Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az egyedül élő, idős...

Ha az egyedül élő, idős anyukámat nem tudom elérni, mennyi idő múltán szóljak rendőrnek/mentőnek?

Figyelt kérdés
Órák óta próbálom elérni. A telefonját soha nem kapcsolja ki, minden reggel felhívom, miután Messengeren írt, hogy fenn van. A szomszédjára ráírtam, őt nem nagyon érdekli, azt mondta, biztos alszik (tudom, hogy ilyenkor már fenn van, és azt is, hogy mindig ügyel rá, hogy a telefonja fel legyen töltve és be legyen kapcsolva). Sajnos 300 km-re élek tőle, de már kiakadok lassan. Mit csináljak? Várjak még? Vagy próbáljam elérni más szomszédait?
2020. szept. 23. 08:35
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
Anyukám beengedni se nagyon szokott senkit. Amióta az eszemet tudom, nagyon bizalmatlan az emberekkel, sok esetben az én segítségemet is visszautasította (mert láttam volna, mit tart a szekrényben, vagy megtudtam volna, mennyi a nyugdíja). Szerettem volna, ha hozzám és a páromhoz költözik, se kutyája, se macskája nincs ott, nálunk elfért volna, de ebbe sem megy bele sajnos.
2020. szept. 23. 10:37
 32/37 anonim ***** válasza:
87%

#31

Ha olyan állapotba kerül - ne adj Isten - hogy segítségre szorul, még hálás is lesz, ha valaki rányitja az ajtót és intézkedik!

Persze segíteni csak azon lehet, aki hagyja magát!... már amennyiben normális az illető.

Megjegyzem az én anyám volt ilyen, hogy minden titkos volt nála, a húgommal "kutatunk nála és hordjuk a ruháit", de róla be is bizonyosodott, hogy gondok vannak az agyával.

2020. szept. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:
Anyukàmnak a bátyja volt ilyen. Egyszer rosszul lett, engem hívott fel hajnalban, kórházba is került. A vizsgálatok alapján agylágyulása volt, utána folyamatosan romlott az állapota. Szerintem anyukámnak is kialakulóban van hasonló, főleg az ilyen jellegű paranoiájából kiindulva. Kísértetiesen hasonlít a bátyja esetére.
2020. szept. 23. 10:55
 34/37 anonim ***** válasza:
81%

#33

Nem irigyellek a perspektíva miatt!

Esetleg később (vagy már most?) érdemes lenne a háziorvosa segítségével elindítani a gondnokság alá helyezését és akkor te döntesz a hozzád költözésről vagy idősotthonról és mindenről, ami neki a biztonságát és neked a lelki békédet jelenti.

300 km-ről nem lehet rendezni egy valamilyen szinten beteg embert.

2020. szept. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%

Anyukámnak ilyen van: [link]

Ő is hívhat segítséget vele, de ha elesik, akkor hív minket a készülék. Ha hívjuk a készüléket, nem kell felvennie, azonnal összekapcsol és hallod, hogy mi történik ott, beszélhetsz vele.

2020. szept. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%

De ismerős. Én tűzoltó vagyok, aki egy kétlakásos házban éltem a 80+os édesapámmal. Mi is azt csináltuk, hogy ha szolgálatban is voltam, pár óránként hívtuk egymást. Én is frászt tudtam kapni, amikor nem értem el.

És sajnos két olyan alkalom volt, amikor már a 200-adik(!!!) keresésemre sem reagált és el kellett kéredzkednem szolgálatból.

Ilyenkor sajnos elesve találtam rá mindig.


Sajnos a legutóbbi ilyen után olyan leépülés következett, hogy 82 évesen egy hónapja elvesztettük őt. :(


Ez a távkészülék (35-ös válasz) jó ötlet és amúgy a bekamerázás sem egy ördögtől való dolog. Aktív net kell hozzá és néhány kamera, meg az okostelódra talán valami.

2020. szept. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

A kulcsot egy lezárt, aláírt borítékban is oda lehet adni a szomszédnak, aki ha megbízható, csak baj esetén fogja használni.


A másik meg a kamera. Ha van wifi a házban, akkor lehet venni wifis kamerát, és telefonos alkalmazásban rá tudsz nézni.

Habár, ha a mama ennyire paranoiás, akkor nem hiszem, hogy beleegyezik.

2020. szept. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!