Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vállalnál annak a helyében 2...

Vállalnál annak a helyében 2 gyereket, aki iskolás, nincs végzettsége az apa lelépett, alkoholista anyával együtt, a lakásban nincs víz és fűtés? És persze semmi bevétele nincs?

Figyelt kérdés
Van egy ilyen kérdés. Vannak, akik támogatják. Én nem értem. Mégis miből tartsa el őket? Vagy a válaszadóknak csak a szája jár? Siralmas körülmények közt miért buzdítanak valakit arra, hogy bátran vállalja? Bár úgysem nekik sír majd, hogy nincs pénz, kaja, pelenka kellene...
2013. jún. 18. 08:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem egy normális védőnő / gyerekorvos az így vállalt gyereket élből elveszi az anyától.
2013. jún. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szerintem is. Csak ez a hozzáállás idegesít, hogy amikor valaki sz@rban van, és józan ésszel fel lehet mérni, hogy ebből mi lesz, akkor jönnek azzal, hogy a szeretet elég, a többi meg majd megoldódik. Csak arra nem gondolnak, hogy nem ők járnak be majd az intézetbe gyereket látogatni.


Most komolyan: a támogatók vállaltak volna ilyen helyzetbe gyereket? Normális ember albérlettel is vacillál, van sok ilyen kérdés is, és közben meg szidják majd a segélyért sorban állókat, hogy minek szült, amikor nem tudja eltartani.

2013. jún. 18. 08:33
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Egyet sem vállalnék ,nemhogy kettőt .Felelőtlenség !!! Azt is értem ,hogy lehet a megtartásra biztatni valakit ... Igazad van nem nekik sir majd .Melyik az a kérdés ? Belinkelnéd ?
2013. jún. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
azt sem értem * --- elirtam
2013. jún. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%
Nem vállalnék. Elég a szeretet? Ez valami vicc ugye. Aztán majd, ha a gyerek odamegy a kedves anyukához, hogy éhes, akkor mondja neki, hogy étel nincs, kisfiam/kislányom, de van helyette szeretet, érd be vele. Lehet, hogy ez kicsit gúnyos volt, de szerintem így van. Ahhoz, hogy egy gyereket fel lehessen nevelni kell lennie bizonyos anyagi háttérnek, illetve megfelelő környezetnek.
2013. jún. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Láttam azt a kérdést, hogy főiskolás, ikrekkel várandós, és ilyen körülmények között él. A válaszadók többsége, aki a megtartás mellett érvelt, azt hozta fel, hogy adja örökbe a kicsiket. Szerintem ez így rendben lenne. De egyébként elég nagy a gyanú, hogy kamu kérdés, víz/fűtés nincs, de áram van, hogy tudjon éjszaka netezni?
2013. jún. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%
Nem vállalnék, viszont tényleg nem értem, persze mindenki védekezés mellett lett terhes, úgy látszik csak nekem válnak be a fogamzásgátlók. Egyébként mi jó körülmények közé vállaltunk egy gyereket, de volt, hogy jöttek váratlan nagy kiadások, ami miatt mi is kiakadtunk, ő mégis mire vállalná?
2013. jún. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

6-os! Nem főiskolás, még érettségije sincs....


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2013. jún. 18. 09:26
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy ilyen körülmények között a gyerekvállalás butaságnak tűnik. Viszont én soha nem lennék képes elmenni abortuszra vagy örökbe adni a gyerekemet. Tehát megértem azt aki ilyen helyzetben megszeretné tartani a gyerekét. Viszont azt tényleg soha nem értem meg ha valaki ennyire rossz helyzetben van, akkor miért nem képes normálisan védekezni? Nekem is furcsa ez a rengeteg védekeztem, de terhes lettem dolog.
2013. jún. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%
Ki van zárva. Lehet azt mondani, hogy ahol szeretet van, minden van blablabla, de egy felelős ANYA nem tenné ki a gyerekét ilyen helyzetnek. Lehet ugyan kenyéren és vízen tartani a gyereket, meg ordítozni vele, hogy méééé nem érti meg, hogy nem mehet kirándulni az osztállyal, rongyokban járatni, de azért nem ez a normális. Olyan ne vállaljon gyereket, aki nem képes őket normálisan eltartani.
2013. jún. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!