Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz ha a családomban...

Mi lesz ha a családomban mindenki elhalálozik és egyedül maradok?

Figyelt kérdés
Egyke vagyok a családban. Anyámmal meg nagyimmal élek. Nagyim már olyan 84 körül lehet, anyám meg 53. Most nézve a korukat nem vészes, de olyan 20 év múlva már igen idősek lesznek. Én vagyok a legfiatalabb itt. 23. Annyira félek, hogy egy nap majd meghalnak, azt teljesen egyedül maradok ebben a nagy lakásban. Pár éve már a nevemre is írták a házat, ha bármi történne velük. Ezt nem igazán értem miért tették. Én nem akarok elköltözni innen, mivel ők sem akarnak engem elküldeni, meg nagyon féltenek hiszen egy szem gyerekük vagyok. Meg van egy külön szobám is, klassz helyen. Mihez kezdjek ha egyedül leszek? Nem bírnám elviselni a hiányukat. Tudom, hogy ezen nem szabad agyalni de néha elképzelem milyen lesz mondjuk 30 év múlva. Szívesebben halnék meg előttük, hogy ne kelljen végig szenvednem ezt a folyamatot, de viszont meghalni sem akarok. Tudom, hogy nem kell még eltemetnem őket, de sajnos ahogy észbe kapok rohamosan fogy az idő. Nagyim se a régi már, sokat felejt, alig tud járni, össze vissza gondolkodik. Régebben tök normális volt. Más is érez ilyet? Mi erre a megoldás?

2020. szept. 20. 16:38
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, egy szót sem ejtettél arról, hogy ismerkedni akarnál, hogy legyen egy párod, legyenek gyerekeid, unokáid (mint a nagymamádnak is - vagy Te).

Tehát ne a magányra gondolj, hanem a páros életre valakivel, akivel boldog leszel.

Fentebb sokan őszinte szavakat írtak Neked, együttérzők, megértők veled. Hallgass rájuk.

Minden jót!

2020. szept. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális ezen gondolkodni. Nekem nagy családom van, mindkét szülőm él és van két testvérem is, de mégis elgondolkodom néha, hogy mi lenne velem, ha teljesen egyedül maradnék.
2020. szept. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
48%
Mi a megoldás? Fel kéne nőni, ha már az elmúlt 23 évben nem sikerült.
2020. szept. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
86%
Azt megértem, hogy aggódsz értük, de 23 évesen lassan el kellene kezdeni leválni róluk, mert magaddal szúrsz ki, ha teljesen rájuk támaszkodsz az életben. Ha meghalnak és neked nincs addigra önálló életed, légüres térbe kerülsz, onnan pedig nehéz lesz megoldani az élet kihívásait...
2020. szept. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
11%

13-assal kivételesen egyetértek!

9-es még mindig

25N

2020. szept. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező, ne hallgass a kötözködőkre. Nekik nyilván pocsékak voltak a családi kapcsolataik, azért reagálnak ilyen agresszív módon. Nem érthetik milyen szerető közegben élni, és félni annak az elvesztésétől.
2020. szept. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom, hogy jön ide a szülőkről való leválás, ez rohadtul nem erről szól. Én 5 éve önállóan élek, olyannyira, hogy nem is egy országban élünk a szüleimmel, mégis el szoktam néha gondolkodni, hogy mihez kezdek majd, milyen lesz az életem, ha már nem fognak élni.
2020. szept. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
72%
Szomorú, hogy léteznek olyan emberek, akik életképtelen anyuci kedvencének tekintik az olyan fiatal felnőttet, aki szereti a családját :(
2020. szept. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
87%
Szia! Tudom, hogy ez nem vigasz neked de én is ugyanígy vagyok. Anyukámmal és mamámmal élek, tesóm nincs, apám lelépett, rokonokkal úgy ahogy megvagyunk. Se nem olyan jó se nem olyan rossz kapcsolatunk velük. Néha én is ezen el gondolkodom :/ mi lesz ha...? Talán nyugtat az h olyan párt találtam akivel együtt akarunk lenni és együtt tervezzük a jövőnket, ez egy kicsit segít nekem.
2020. szept. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
27%
17: a kérdező egyértelműen otthon él, és teljesen jól elvan az anyukájával és a mamájával. Amivel nem is lenne gond, ha mellette meglenne a saját élete, de nem ez jön le, hanem a félelem, hogy mi lesz vele az életben nélkülük. Persze, hogy mindenki gondol erre, de nála tétje is van, mert jelenleg teljesen rájuk támaszkodik.
2020. szept. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!