Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha kezdeményez?

Mit tegyek, ha kezdeményez?

Figyelt kérdés
7 éve kapcsolatban élek, kisgyermekünk is van. Tulajdonképpen most jó a kapcsolatunk, de a gyerek előtt eléggé ingadozó, váltakozó volt. Hol jóban, hol rosszban voltunk. Veszekedés-kibékülés-vita-megint békülés... stb. Rengeteget kell dolgoznia a férjemnek, ahhoz, hogy elég legyen a pénzünk hónap végéig, én csak gyes-t kapok, az meg 25 ezer havonta. Hazajön, eszik, számítógép... aztán alvás... egyedül vagyok napközben, és este is, ha épp itthon van. De szeretem Őt, és Ő is engem. Viszont van egy férfi, aki szintén családos, két gyereke van, felesége. Állandóan összefutunk, és látom, tetszem neki. De mintha félnék attól, hogy mi lesz, ha egyszer azt mondja: - Találkozzunk. Egyrészt megoldhatatlan, a gyerekemet nem bízom rá senkire. Ha megoldható lenne, akkor meg talán belemennék egy olyan kapcsolatba, amit nem lenne szabad, sem neki, sem nekem. El szeretném felejteni, de nem megy, mert mondom, sűrűn összefutunk. És mikor hazaérek a gyerekkel, a gondolataim kavarognak körülötte... Egyszerűen csak jó érzés, hogy megdícséri a kisfiamat, vagy ahogyan néz rám... És ami a legrosszabb, hogy valahol Ő is tetszik nekem. Gőzöm sincs, mit csináljak.
2008. nov. 27. 13:33
 1/9 yuda ***** válasza:

Majd jönnek a szabadelvűek...de én józanságra intelek-több itt a tét-sokan bele sem gondolnak / és nem csak a gyerek/,sokszor csak akik átmentek egy váláson tudják,mennyire megviseli mindkét felet lelkileg és sokáig-pláne,ha nem is kimondottan rossz a kapcsolatod a pároddal. Ez a te kísértésed...


Főleg fiatalok,akik a TV filmeket látva: a szuperhős mindenkivel összefekszik ,többször meghal,majd feltámad..nem akarom tovább ragozni,de az életben nem így van.Itt komoly és szomorú következményei vannak a rossz döntésnek és nem happy end a vége.

2008. nov. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Gozod sincs, hogy mit csinalj? Oszinten, komolyan mondod?

Remelem nem vagy es leszel annyira felelotlen, hogy a kapcsolatodat felrugod a semmiert. Ha megteszed, es szex kapcsolatod lesz a ffi-val, es a parod ezt megerzi, megtudja, rajon, egy vilag fog benne osszedolni. Es te pedig mehetsz a 25000 Ft-os gyeseddel ahoval akarsz. Hat, ha te ennyire felelotlen vagy, akkor tedd, fekudj ossze a pasival, es megerdemled a sorsodat ami var rad!!!

A gyerekedet es "rengeteget dolgozik a ferjem..."-et sajnalom csak.

Vallalhatnal gyerekfelugyeletet, hogy ne csak 25000 Ft-od legyen havonta. De ha olyan sok a szabadidod, es amikor hazaersz, akkor a pasira gondolsz, akkor inkabb allj neki tanulj meg egy nyelvet, vagy valami ami erdekel, hogy amikor majd munkat keresel, talalj is!

Felhaborito, undorito, es szegyellnivalo ez a magatartas!

Tudom, hogy rengeteg az "ilyen" no, mint te vagy, es meg mi csodalkozunk, hogy tonkremennek a kapcsolatok, hogy minden 2. hazassag valassal vegzodik.

Ne legyel onzo, becsuld meg amid van. Orulj a ferjednek, mert nem mindenkinek van, azt irtad szeret teged, sokat dolgozik, gyereketek is van, mit akarsz meg????

Becsuld meg ami van, gondolkodj felnott fejjel, es terj eszhez!!!

2008. nov. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Ha rossz lenne a házasságod, ami már a gyerek egészséges fejlődésének a rovására menne (mind lelkileg mind másképp), akkor gondolkodás nélkül azt mondanám, hogy engedj a kezdeményezésnek, rossz férj-apa mellett sokkal rosszabb élni, mint akár nélküle (gyerekként tapasztalatból mondom), én már akkor könnyebbülnék meg, ha elválnának a szüleim, egyáltalán nem viselne meg a válás.


De így, hogy a házasságod végülis működik, szeretitek egymást, és a magány az, amit most fel tudsz hozni a férjed ellen, hát nem tudom, ez is elfajulhat, de ezt még meg tudjátok oldani, ha mindketten akarjátok.

