Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jó az étrendem? Fogyhatok...

Jó az étrendem? Fogyhatok vele? Mit változtatnátok rajta?

Figyelt kérdés

reggeli: 2-3 db puffasztott rizsszelet vajjal,szalámival,májkrémmel, ilyesmikkel

tízórai: egy joghurt (ha van a boltban, akkor diétás)

ebéd: menzán ebédelek általában, ami ott van megeszem, kivéve ha tészta, vagy zsíros étel

uzsonna: 1-2 szelet puffasztott rizs üresen, vagy gyümölcs, zöldség

vacsora: 1-2 szelet puffasztott rizs üresen, vagy gyümölcs, zöldség


kenyeret csak ritkán, 1-2 hetente eszek egy fél szeletet, amikor már nem bírom :)


így lefogyhatok? :)


2011. okt. 23. 09:00
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem felesleges megvonni a kenyeret..reggelire is lehet enni nyugodtan. Minek kínozza magát az ember feleslegesen? gondolom neked is jobban esne reggelire a szendvics zsemlével vagy friss kenyérrel mintsem azzal a "karton papír ízű" pufi rizzsel. Én is szoktam enni nincs vele semmi bajom de szerintem a kenyeret ne vond meg teljesen magadtól mert ha újra eszel vagy bezabálsz belőle vagy mivel ezt szokta meg a szervezeted elkezdesz egy kis kenyértől is hízni. Így járt a rokonom is.
2011. okt. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

hát a pufirizs helyett én reggel 2 szelet teljes kiőrlésű kenyeret ennék(100 gramm pufirizs kb 300kcal, 1 szelet kenyér(azok a toastok-ceres) olyan 60kcal szóval kb ugyanúgy jössz ki csak ezzel jobban is laksz)

sonka, sováyn sajt és valamilyen zöldség(most paprika, hagyma, retek, újhagyma, saláta, savanyúkáposzta, kígyóubroka olcsóbb)

tízórai inkább gyümölcsöket egyél-alma/mandarin/körte

ebéd okés

uzsonna mehet ide a joghurt de gyümi, cékla, sütötők, savanyúkáposzta is jó lenne

vacsora zöldség gyümölcs jó. pufirizs helyett egyél joghurtot/kefírt, túrót, tojást, húst, halat

ennek a sok pufirizsnek semmi értelme ez így koplalás

2011. okt. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
az ember továbbra is húsevő-mindenevő, ez azt jelenti, hogy az egészséges működéséhez jelentősebb mennyiségű állatot igényel. és nem simogatni..
2011. okt. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
eszek állatot, pont úgy mint előtte. szalámi, felvágott és ebéd formájában. :D
2011. okt. 23. 11:13
 5/10 anonim ***** válasza:

ez az álltat igény kb. 0,8-1,5g/ttkg fehérje. átlagos esetben, egy valamennyi húst is tartalmazó ebéd és pár szelet szalámi (májkrém) keretében ez a 40-100g fehérje sokaknál nem nagyon szokott összejönni.

alapvetően a puf. rizs és a zöldség teljesen jó minőségű étel. fehérje és zsír talán a gyenge láncszem nálad, csak az egészség miatt ezekre figyelj.

2011. okt. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ha már írok

vacsora: 1-2 szelet puffasztott rizs üresen, vagy gyümölcs, zöldség

ez nézhetne ki úgy, hogy x szelet puf.rizs, + hús + zöldség + x szem mandula, vagy tökmag (a zsír, amit írtam).

uzsonnára meg mondjuk ehetnéd a gyümölcsöt. még sok mindent nem olvastam el ami tanulmányt még elszeretnék olvasni, de az körvonalazódik, hogy este a gyümölcs annyira nem nyerő, én már kezdem ehhez tartani magam, ha gondolod ennyit változtass még te is.

2011. okt. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
hat ha fogyni akarsz en elhagynama puffasztott rizst meg az efféle hulyesegeket..ma mar irtam egy kerdezonek, h ha fogyni akar, akkor tudatossan csinalja, es inkabb feherje dietat vegye igenybe..3hete csinalom es lement 7,5kg..puffasztott rizs helyett egyel inkabb teljes kiorlesu pekárut, ami jol meg vanszorva mindenféle magoggal,sonkaval..tizoraira joghurtba tegyel zabpelyhet es lenmagot, jobb lesz az anyagcseréd..ha menzan ebedelsz hat ott sok egeszseges kaja nincs, probald kivalogatni tenyleg amibe inkabb zoldseg illetve hus van..uzsira inkabb egyel fott tojast paradicsom paprikaval, es vacsira mindenkepp feherjedús kajat, csirkemellet pl..nekem bevallt a feherje dieta..probald ki :)
2011. okt. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
persze, találjuk ki a végén, hogy a rizs egy sz.ar CH forrás. nem vágom mi a probléma vele.
2011. okt. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
utolsó előtti: a mi menzánkon mindig egészséges kaja van. meleg, főtt étel. sokszor van főzelék és sült hús is. leves meg mindig van.
2011. okt. 23. 17:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Jónak tűnik
2023. márc. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!