Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz ha a családomban...

Mi lesz ha a családomban mindenki elhalálozik és egyedül maradok?

Figyelt kérdés
Egyke vagyok a családban. Anyámmal meg nagyimmal élek. Nagyim már olyan 84 körül lehet, anyám meg 53. Most nézve a korukat nem vészes, de olyan 20 év múlva már igen idősek lesznek. Én vagyok a legfiatalabb itt. 23. Annyira félek, hogy egy nap majd meghalnak, azt teljesen egyedül maradok ebben a nagy lakásban. Pár éve már a nevemre is írták a házat, ha bármi történne velük. Ezt nem igazán értem miért tették. Én nem akarok elköltözni innen, mivel ők sem akarnak engem elküldeni, meg nagyon féltenek hiszen egy szem gyerekük vagyok. Meg van egy külön szobám is, klassz helyen. Mihez kezdjek ha egyedül leszek? Nem bírnám elviselni a hiányukat. Tudom, hogy ezen nem szabad agyalni de néha elképzelem milyen lesz mondjuk 30 év múlva. Szívesebben halnék meg előttük, hogy ne kelljen végig szenvednem ezt a folyamatot, de viszont meghalni sem akarok. Tudom, hogy nem kell még eltemetnem őket, de sajnos ahogy észbe kapok rohamosan fogy az idő. Nagyim se a régi már, sokat felejt, alig tud járni, össze vissza gondolkodik. Régebben tök normális volt. Más is érez ilyet? Mi erre a megoldás?

2020. szept. 20. 16:38
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
83%
21, ezt abból szűrted le, hogy feltett ide egy darab kérdést egy darab témáról? Az embereknek nem csak és kizárólag abból állhat az életük, amiről itt feltesznek egy kérdést, ez csak egy töredéke az életüknek, egyetlen kérdés a sok közül, amik foglalkoztatják őt. Vagy szerinted ha valaki elkéri itt a töltött káposzta receptjét, az egész életében kizárólag csak töltött káposztát akar enni?
2020. szept. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
20%
16:46: ez az élet rendje, de én remélem, már csak pár évtizedig.
2020. szept. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
90%
18:50, SEMMIT nem tudsz erről a kérdezőről azon kívül, amit ide leírt. Nem tudod, tanul-e vagy dolgozik, nem tudod, milyen körülmények között élnek, mivel foglalkoznak, hogyan osztják be a pénzt, a házimunkát és bármi egyebet. Kizárólag annyit tudsz, hogy a családja az idős nagymamájából és az édesanyjából áll, és mivel látja, hogy a nagyi egyre látványosabban öregszik, ezért fél, hogy egyedül marad, ha a családja már nem fog élni. Mégis milyen alapon használtad rá azokat a jelzőket, amik a kommentedben szerepelnek? Semmi olyan nem szerepel ebben a kérdésben, ami indokolná azt a lekezelő stílust, amit produkálsz.
2020. szept. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
24%

19:18

Éppen elég az a pár sor,amit leírt.Amilyen a stílusa.Lelkileg-érzelmileg ő még egy gyerek,nem egy 23 évey felnőtt nő!Nem véletlen írta neki valaki,hogy fel kellene nőni!Anno nekem is mondták,igazuk volt,és sikerült is!Nem kell támogatnia a gyerekes hisztériáját!!!

2020. szept. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
15%

*éves

*támogatni

2020. szept. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
53%

26 voltam, amikor anyám meghalt. Csak apám maradt, de rá nem nagyon lehetett számítani, az elkövetkező 10 évben nem dolgozott.

Itt maradtam a nagy házban. Legjobb lett volna eladni, de több okból sem tettem: 1. A kutyáim miatt szükségem volt a kertes házra és nagyon jó szomszédaim voltak.

2. Apám elherdálta volna eladás után a fele ház árát.


Maradt az, hogy 26 évesen fenn kellett tartanom a 168 nm-t és gondoskodnom a kutyáimról.

Az elkövetkező 17 évem erről szólt lényegében.


Egyedül erre képtelen lettem volna, emiatt bele kellett mennem olyan kapcsolatba, amiben nem voltam boldog és nem voltam szerelmes. Kiléptem belőle, lettem szerelmes és boldog is, de ha anyagilag megtehettem volna, abból is kiléptem volna 1,5 év után, mert rájöttem, hogy a párom nem igazán szerelmes.


A legjobb egy kicsi ház lett volna a kutyáimmal. De a ház feléből nekem nem futotta volna kertes házra.

Így hát maradtam boldogtalanabbnál boldogtalanabb kapcsolatokban.

2020. szept. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
84%

Szia kérdező! En is 23 eves es rengetegszer gondolok arra, hogy mi lesz ha meghalnak a szüleim. Borzasztó erzes, bar nekem "könnyebb", mert van 4 testverem. Tolts velük sok, minőségi idot.addig ne is szomorkodj meg elnek ❤️❤️❤️

Utalkozoknak : en dolgozom, van eletem, baratom,de anyam halalan soha a budos eletemben nem tudnek tullepni, mamam mar meghalt eleg regota, es nincs olyan nap, hogy ne jutna eszembe. Nem minden a penz korul forog. Mi az, hogy "tetje" van? Mibol gondolja barki is, hogy nem dolgozik szegény? Soha nem ertettem, hogy tud valaki olyan gyorsan tullepni egy szerette halalan. Szerintem ez full embertelen

2020. szept. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
96%

Megértelek kérdező. Én anyukád korú vagyok, de mégis nagyon nehéz azon túl lépnem, hogy az utóbbi 10 évben elvesztettem anyukámat, apukámat, férjemet. Csak az egyszem fiam maradt, egyke vagyok én is, apám is az volt, anyukám testvérének nem született gyereke, így még unokatestvérem sincs. Nem akaszkodom a fiamra, ő házas már, külön is élünk, de a szívem mélyén borzasztóan féltem őt. Nem önzőségből és nem azért, mert gyerekként gondolkodom, amivel téged egyesek itt vádolnak. Megvan a saját életem, de néha bizony elfog a szorongás.

Neked én is azt kívánom, hogy találj párt magadnak, alapíts családot, éld az életed, s szeresd anyukádat és a nagyidat amíg még lehet.

2020. szept. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Nos hogy tisztában legyetek. Dolgozom, fizetem a csekkeket, főzni tudok, itthoni feladataimat elintézem. Nem vagyok életképtelen, nem tudom miből szűrted le. Csak nagyon félek a magánytól és hogy mit hoz ajövő. Családi légkörben voltam mindig a 23 életévem alatt, de etz alatt eprsze megtanultam önállósodni is. Voltak lejtők az életemben, de mindig talptra álltam. Az meg hogy valakik itt hipp hopp túl tették magukat szerettk halálán, hát egészségkre. Nem mindenki egyforma, és nem mindenki tudja

feldolgozni egyszerűen. a normális válaszolóknak nagoyn köszönöm a kommenteket, próbálok a jelenben élni, de nehéz néha. Annyi sok szeretet adtak és ezt nehéz lesz elfelejteni egyszer ha eljön az ideje!

2020. szept. 20. 21:03
 30/44 anonim ***** válasza:
7%

19:09: lepontozzátok a halhatatlanság lehetőségét, a tudomány fejlődésébe vetett bizalmat?

Legyetek már kicsit szélesebb látókörűek...

2020. szept. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!