Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elég ez a fűtés egy 3 éves...

Elég ez a fűtés egy 3 éves gyermeknek ha kijön a gyámivatal?

Figyelt kérdés
A fürdőszobában nincs fűtés, ott hősugárzót fogok télen használni, illetve hungarocellel, purhabbal és gipszkartonnal befedem az abalok. A kérdésem, hogy abba beleköthetnek ha fürdésidő kivételével hideg van abban a helyiségben. Ajtó van rajta, illetve alul szivaccsal védem, hogy ne jöjjön a hideg a lakás többi részébe. Viszont odajárunk kezetmosni napközben is, amikor nincs fűtés. (Bili a meleg szobában van neki)
2020. szept. 7. 20:40
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!

4-es: Fél éve élünk külön az apukától, ha szégyen ha nem, nem volt pénzem kaucióra ezért egy olyan házba tudtunk költözni amiért felújításért cserébe elenyésző lakbért fizetek. A fél év alatt közel 1millió forintot költöttem arra, hogy élhető legyen, infrapanellel fűtök 3 szobát ami nem a legolcsóbb fűtés eszköz. Még szigetelni és egy 250x150cm-es ablakot is cserélnem kell mielőtt jön a rossz idő ami szintén nem lesz olcsó és szégyenszemre nem biztos, hogy azonnal a fürdőszobát is meg tudom csinálni. Tekintettel arra, hogy 24 éves nő létemre saját magam gletteltem, betonoztam és szigeteltem az egész házat, lelkileg is fáradok el és az anyagi helyzetem is véges. 6 éve dolgozom egy multicégnél ebből 4 éve vezető beosztásban. A gyerekem magánbölcsödébe jár ezt szintén saját költségemből finanszírozom. Nem értem miért kell azonnal azzal dobálózni, hogy "minek a semmire szülni".

2020. szept. 7. 23:53
 12/26 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem gyermekelhelyezési pert indítottam, ahol az ügyvéd is költséges. Egyszerűen csak aggódom, hogy nem jutok el a fürdőszobáig. Fontossági sorrendet állítottam fel, ahol a gyerekszoba szigetelése és ablak cseréje fontosabb. Kérlek ne ítélj meg.
2020. szept. 7. 23:55
 13/26 anonim ***** válasza:
94%
Hat ez mondjuk nagy marhaság volt, olyan házba költözni amit neked kell felújítani, de nem lesz a tied.... Gyerek állami bölcsibe, máris lesz pénz kauciora és mehettek egy normális albérletbe. Fel ev alatt 1 millát költöttél tulajdonképpen az ablakon kidobva.... Esküszöm nem értelek.
2020. szept. 8. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
88%

Persze, 24 évesen 6 éve dolgozol multinál, 4 éve vezetőként... és akkor mikor szültél meg voltál otthon a gyerekkel? Ha már 21 évesen szültél, még diplomád sem lehet vezetői poszthoz, a gyártósor legrégebbi tagjának lenni meg nem "vezető" pozíció.


És magànbölcsibe járatod gyereket, de közben azért kockáztatod, hogy a gyámügy elvegye a rossz lakhatási körülmények között..


Kicsit hihetőbb mesét kellett volna kitalálni, ez túl van tolva.

2020. szept. 8. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
72%

14-es!

A multicégeket a legkevésbé sem érdekli a diploma, ez nem is érten, hogy jött ide, többnyire saját, belső oktatási rendszert üzemeltetnek.

A "vezető" beosztás alatt nyilván nem másfél milliós fizetésű állásra gondolt, hanem feltételezem, valami kisebb vezető. Mivel nagyjából szabályosan ír, ezt el is hiszem neki, manapság nem túl magasak az elvárások ilyen pozícióba - én 19 évesen, érettségi után, 0 végzettséggel személyzeti igazgatóként kezdtem a Tesco-nál (mármint, nem országosan, hanem a helyi áruházban), nem olyan magas pozíciók ezek.

2020. szept. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
39%

"....én 19 évesen, érettségi után, 0 végzettséggel személyzeti igazgatóként kezdtem a Tesco-nál (mármint, nem országosan, hanem a helyi áruházban), ..."


Valóban rendkívül hihető történet

2020. szept. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy miért menne ki a gyámhivatal?
2020. szept. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
86%
Mi egyáltalán nem fűtünk a fürdőben, zuhanykabin van, bemegy a szobából a meleg. Hősugárzót kádas fürdéshez használtunk.
2020. szept. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
39%

Lehet, hogy számodra ez hihetetlen, de vannak emberek, akik "el tudják adni" magukat.

Ezekben az esetekben örülnek, hogy egyáltalán pár évig alkalmazottként dolgozol náluk, míg nem állsz a saját lábadra.

2020. szept. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Egy érettségim van és "belsős oktatási rendszerrel" sajátítottam ki az alapokat. 2 évig beosztott voltam, majd üzletvezető. Tudom igazolni a leírtakat de idegeneknek nem fogom, csak a bíróságon. Ezt a közel 1millió forintot elosztva 6 hónapra ugyanúgy jövök ki mint egy normál albérletben, csak nem egy 160nm-es házban hatalmas kerttel + kauciótól mentesen. Számolgass kicsit és meglátod ennyiért nem rossz. De ezt én így ítéltem jónak, ergó senkinek nincs joga megkövezni emiatt.


Másik.. magánbölcsibe azért jár, mert hiába írattam be 2 hónaposan bölcsibe, sajnos nem vették fel 2 éves koráig az állami bölcsibe.


A kérdésre választ kaptam köszönöm!

2020. szept. 8. 07:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!