Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van amit megbántatok az...

Van amit megbántatok az életben? Ha újrakezdhetnétek sok mindenen változtatnátok?

Figyelt kérdés
És amiket megbántatok, változtattok rajta? Rágódtok rajta? Vagy egyszerűen nem gondoltok rá?
2010. aug. 5. 10:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen,van.9 évvel ezelőtt másként kellett volna csinálnom sok mindent.Azokon a dolgokon már nem lehet(ett)változtani.Elköltöztem, de az életem rosszabb lett.Nagyot csalódtam valakiben.Már nem rágódok rajta.Túl vagyok rajta, csak az bánt amilyen helyzetbe kerültem miatta(is).de ez sem magam miatt, hanem a gyerekeim miatt.szeretnék nekik többet, jobbat nyújtani, de az anyagi helyzetem nem engedi meg.És ez még sokáig így lesz.
2010. aug. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Rágódnék, de nem engedem.

Tipikus, hibásnak érzem magam, abban amiben áldozat lettem.

Ma sem tudom, mit tehettem volna. Talán, mai ésszel, ha magam megyek intézetbe az otthoni körülmények elől.

Egész életemre rányomta a bélyegét. Rémálmaim vannak, mai napig. Megkeseredik a szám, ha csak eszembe jut.

Pszichológus jól jönne. De félek, nem tehet semmit, és ő is csak egy ember, saját gondolatokkal. Attól is félek, megundorodna tőlem, mint egy másik embertől. Félek a megítéléstől.

Tehát magamnak kell ezzel megbirkóznom. Ha tudnám, hogyan kell.

Gondolom, elfojtom.

2010. aug. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
3éve tulságosan féltem valamitől túl félénk aggodalmaskodó voltam..pedig nem kellett volna fiú.bunkó volt én meg semmibe néztem és az egója nem viselte el és állanndóan a nyomomba volt a haverjaival.később kiderült hogy miért is csinálta ezt.
2010. aug. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 margoz ***** válasza:
Persze hogy van sok minden ,az iskolátol kezdve követünk el olyan dolgokat,amit késöbb megbánunk.Persze a mai eszemmel másképp csinálnám,de nemhiszem hogy szerném ujra kezdeni,lehet ezek nélkül érzelem szegényebb lenne az életem.Nem hátra fele nézek és siránkozok hogy is kellett volna csinálni?Hanem elöre és vigyázok hogy ne bántsak és engem se bánthassanak.
2010. aug. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

sajnos 18 évesen nem mentem el katonának, pedig az érdekelt volna a legjobban

Most 33 vagyok.

2010. aug. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

nem. ha nagy döntést kell hoznom, akkor úgy fogok dönteni, ahogy ott és akkor a legjobbnak látom. mindegy, hogy a szívemre hallgatok-e épppen, az eszemre, másokra, a lényeg, hogy akármelyik döntésemre visszanézek azt tudom mondani, hogy én úgy láttam a leghelyesebbnek. ettől persze a következmény lehet rossz, volt is sok esetben, de az is az élet része. minden rossz következményből tanulunk, mindegyiktől többek leszünk. ha újra ott lennék én minden esetben újra ugyanúgy csinálnék mindent(talán ha ismerném a következményeket másképp döntenék, de mivel ezt soha senki sem tudja előre így nem változtatnék semmmin). így nincs bennem megbánás, töprengés, őrlődés és ez jó. ez persze nem azt jelenti, hoyg önzően mindig csak a magam érdekei szerint cselekszem, sőt, nagyon sokmindent másokért teszek, sok döntést másokért hozok, de ha azt látom, hogy annak az illetőnek jó, akkor az nekem is lelki erő és igazolása a jó döntésnek.

én semmin sem változtatnék, minden rossz és jó dologgal együtt vagyok én én.

2010. aug. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mivel még elég fiatal vagyok, ezért csak olyan dolgot tudok mondani, amin 10-20 év múlva csak mosolyogni fogok (remélem...), de most nagyon rossz. Hagytam elmenni egy srácot, akinél éreztem, hogy ő lehet az igazi nagy szerelem. Egy éve rágódok emiatt. :(
2010. aug. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
hát igen. sajnos elég sok dolgon 4 éve csesztem el nagyon az életemet de már nem tudok változtatni rajta
2010. aug. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
most májusban egy beszélgetés alkalmával nagyon hülyén viselkedtem,félek sosem tudom meg hogy mi történt volna,de megfogadtam ,hogy legközelebb lesz ami lesz de egy helyben állok.
2010. aug. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen nagyon sok mindent megbántam,de azok a dolgok mind összefüggésbe voltak azzal,hogy a szüleim nem engedték.Így nem tapasztalhattam meg őket akkor,amikor az kellett volna.Úgyérzem.Emiatt minden körülöttem lévő barátot és barátnőt sokkal sikeresebbnek éreztem,és ez nagyon megkeserített,depresszióssá tett.Később töredékét megtapasztaltam,sőt már megtehetnék akármit,de már nem szeretném.Lecsúsztam azokról a dolgokról.Pedig a jelenben valószínűleg azok az embernek gondolnak engem sokkal szerencsésebbnek,maguknál.(pl nem engedtek sehova,így nem tudtam ismerkedni fiúkkal,maximum titokba,és azt meg kevésszer és őrült nehéz volt összehozni.Persze anyám már úgy adja elő,hogy én nem voltam olyan szerencsés,hogy fiúim legyenek és emiatt én irigy voltam a barátnőimre.Naná,hogy őket elengedték mindenhova,plusz cserébe jól is tanultak,miért ne engedték volna el őket.Én mikor jól tanultam sem engedtek sehova,mondván sok a pedofil a drog stb...csak így elvontak az ismerkedésről és önbizalmam nem is volt).

A szülői szigor miatt döntöttem helytelenül a jövőmmel kapcsolatban is,sokszor ezt érzem,erről viszont pár éve lecsúsztam,és most agyalhatok mit is kezdjek,milyen irányban indítsam el a karrierem.Pedig a tervem megvolt,csak már késő.Annyi legalább bejött,hogy sikerült más városba költöznöm,ahol már nem tudnak utasítgatni,és van egy párom,aki mindennél fontosabb.Sok régi barátnőm pedig egyedül van.

2010. aug. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!