Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedül élő nők! Ti hogy...

Egyedül élő nők! Ti hogy jöttök ki a fizetésetekből?

Figyelt kérdés

én nem tudom mások hogyan csinálják, sőt ,akik még gyereket is nevelnek egyedül. Nekem szinte semmire nem jut, pedig átlag közalkalmazotti fizetéssel rendelkezem.

Hogy lehet még spórolni a kaján, rezsin, bármi ötletet szívesen fogadok.

Az idejét nem tudom mikor voltam kirándulni, mert a vonatjegy is luxus.


2011. máj. 3. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy valami eszembe jutott,én is közalkamazott vagyok,minden évben kapunk 50%-os utazási kedvezményt 10alkalmas.
2011. máj. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

Nemkell mindenből a drágábbat venni

Mindíg azt vedd amire nagyon szükséged van.

Nem kell órákig fürödni a forróvízben.

2011. máj. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én eladó vagyok egy ruházati boltban egy pesti bevásárlóközpontban. Heti 50 órát dolgozom átlagban (5x10óra), és havi 100 ezernél többet még sose kaptam (már 3. éve dolgozom itt).

Én úgy jövök ki, hogy nem lakom albérletben. A lakásra költök havi 20 ezret, télen 30-at, de ebbe benne van a net. Telefonszámlám 5-6 ezer, bérlet 10 ezer, ételre költök havi 30-at, a többi meg megy egyéb dolgokra (tisztítószer, sampon, fogkrém, betét stb.).. Szórakozásra és ruhákra maximum 10 ezer megy havonta (ha marad!), de félretenni, meg nyaralásra költeni egyáltalán nem tudok.

2011. máj. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

"Hogy lehet még spórolni a kaján, rezsin,..."

Nem írtad le, hogy mégis hogyan spórolsz. Mindössze annyit, hogy már régen voltál kirándulni.

Amúgy főzz több napra laktató egytálételt, ez is egy lehetőség. Mi is ezt tesszük, (Én minimálbért hozok haza, párom évek óta munkanélküli az ország egyik legdrágább városában.) ki lehet bírni. Ja és nem kell mindig felvágott se pl. a reggeli, vagy vacsorai kenyérre - jó a pirítós is. Mi például ma is azt fogunk vacsorázni.

2011. máj. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Ugyan nincsenek még gyermekeim,és még tanulok,de édesanyám egyedül nevelt engem és a testvéremet.Elmondom,hogy én mit láttam,tapasztaltam.

Az étel tekintetében pl. sosem vásárolt félkész,tasakos kajákat mázsaszámra,megfőzött ő maga.Nyalánkságok is főleg ünnepkor voltak,persze azért azon kívül is belefért olykor egy csomag ropi,egy kisebb csoki stb.Inni vizet,tejet ill. teát ittunk,gyümölcslé,kóla és egyéb üdítő a hétköznapokban nálunk nem volt,csak úgymond sátoros ünnepek alkalmával.A suliba ill. munkahelyre mindig itthon készítettünk kaját,és nem a büfében vettük többszöröséért.

Ami a mosást illeti,megelégedtünk a nem Ariel,Silan és Lenor kaliberű dolgokkal.A ruhák enélkül is tiszták,illatosak lettek.Továbbá azt az öblítővizet,amit a mosógép kiengedett (egy finomabb;tisztább mosás után),fel lehetett használni a küvetkező,piszkosabb ruhák átöblítésére,így a gép nem szívott újabb sok liter vizet.Nem fürödtünk nyakig érő vízben,ahogy nayobbak lettünk,áttértünk a zuhanyzáshoz,fürdés sem nyakig érő vízben történt.Wc-papírból is megtette és a mai napig megteszi az egyrétegű,nem illatosított.A fenekem úgysem érzi,hogy barackillatú-e a papiros,vagy sem.Abból sem csináltunk sosem ügyet,hogy nem 700 Ft-os samponnal mosunk hajat,hanem csak sima Dm-essel.Tusfürdő szintúgy.

És amit még tudok javasolni: ha valamelyik elektromos berendezés hosszabbítóról működik,vagy elosztóról,érdemes olyat beszerezni,ami lekapcsolható.A tv akkor is fogyaszt,ha a kis piros/zöld fény világít rajta.Hosszútávon bejön.

Ami pedig a ruházkodást illeti: érdemes rendes bőr cipőt venni,akkor is,ha egyszerre nagyobb kiadás,mert hosszútávon megtérül,a kínais lábbelik többsége 1-2 szezonnál tovább nem nagyon bírja....

Remélem,találsz használható ötletet.

2011. máj. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen, még csak másfél éve élek egyedül, és nem tudok hozzászokni a spóroláshoz. Szórakozásra sosem költöttem, ruhákra már jó ideje nem, így is mindíg elmegy a pénz.
2011. máj. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!