Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy a magyarok...

Igaz az, hogy a magyarok rendkívüli módon pesszimisták, irigyek, és boldogtalanok, vagy ez általánosságában nem kimondottan ránk jellemző?

Figyelt kérdés
Kérem olyanok írjanak inkább, akik jobban ismernek külföldi népeket és van viszonyítási alapjuk.
2020. márc. 22. 01:04
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Nem rosszabbak mint a másik népek. .. Ezek a jellemzők a jóval keletibb emberekre inkább jellemző. Külföldön élek, tudom miről beszélek.
2020. márc. 22. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Igaz. Persze, van még pár ország, akikre igaz, de a szomszédainkhoz képest ránk ezek jobban.
2020. márc. 22. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Van egy olyan feltételezésem, hogy ezt a fajta besavanyodott mentalitást azon országok szülöttei mutatják, ahol a szegénység, a kilátástalanság a jellemző, tehát szocializációs probléma.
2020. márc. 22. 01:44
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
A külföldiek, akikkel eddig kontaktusba léptem, sokkal barátságosabbak, türelmesebbek és nyitottabbak voltak. Biztos vannak olyan külföldiek is, akikre jellemző, amit felsoroltál, de az kétségtelen, hogy az irigykedés és az ebből fakadó rosszindulat az nálunk nemzeti sport.
2020. márc. 22. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Még most is 1989 után sok évvel is igaz ez a dolog. Találkoztam már szlovén, szlovák, néma dolgokhoz.et, osztrák, észttel, és mindnek tök más gondolkodása, hozzáállása volt, a mienkét csak nézték, hogy mi a bajunk van.
2020. márc. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajnos igen a 80% totál az,de ez keleti népek rákfenéje a gusztustalan kamunizmus hozadéka ez is.
2020. márc. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez nem magyar mentalitas hanem maga a gazdasagi helyzet.

Külföldi àrak csak epp külföldön a minimalber is tripla annyi mint itthon.


Itt még egy külföldi is kiakad a munkaberektöl nemhogy ebben leélni egy életet.


Ez nem mentalitas kerdese.

En is röhögve görkoriznék nyugdijasan ha kint születtem volna es ott éltem volna le az eletem.

2020. márc. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Meg kene nezni mennyire lenne cuki egy külföldi is par honap/félév munka/megélhetes utan itt Mo-n.
2020. márc. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem, azért szeretném azt hinni, hogy nem vagyunk mi kimondottan ilyenek, csak rámondjuk magunkra. Én mondjuk direkt nem keresem az olyan emberek társaságát, akik negatívak. És így annyira nem húz le a mocsárba ez a mentalitás.
2020. márc. 22. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!