Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tartják többre a fiú...

Miért tartják többre a fiú utódot, mint a lányt? Vagy ez csak az én rokoni, ismeretségi körömben jellemző, és általánosságban nincs így?

Figyelt kérdés
Van más oka, mint, hogy a fiúk továbbviszik a család nevét? (idáig maximum ezzel tudták megindokolni...)

2020. szept. 8. 09:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk is ez van. Nagyanyám a fiát és annak a fiát sokkal többre tartja. Őket rendesen pénzeli is és észrevehetően kivételezik velük...Míg velem és anyummal néha nagyon alpári módon tud beszélni és bármilyen pénzt kapunk tőle mindig vissza kell adnunk.


Ezt én is azzal kötöttem össze egyrészről hogy a név tovább vitel miatt. Ennél ésszerűbb megoldás szerintem nincs vagy ha igen akkor lehet az hogy a régebbi időben többre tartották a fiú utódokat és az ő gondolkodás módjuk még mindig ott van leragadva

2020. szept. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
Hm, nálunk 2 lány után született meg a család kicsi, egyetlen fiúkája. Tipikus kisherceg effektus. Nálatok a korlátozott, patriarchális gondolkodásmód lehet a ludas. Évszázadokig a férfi volt a családfenntartó, neki volt több joga, ő hozott döntéseket és pár családban erre gyökerezik vissza a jelenlegi viselkedésük. Viszont sok családban meg a lányokat óvják a széltől is...szóval ez változó.
2020. szept. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk is a fiú az ember, a lány meg "csak egy lány" .

Kérdező,azért van ,mert az emberek egy vaskos rétege még mindig valami alsóbbrendű fajnak tartja a lányokat/nőket .

2020. szept. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Nagynéném ilyen - szerintem még mindig elég gyakori:S
2020. szept. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

Kell még pár generáció mire az emberek levetkőzik a "férfi eltartja a családot a nő meg otthon mosogat" ideát.


A lánnyal hozományt kellett adni, senki se akart lányt.

Lehetnének civilizáltabbak a mai emberek, dehát... sajnos ez van

2020. szept. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%

Az én rokonságomban ez teljesen ismeretlen volt már a XX. század elején is. Apai és anyai ágon is.

De megszoktam már, hogy sok gyk-s családja még a középkorban él. :-)))

2020. szept. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk nme tartják többre semennyivel, egyszerűen szerették volna ha valaki tovább viszi a családnevet.
2020. szept. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%
Miért kell egy őszinte választ lepontozni? -.-
2020. szept. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

"a fiúk továbbviszik a család nevét"


Ez a modern időkben már nem számít oknak...

2020. szept. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Primitív emberek, nagyjából ennyi a titok.


Apám tipikus példa erre. Alapvetően igaz, hogy munkanélküli alkoholista volt, de akkor is a "férfi a családfő" mindenki más csak alatta lévő szolga.


Mindig azzal jött, hogy ő fiúkat nemzett. Bezzeg a sógornak "csak" lányai vannak. Meg mindig azzal jött, hogy "fiúkat nem tudtál csinálni".


Az összes találkozáson azzal jött, hogy "mikor csinálsz már egy fiút is?"


Mintha a férfi erejét jellemezné az, hogy a f..szával fiút vagy lányt csinál.

2020. szept. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!