Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kamaszok, fiatal felnőttek,...

Kamaszok, fiatal felnőttek, akik még otthon laknak! A szülőd rólad alkotott véleménye és a valóság mennyire egyezik?

Figyelt kérdés

Apám szerint életképtelen és gyerekes vagyok, nulla élettapasztalattal. Ezt gondolja úgy, hogy az utóbbi betegszabadsági időt leszámítva 12 órázik és kb semmit nem lát belőlem + nála nem lehetek okosabb. Tanáraim szerint életképes vagyok, osztálytársam (ez a 4. éve, hogy ismerjük egymást, idén mentünk tovább érettségi előkészítőre) azt gondolja, bölcs vagyok és empatikus, mert bár tényleg nem rendelkezek annyira sok élettapasztalattal, ami 19 évesen még nem vészes, normálisan haladok. Amikor gyakorlatra kellett járni, akkor is mindenhol elégedettek voltak velem, mert rendesen, tisztességesen végeztem a munkámat, alázattal, és nem csak robotnak kellett lennie, hanem találékonynak is, mert emberekkel foglalkoztunk.


Tehát mindenki úgy gondolja, normális 19 éves vagyok, láttak engem 9. óta, van viszonyítási alapjuk, apám meg, akinek a szava bennem sokat nyom, azt mondja, amit... de kiskoromban is ezt mondta, nem változott sok minden.


Kíváncsi vagyok, az oldalon lévők között milyen a "felhozatal", mennyire állja meg a szülő véleménye a valóságot a gyerekéről? Mert hát, az tény és való, szülők és barátok között is más az ember.


2020. szept. 13. 12:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a lényeg, hogy TE mit gondolsz magadról. Onnantól mindenki mondhat amit akar.

Értem, hogy apád véleménye fontos neked, de ha mindenki ezt mondja, ő egyedül meg nem ért vele egyet, azért gondold el, mennyire lehet igaza.

Mondom én ezt úgy, hogy apámnak sose tudtam megfelelni, mindenbe belekötött, bealázott, aztán kiderült, hogy jé, nem vagyok akkora lúzer, mint amekkorának gondol... Ő volt a lúzer, csak rám vetítette ki.

Nem azt mondom, hogy nálatok is ez a helyzet, de kezdj el bízni önmagadban. Hidd el, hogy nem kell azért élned, hogy bárkinek bizonyíts, még apádnak se.

2020. szept. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj. Én 19 vagyok.


A kézügyességem mindig is jó volt. Pl már alsóban a tanítónő szerint szebb fát rajzoltam, mint ő. A gólyabálos plakátot, dekorációt, a Farsangi dolgokat én csináltam a suliban mimdig, rajzolok, s egyebek.


De apám azért még megkérdezi, hogy ne vágja-e ő kettőbe a kiflit, hogy nehogy elvágjam a kezem...

2020. szept. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban apám volt a példaképem. Imádtuk egymást. Régen is voltak furcsaságok de gyerek voltam nem tűnt fel. 13 lehettem, amikor elkezdett vitázni velem. Azt mondta nagyon nehéz lesz nekem az életben, hogy semmit nem tudok jól csinálni. Mindig azt éreztette, hogy hülye vagyok. Különböző "gúny"nevekkel illetett, olyan filmbéli szereplők neveivel, akik köztudottan ostobák és együgyűek voltak a filmben.

Ő mindig mindent jobban tudott, ha érveltem vagy elmondtam a véleményem az volt a legnagyobb ostobaság. Állandóan variált, képtelenség volt megfelelni neki, mert mire megcsináltad amit mondott 180 fokos fordulatot vett és az ellenkezőjét akarta. Egy szó mint száz, eléggé meghatározta a személyiségem, ugyanis minden emberi kapcsolatomban igyekszem "nem zavarni a másikat", "nem útban lenni" és ez szerintem nem normális dolog.

Sokszor estem kétségbe, mert hatott rám a véleménye, hiába voltam más véleménnyel saját magamról. Ledózerolt. Mostanra megszakítottam vele a kapcsolatot. Nyugodt az életem.

Szerintem szöges ellentétben áll az ő véleménye és a személyiségem. Én egy karakán, határozott ember vagyok, nem szeretem ha irányítanak. Mindig nagyon odafigyeltem rá, hogy műveljem magam, szeretek minél többet tudni a világról. Gondolom a háttér miatt kivételesen fontosak számomra az emberi kapcsolatok, érzések, hogy ki mit milyen indíttatásból tesz. Inkább, mintha irigységből, versengésből akart volna hátra sorolni. Nem szeretett beszélgetni velem, így nem tudom mi alapján sorolt bárhova is. Soha nem támogatott semmiben, sőt még a rokonaimba is belebeszélte, hogy ő az áldozat de én végig vittem a terveimet. Tovább tanultam, állást találtam, van komoly kapcsolatom, vettem magamnak egy autót, elköltöztem otthonról. Semmiben nem támogatott, sem anyagilag, sem, mint szülő. Vakon ugrottam az életbe, nem volt védőháló. Mérgében az autóra még csak rá sem nézett...azóta se, mert így nem mondhatta, hogy ő vette nekem.

Vannak mérgező szülők, mérgező emberek... rengetegen de nem szabad, hogy bedőlj nekik. Ismerd önmagad, ismerd az erényeidet, próbálj változtatni a negatív tulajdonságaidon vagy hozzáállásodon. A barátok tükröt tartanak feléd, sokat tanulhatsz tőlük magadról. Ha végképp megrekedsz egy pszichológus sokat tud segíteni, de megteszik a barátok is ingyen. Soha ne hagyd, hogy lenyomjanak. Aki tisztel nem teszi, aki meg nem annak nem kell hagyni.

Minden jót kívánok! Sikeres életet!


27N

2020. szept. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!