2008. nov. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A 2. válaszolónak: Milyen gyermekfelügyeletre gondolsz? Nekem pár hónapos a babám, nincs sem időm sem erőm még már gyerekét is ellátni. Abban igazad van, hogy becsüljem meg, amim van. Meg is fogom! Eddig is megbecsültem. Csak tudod, amikor 25 éves, mások által csinosnak mondott nő vagy, aki még gyereket is szült, nem biztos, hogy minden este arra vágysz, hogy egyedül vacsorázz, egyedül tv-zz, egyedül babázz, egyszóval mindent egyedül csinálj, mert a számítógépezés, és a haverokkal való msn-ezés mindennél fontosabb a párodnak! Ha beszélsz hozzá, vagy kérdezed valamiről, mintha meg sem hallaná, mert a számítógépbe van beleőrülve, meg az ordító zenehallgatásba. Ja, és egyedül hajtod a fejedet álomra, mert még 10 után is a gép előtt pötyög... hát, én egy "ilyen" nő vagyok, aki szeretné még fiatalon úgy érezni, hogy valaki legalább egy picit odafigyel rá... arra ami mond, arra amit kérdez, vagy érez... Ennek semmi köze a szex-hez, egy szóval nem mondtam, hogy meg akarom csalni a páromat. Csak jól esik, hogy valaki beszélget velem, stb. Nem értem, hogy miért kellene emiatt szégyenkezve a föld alá bújnom.
2008. nov. 27. 14:30
 5/9 A kérdező kommentje:
A 3. válaszolónak: én is könyörögtem kiskoromban, hogy váljanak el a szüleim... de tojtak a véleményemre. Folyton marták egymást testileg-lelkileg. Ha akkor rám hallgatnak, talán Anyukám nem lenne a temetőben, Apám meg nem csövezne itt-ott-amott. Ha nagyon gáz a helyzet, próbáld meg őket rávenni, hogy váljanak el!
2008. nov. 27. 14:46
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Megértelek.Én is voltam így,igaz annyival könnyebb volt,hogy nem volt gyerek.27 voltam,és 5 éve voltunk együtt.Este általában szintén gépezés ment,és hiába kértem bármire,menjünk ide-oda,hiába kezdeményeztem ,szexben is akár,nem csak a gép.Egyszerűen eltávolodtunk egymástól annyira hogy én is arra vágytam hogy valaki dícsérjen,kedveskedjen,hogy valakinek fontos legyek,aztán elváltam.Nem bántam meg,csodálatos kapcsolatom van,csodálatos pici babával,este nem a gép a fontos,hanem mi a családja,és boldog vagyok,nem kell könyörögjek sem egy kedves szóért,sem egy csókért,stb.Mindezt azért írom neked,hogy tudd én megértelek.

VISZONT, neked mérlegelned kell,hisz gyereketek van,ez nem azt jelenti hogy örök életre boldogtalannak kell lenned, de ha szeretitek egymást és látsz esélyt a javulásra,egyszerűen ülj le a férjeddel,és beszéljétek meg mi a fontos,mi a baj,mire vágysz,ezek a mai pasik nem tudják sokszor mi kell a nőnek,sokszor egy kedves simogatás hogy megkérdezze hogy telt a napod? JÓl mondom?Végülis nem baj ha kikapcsolódik, de közben figyeljen oda rátok is,beszéld meg vele ezt és ha valóban szeret,változni fog.Az a másik férfi meg lehet sosem gondolna válásra, max egy jó szex lenne és ennyi,Te meg felrúgnál mindent.Amíg lehet otthon rendezd a dolgot,szerintem menni fog.Csak beszéljetek,ez az ami nagyon hiányzik sokszor a kapcsolatokból.

2008. nov. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, nekem ebben a családban nincs szavam, én még azért se szólhatok, ha elsózták az ebédet, elköltözök, amint tudok, többet nem tehetek.

Színházban néztük a New York-i komédiák c. művet, mint ha őket láttam volna, tükröt kaptak, nekik nem annyira tetszett a darab, talán ráismertek a szituációkra.

Azért köszi, hát egyszer ez is megoldódik, és bízom benne, hogy a te helyzeted is megoldódik.

2008. nov. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A 4. válaszolónak: Akkor nem csak én járok ebben a cipőben... Szeretjük egymást, de javulásra nem látok esélyt. Ha leülök beszélgetni Vele erről, 2 perc múlva leordít, hogy miért cseszegetem folyton, hagyjam békén, hulla fáradt, keressek mást, ha Ő nem jó nekem. Na, bumm... most erre mit válaszoljak neki? Ha esetleg be is látja, hogy néha igazam van, akkor 2-3 napig minden oké, aztán minden kezdődik elölről. A másik pasival kapcsolatban szerintem neki is a saját családja a fontos, szerintem sem Ő, sem pedig én nem dobnánk el a kapcsolatunkat. Dehogy! Sosem adnám föl a családomat, és mindazokat, amiket eddig megszereztünk. Ez az érzés úgy érzem plátói marad, de amint írtam, úgysem lenne rá lehetőségem , hogy találkozgassak mással. Meg belátom, értelme sem lenne nagyon.
2008. nov. 28. 11:04
 9/9 A kérdező kommentje:
A 3. válaszolónak, ismét: Tudom, milyen érzés... legszívesebben elmenekülnél. Nem tudom, mennyi idős vagy, de ha lesz állásod, és pénzed, jobban jársz, ha kiveszel egy kis albérletet valahol... elég egy kis szoba is, a lényeg, hogy nyugodt leszel. Remélem, a Te helyzeted is megoldódik, tudom, már eleged van az otthoni légkörből.
2008. nov. 28. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!