Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Konfliktus fűtés miatt - mi...

Konfliktus fűtés miatt - mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Minden télen visszatérő probléma, hogy párom szülei éppen a fűtéssel spórolnak (még anyukám szerint is annyira, hogy az már túlzás - pedig ő is spórol!), ráadásul a párom szobája a leghidegebb (nem tudjuk, miért), viszont nem lehet a szobákat egyedileg fűteni. (Gázkazán van.) A lakás többi részében normális a hőmérséklet, a párom szobája meg hideg. (Alatta levő lakásban nem fűtenek, de amikor laktak ott, akkor is hasonló volt, igaz, nem ennyire)

Ha mi nem fázunk, akkor a lakás többi részében a szülőknek melegük van.


Nálunk viszont központi fűtés van, 20-21 fokot szoktam meg, így pároméknál az ő fűtési szokásaik mellett (többször volt, hogy 13 fokra volt letekerve, amikor kint fagyott!!!!!!) hörghurutot kapok, ami esetemben nehezen kezelhető. (más betegség miatt nem is szedhetek gyógyszert... )


A párom nem szeret nálunk lenni, mert - röhejes - melege van (a normális 20 fokban,hiszen a letekert fűtéshez volt szokva egész életében), ráadásul csöndben kell lenni, közös a fal (náluk másképp vannak a szobák, és tégla lakás)


Egy kis hősugárzó van náluk, de az nem sokat ér, és éjjelre nem lehet úgy hagyni. Pizsama alsóban, garbóban, zokniban alszok 2 takaró alatt, én alkalmazkodtam, ahogy lehet, de már megint hörghurutom van.


Olyan jól meglennénk amúgy, teljesen kivagyok, hogy ebből mindig konfliktus van. Rengetegszer veszekedtünk már emiatt. Azt se akarom, hogy a szülei megutáljanak. Első télen amikor frissen összejöttünk nem is mertem szólni és végig krónikus hörghurutban voltam tavaszig.


2011. jan. 3. 14:16
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom, van-e saját kereseted, és mennyit vagy náluk, de esetleg ha beszállnál a fűtésbe?

Vagy a párod, ha eddig nem tette.


Az nem kifogás, hogy a párod nem szeret nálatok lenni, neki semmi baja nem lesz 20 fokban, amíg te beteg leszel a hidegben. Azért nem mindegy, hogy csendben kell lenni, vagy tönkremegy az egészséged, és iskolából/munkából is hiányzol esetleg.


Egyébként vagy nem mész oda, csak ha megfelelő meleget csinálnak, vagy lenyeled a békát.

Mást nem igen tudsz tenni.

2011. jan. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
nem tudtok elköltözni "sajátba" ?
2011. jan. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
66%

át kell vinni a termosztátot a párod szobájába. vagy vezetékezni kell, vagy lehet venni rádiósat is. a többi radiátorra meg szerelni hőfokszabályozós szelepet. azokat letekerhetik maguknak, ott csak addig megy a fűtés, ameddig el nem éri a beállított hőmérsékletet. nálatok meg ha hideg van, akkor bekapcsol a kazán és fűt.


persze ez mind pénzbe kerül, de ez az igazi megoldás.

2011. jan. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
Vegyél ágymelegítő lepedőt,vagy paplant, napközben pedig öltözz fel jó melegen. A torkodra kössél selyemsálat. Így még csinos is lehetsz. Kompromisszumot kell kötnöd.
2011. jan. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Mindketten tanulunk (mellette alkalmi munkákat tudunk csak vállalni) és csórók is vagyunk, nem tudunk külön költözni és igazából még nem is akarunk összeköltözni, úgy gondoljuk, nem vagyunk ahhoz elég ideje együtt. Szeretjük egymást, csak nem vagyunk azok a típusok, akik fiatalon 2 hónap után már együttlakásban gondolkodnak.


A költségekbe beszállásra gondoltam, de a párom nem akarja, ("mert hogy az milyen dolog már") és szerinte a szülők nem is engednék meg. Meg aztán akkor is fennállna az a probléma,hogy nem egyenlő a hőmérséklet a szobákban, és ha nekünk jó, a szülőknek melege van...

2011. jan. 3. 14:26
 6/35 anonim ***** válasza:

Sajnos nálunk is olyan a ház, az emeleten ha 23 fok van, a földszinten még épphogy 19-20.

A szobák se egyformák, a szigetelés se. Iszonyatos gázárak vannak, annyi a minimum ha melegebbet akarsz, fizesd ki. Nem véletlenül van náluk annyi fok, amennyi.

Állíts be egy éjszakára is úgy hagyható olajradiátort, de aztán ne lepődj meg, ha megugrik a villanyszámlájuk havi 20.000 Ft-al. Ha állod, szerintem nem szólhatnak érte.

2011. jan. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
66%
a 14.24-nek igaza van. Miért nem próbáljátok így megcsinálni? Mert ha kisbabátok is lesz, annak jól jönne a meleg.
2011. jan. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Gondoltam rá, hogy az egyedi fűtést kellene megoldani. Megpróbálom majd felvetni, csak úgy érzem, nekik ez nem probléma, mert ők megszokták a hideget - így nem is érdekli őket semmilyen javaslat. Én érzem magam szarul, hogy ezen problémázok komolyan olyan, mintha senki nem fázna,csak én. Baromi kellemetlen.

2011. jan. 3. 14:34
 9/35 anonim ***** válasza:
76%

Ha nem járultok hozzá a költségekhez, akkor bizony az van, amit diktálnak. :(

Melegítő, sapka, sál... Biztos nem hobbiból akarnak ennyire spórolni.

2011. jan. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Ha fizetnénk bele, akkor se hiszem, hogy feltekernék, mert a többi szobában meleg van.

Párszor feltekertük (hangsúlyozom, nem nagyon, csak normális 19, 20 fokra) amikor nem voltak otthon, most be is vagyunk szarva a számlától. De ha baj lesz, nyilván fizetek bele.

2011. jan. 3. 14:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!