Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedül élő nyugdíjas anyák!...

Egyedül élő nyugdíjas anyák! Titeket támogatnak a gyerekeitek anyagilag? Gyakran kiköltekezem magam a hónap végére, de a fiaim ha kisegítenek, azt nyugdíjkor rögtön vissza is kérik. Nálatok ez hogy működik?

Figyelt kérdés
2010. márc. 8. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem minden hónapban bevásárol a fiam, és kiváltja a gyógyszereimet. Ha kértem tőle pénzt soha nem kérte vissza.
2010. márc. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én szoktam évente 2-3x 5-10000 ft-t adni.De úgy,hogy nem kell visszaadni.Ha tudom,hogy hirtelen rászorul.És ugyan így a tesóim is.Egyébként 4 vagyunk.

De a férjem családja ezt nem érti,megkaptam,már,hogy a szülő feladata segíteni a gyerekét nem fordítva.

2010. márc. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi még olyan korban élünk, hogy mi segítjük a fiatalokat. De az anyukámat, anyósomat mi is segítettük, ahogy tudtuk. Sajnos már nem élnek.
2010. márc. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is segítem édesapámat és nagyon sokan támadnak emiatt hogy fordítva kellenne lennie.

27/L

2010. márc. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan a "gyerek" vagyok, de azért leírom. :)

Anyukám egyedül él, van megtakarítása, de a nyugdíja kevés, és még dolgozik is mellette heti két napot.


Mivel mi mindig is jobban kerestünk (most épp Gyed-en vagyok), ezért mindig adtunk havi 20-40 ezer Ft-ot, mikor mennyit tudtunk, plusz nagybevásárláskor a nehéz dolgokat (liszt, cukor, ásványvíz, olaj, rizs, krumpli, stb). megvettük neki, mert egybéként sose akart elfogadni semmit. Mi meg nem akartuk, hogy hozzányúljon a megtakarításához, tudjuk, milyen biztonságérzetet ad az, főleg egy nyugdíjasnak.


A pénzt sem fogadta el tőlünk soha, de mi mindig cselesen eldugtuk hol a váza alá, hol a fürdőszoba szekrénybe, hogy amikor kinyitotta, rögtön meglátta.. :)


Most a GYED miatt nem tudok adni anyunak, de hálistennek most épp nincs is rá szüksége. Sőt, most ő vásárol az unokájának, ami kell!! De ha újra dolgozni fogok és újra megtehetem, akkor újra adni fogok neki + bevásárolni.

2010. márc. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
En is vasarolok anyunak, meg amikor otthon vagyok rakok 10-20 ezret a penztarcajaba. Igaz o nem nyugdijas meg.
2010. márc. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor az is számít, hogy te mivel "költekezed ki" magad, és hogy a gyerekeid hogy állnak anyagilag.
2010. márc. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

12:17-es vagyok, és a 12:43-assal tökéletesen egyetértek.


Ha anyum pld. parfümökre költené a nyugdíját+ keresetét, akkor én is meggondoltam volna, hogy támogatom-e ebben a kiköltekezésben, de erről szó sincs, nagyon is reálisan és visszafogottan költekezik, de hát néha szükség van egy-egy kabátra, csizmára, szemüvegre... sőt, még a parfümöt is aláírom (használ azt is), de nagyon sokáig kitart neki :)

2010. márc. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nem,mert amíg van dohányra pénze..napi 2-3 doboz addig nem veszem el a magamtól és a gyerekeimtől! Ha éhezne,vagy egyéb megélhetési gondja lenne,pl túl drága a gyógyszer stb akkor igen,de akkor is magamon spórolnék először!!!
2013. nov. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!