Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz ha a családomban...

Mi lesz ha a családomban mindenki elhalálozik és egyedül maradok?

Figyelt kérdés
Egyke vagyok a családban. Anyámmal meg nagyimmal élek. Nagyim már olyan 84 körül lehet, anyám meg 53. Most nézve a korukat nem vészes, de olyan 20 év múlva már igen idősek lesznek. Én vagyok a legfiatalabb itt. 23. Annyira félek, hogy egy nap majd meghalnak, azt teljesen egyedül maradok ebben a nagy lakásban. Pár éve már a nevemre is írták a házat, ha bármi történne velük. Ezt nem igazán értem miért tették. Én nem akarok elköltözni innen, mivel ők sem akarnak engem elküldeni, meg nagyon féltenek hiszen egy szem gyerekük vagyok. Meg van egy külön szobám is, klassz helyen. Mihez kezdjek ha egyedül leszek? Nem bírnám elviselni a hiányukat. Tudom, hogy ezen nem szabad agyalni de néha elképzelem milyen lesz mondjuk 30 év múlva. Szívesebben halnék meg előttük, hogy ne kelljen végig szenvednem ezt a folyamatot, de viszont meghalni sem akarok. Tudom, hogy nem kell még eltemetnem őket, de sajnos ahogy észbe kapok rohamosan fogy az idő. Nagyim se a régi már, sokat felejt, alig tud járni, össze vissza gondolkodik. Régebben tök normális volt. Más is érez ilyet? Mi erre a megoldás?

2020. szept. 20. 16:38
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
92%
Ha te halnál meg ők szenvednének.
2020. szept. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim válasza:
96%

Persze, hogy más is érez ilyent. Illetve ez az élet rendje, sajnos ezzel kell együttélni. Nagy valószínűleggel ha a mamád már nem, de anyukád sokáig fog még élni és gondolj erre. Gondolj arra, hogy még mielőtt a mamád meghal biztos találsz egy párkapcsolatot amiben ugyan ilyen boldog tudsz lenni és akkor kicsit eltudod nyomni ezeket az érzéseket.

Ami meg a másik, hogy ne arra gondolj , hogy mi lesz ha majd meghalnak. Élvezd azt ami most van. Biztos nem maradsz egyedül. Ha ők meg is halnak addigra biztos lesz valakid és teremthetsz magatoknak vele egy ugyan ilyen szép életet.

A nagyidnak sok egészséget kívánok!

2020. szept. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:

Köszii!

nos 1-es ha meghalnék akkor már nem izgatna utána mi lesz mert akkor az már nem én vagyok.

2-es köszi a bíztató szavakat :)

2020. szept. 20. 16:52
 4/44 anonim ***** válasza:
98%
Nyugi, reméljük a legjobbakat, még biztos sokáig veled lesznek. Anyukád főleg, ő még nem idős. Mire pedig eljön az idő, addigra neked biztos lesz valakid, nagy valószínűség szerint saját családod is, mert ez az élet rendje.
2020. szept. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
91%
Addigra valószínűleg párkapcsolatban leszel, sőt az se kizárt hogy te magad is szülő leszel akkorra. Vagyis nagyon esélyes hogy nem maradsz magadra.
2020. szept. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
57%
Magyarán szólva önző vagy. Szeretsz velük lenni ami meg rendbe van de ha miattad szenvednek az tök oké mert akkor már meghaltál és nyugodtan szenvedhetnek.
2020. szept. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
94%
Magyarán szólva a kérdező lélekben gyerek,a ki fél a magánytól, és a gondolattól is menekülne. Mind átesünk ezen. és mind túléljük nagyszüleinket, szüleinket jó esetben. Fel kell nőni majd pár dologban, de ez mindenkivel így van.
2020. szept. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
Tényleg gyerek vagyok még, nem mondanám önzőnek magam csak mert félek. persze nem is akarom hogy miattam szenvedjenek, ezért is nehéz ez.
2020. szept. 20. 17:10
 9/44 anonim ***** válasza:
92%
Ne parázzál,22 éves korom óta egyedül vagyok-mindenki meghalt- és simán kibírható.
2020. szept. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
nem mindenki egyforma :/
2020. szept. 20. 17:22
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!