne és még neki állt feljebb. "hát te sokszor vagy akkor ez az 1 alkalom mennyit számítana neked..?" pofámról majdnem lesült a bőr.. még én kérjek elnézést neki? :D
2020. aug. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam: inkább fizetek barátnak, ismerősnek is, akkor is, ha konkrétan "erősködnöm" kell.

A szívességből adott dolgok a legdrágábbak, mert az ember túlkompenzálja.


Inkább párezer- tízezer forint egy- egy szolgáltatásért, mint ismerősi alapon ingyen, ünnepekre pedig százezres ajándékcsomagokkal kelljen készülni, meg azt számontartani, hogy kinek lógok szívességgel.

2020. aug. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!