Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! A Ti gyereketek mivel...

Szülők! A Ti gyereketek mivel tudna rávenni hogy fogadjátok el a tényt ha valamit rosszul csináltok a nevelésével és változtatnatok kéne?

Figyelt kérdés

Nagyon fontos lenne mert már nem tudom mit csináljak és ez a helyzet tönkretesz!

Akiknek kedvenc válasza hogy költözzek el mert már 18 vagyok, az inkább spórolja meg magának az időt és ne válaszoljon! Köszi! :(


2010. máj. 23. 15:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
35%
Az enyémet maga a szűzmária se tudná rávenni a változásra... De mi bajod a költözéssel?
2010. máj. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
80%

Én a gyerek szemszögéből azt modnom sehogy. SEHOGY. A szülőknél ez egy nagyon érzékeny téma, még egymással szemben is baromira össze tudnak veszni, ha valaki beleszól a "módszereikbe". Ha meg a gyerek, a GYEREK, hát az a "szétröhögöm az agyam, hogy lehet ilyen pofátlan, mit tud róla" kategória.


Én annak idején egy direkt szülőknek írott könyvet hagytam kint, ami a gyereknevelésről szól, hogy hogyan alakíthatnak ki szeretetteljes, értékes kapcsolatot a gyerekkel. Egyszer láttam anyámnál és közölte, hogy "na persze, gondolod, hogy majd úgy nevelünk, ahogy te akarod?" Pedig nem dilinyós anyám, és nagyon szeretnek, de egy ilyen témában a gyerek sose fogja felnyitni a szemüket.

2010. máj. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
61%
A 18 éves már nem gyerek és nevelni sem kell.Mivel ezzel a "gyerek" is tisztában van,csak a szülő nem,ezért jönnek a konfliktusok.A gyerek választhat.Vagy befogja a száját és tűr,mert a szülő változni már nem fog,hisz úgy gondolja ő tudja a világon a legjobban mire van szüksége a gyerekének és amúgy is,otthon ő a fönők vagy a másik választás,hogy lelép otthonról és önálló lesz,ezzel bizonyítva be a szüleinek,hogy valóban felnött és nem csak egy hisztis kölyök,akinek nem tetszik a világ.
2010. máj. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem tudod, annyit tudsz tenni, hogy a nevelésüknek azt a részét, amit tudod hogy hülyeség, figyelmen kívül hagyod. Én is azt csináltam. Most meg már egyáltalán nem foglalkozok vele, sok éve külön élek, nincs beleszólásuk gyakorlatilag semmibe.
2010. máj. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Akkor rosszul fogalmaztam. Nem nevelni akarnak mint egy kisgyermeket hanem egyszerűen rosszul bánnak velem! Rosszul viselkednek velem szemben! Fáj és bántó. És szerintem annyit elvárhatok hogy ne csak akkor legyenek velem kedvesek és megértők ha majd elköltözök messzire és azért könyörögnek hogy az unokájuk láthassák (megtörtént, tesóimmal ezt teszik. Mézes mázos hang, kedvesség mert ők már nem laknak itt, de persze állítják nem ezért olyanok.). Azért mert a házukban lakom még van picike jogom. Különben sem sok vizet zavarok. :(

Sajnos elköltözni nem olyan könnyű, nem vagyok olyan gazdag + van egy-két elvem ami ide köt (és ezt ők tudják, kb mással engem nem lehetett soha sakkban tartani) meg szerintem arról sem tehetek hogy ilyen kis félénk, csendes gyereknek neveltek. Nem tudok egyszeriben megváltozni és pikpakk elintézni az életem de nem segít senki.

2010. máj. 23. 15:42
 6/26 anonim ***** válasza:
77%

15:37 nagyon jót írt. Én mint szülő nyilatkozom. Igyekszem szabadelvűen nevelni kamaszomat, de azért van fék is. A legtöbb szülő azt mondja, hogy amíg nem tudsz a saját lábadra állni, addig majd ő megmondja - jól vagy rosszul - hogy mit csinálj. Amíg az ő kenyerét eszed, ő lakásában élsz, élj már úgy, ahogy neki is megfelel. Valahogy én is ilyen felfogású vagyok, pedig nem tartom magam "bunkó" szülőnek. Van egy mondás: "aki adja a kalácsot, az ad tanácsot".


Minden esetre nem lehet jó örök vitában lenni a szülőkkel, de ebben a helyzetben nem sokat tehetsz!

2010. máj. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom figyelmen kívül hagyni. Olyanok vannak pl, hogy nekem folyton attól kell rettegnem (ez mindig így volt, tehát hnem ér azt mondani hogy már nagy vagyok mert akkor is ez volt amikor kicsi voltam) hogy milyen a kedvük, mert ha rossz akkor nem tesznek meg semmit. Nem valamit luxust, hanem alap dolgot. Pl ha rossz volt a kedvük akkor nem vettek nekem enni amikor kicsi voltam. Mert hogy neki most nincs hangulata elvinni. Mert ugye átlagos dolgokkal nem lehet sakkban tartani.
2010. máj. 23. 15:48
 8/26 anonim ***** válasza:
77%

De,ha te csendes,rendes gyerek vagy,aki nem sok vizet zavar,akkor mi a konfliktus oka?Mi konkrétan a baj köztetek?

Egyébként nem árt majd edzeni a lelked,hogy egyszer el kell tőlük szakadni.Tudom ilyesztő.Kezdhetnéd pl. most egy kolival,ha továbbtanulsz.Így félig-emddig még otthon vagy,mert oda jársz haza és támogatni is tudnak,de már ráérzel milyen is egyedül lenni,szülők nélkül.Az albi még jobb,ha összeköltözöl pár csoporttárssal,persze költségesebb valamivel,mint a koli.Nehéz,tényleg nem könnyű,de nagyon sokan átélték már ezt,amit te és utána jobb.A viszonyotok is jobb lesz,mert szinte ünnep lesz,ha láthatnak.Örülnek majd,hogy jól vagy,hogy nem fogytál le,hogy nincs bajod.Innen pedig már csak egy köpés a teljes leválás.A saját lakás,munka,család.

2010. máj. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Közben írtál,úgyhogy a konfliktust már látom!
2010. máj. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Az ijesztő pedig j-vel van,bocs! :)
2010. máj. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!