Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire avatjátok be a...

Mennyire avatjátok be a családtagokat a pénzügyeitekbe? Úgy érzem, nem normális ez már?

Figyelt kérdés

Szeretem a magánéletemet megtartani magamnak. Ez nem azt jelenti, hogy mindent titokban intézek, 3 utcával arrébb parkolok, hogy ne lássák az autóm, vagy nem mondom meg, hogyha utazom.

Mert nem erről van szó. Hanem arról, hogy szerintem nincs köze a mostohatestvérem párjának ahhoz, hogy nekem miből lett új autóm, vagy hogy járok ennyit külföldre. Ezt cinikusan kérdezve ráadásul, hogy hát ő is ilyen munkahelyet akar, mondjam már meg, hol dolgozom.

Ugyanezt csinálják, ha Instagramra kiteszek valamit, üzenetben kapom, hogy "jól megy" és társai. Vagy legutóbb családi ebédnél ott ültünk 15-en, nagynéném megdicsérte a karkötőm. Mire a mostohatesóm benyögi, hogy ja, biztos végigdolgozta érte a nyarat.



Én meg nem vagyok ilyen, nem szoktam kutakodni, hogy na most X miből vette a lakását 21 évesen, vagy Y hogy kapott autót 18. születésnapra. Az sem érdekel, hogy ki miből nyaral, vagy hányszor. Sem az, ha valaki étterembe megy, miközben otthon is megfőzhetné a 400 forintos Maggi port magának... Sőt, én örülök mások sikereinek, boldogságának.

Mikor a mostohatesóm is lakást kapott tavaly, és kitalálta, hogy ő nem költ festőkre, kifestik ők a lakást, rögtön mondtam, hogy segítek én is. A pakolásnál is végig ott voltam, volt, hogy hajnal 2-kor még a szekrényeket raktuk össze. És nem firtattam, hogyha ketten keresnek összesen 250 körül, akkor miből lett félmilliós tv, meg a 2 milliós konyhabútor. Megdicsértem, ennyi. Most meg tényleg mindennel kapcsolatban ez van, hogy miből vettem, honnan volt rá pénzem, miért vettem. Szerintem ez meg magánügy...


2020. szept. 6. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Irigység.
2020. szept. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Irigység, kisebbségi koplexus, ilyenek jutottak eszembe. Sógornőm dettó ilyen, hogy nekünk csak úgy dől a pénz szerinte (ja megdolgozunk érte, néha még vasárnap este is dolgozunk ha kell...) nekünk állítólag olyan könnyű.

Szerintem engedd el a dolgot, saját magukkal nincsenek megelégedve rajtad csak levezetik mindezt.

2020. szept. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Ha ilyen rokonaim lennének, én se mondanám el. Nekem a kollégáim ilyen fillérbaszók... Kikaparják egymás szemét 1000 ft-ért.

De szerencsére én rokonaim nem ilyenek. Ha nem mondok el nekik valamit, az azért van, mert mondjuk pletykásak és elmondják a saját lakókörnyezetükben is, amit mondjuk nem akarok, mert magánügyem, hogy mennyit keresek.

2020. szept. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Az hogy hol dolgozol miért titok amúgy? Mert ok ne mondd el mennyit keresel, na de hogy hol,vagy mit az mifelénk nem tabutéma a családban.

Azt tudom elképzelni, ahol valami susmus van, ott nem szívesen kötik a másik orrára.

2020. szept. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Az túlzás azért, hogy annyit nem lehet elárulni a családodnak, hogy hol, milyen területen dolgozol. Persze, hogy így kíváncsiak. (a kíváncsiság nem egyenlő az irigységgel) Lehet, hogy ők is csak követni szeretnék a példádat, és keményen megdolgozva a pénzükért, meggazdagodni...
2020. szept. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Én személy szerint szeretek az anyagiakról nyíltan beszélni, mert úgy gondolom, hogy ez, hogy ez ennyire tabutéma, nagyon sok pénzügyi tudatlanságot szül, meg könnyen csípős megjegyzéseket, lappangó frusztráltságot teremthet a családi ebédeknél. Szeretek a családommal és a barátaimmal a pénzről beszélgetni, ki hogyan osztja be, szerinte hova érdemes befektetni, ő mennyit rak férre nyugdíjra, stb, mert ezáltal én is és ők is fejlődnek. Persze, hogy hol a határ, azt mindenki maga dönti el. Nem érdeklődnék az utolsó aranyékszer ára után, de ha vesz valaki autót, és például én is tervezek, egy rövid beszélgetés segít képben lenni, hogy melyik extra mennyibe került, megéri-e vagy sem, stb.


Az irigység meg szerintem természetes dolog, és szerintem csak akkor van baj vele, ha rosszindulat is társul hozzá, mint amit te is leírtál, hogy a családodnál előfordul. Az ilyen cinikus és passzív agresszív megjegyzéseknek tapasztalatom szerint úgy lehet véget vetni egyszer és mindenkorra, ha úgy teszel, mintha nem vennéd észre, hogy passzív agresszívak. Amikor valaki üzen, hogy "jól megy", akkor nyugodtan lehet írni, hogy "igen, annyira örülök, hogy végre el tudtunk utazni X helyre :)". Nagyon gyorsan kapcsol a legtöbb ember, hogy veled ilyet nem tudnak játszani. Volt olyan személy, akinél azt hittem, hogy a passzív agresszivitása már személyiségvonás, de miután 2-3 megjegyzést így visszapasszoltam, mintha kicserélték volna. Ha valaki cinikusan azt mondja "de jól megy neked", és te nem válaszolsz, kerülöd a témát, arról az rí le, mintha szerinted is valami rosszat csinálnál, ezért kábé "engedélyt adsz", hogy téged lehet tovább fúrni. De szerencsére ebből nagyon egyszerű kilépni, más játszmákkal ellentétben. Hajrá! :)

2020. szept. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
26%
Gondolom dubajozol.
2020. szept. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem "dubajozok" és nem is dolgozom.

A családom támogat anyagilag (mivel még tanulok) és ezt ők is nagyon jól tudják. Én erről nem szeretek beszélni, egyszerűen úgy érzem, hogy nem tartozik másra, hogy az apám éppen heti X ezret utal zsebpénzként, vagy hogy a barátom állta az én részemet is a nyaralásból.


21-23 éves korosztály vagyunk, tehát még nem nagyon téma nálunk a befektetés, nyugdíjtakarék és egyebek. Ezért is érzem simán a rosszindulatot, mert tudják, hogy nem dolgozom.

2020. szept. 6. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!