Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Második 13. házasságunkat...

Második 13. házasságunkat ünnepeltük nem régen.Feleségemnek négy unokája van, de azt veszem észre engemet nem kedvelnek. Mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés
Második házasságunkat ünnepeltük, mi szépen élünk feleségemmel. Az unokái viszont nem fogadnak el. Feleségem rokkant nyugdíjas nagyon kevés a nyugdíja, az én nyugdíjam jónak mondható, de, e mellett még dolgozom is, azért, hogy a névnapokra ünnepségekre tudjunk ajándékozni. Csak, hogy a feleségem unokái nem fogadnak el. Jó én valóban nem vagyok a papájuk, de azt azért értékelni kellene, hogy ami ajándékokat kapnak tőlünk azok főleg nekem köszönhetőek, ezt semmibe veszik a feleségem unokái. Az egyik fiú unokának nem régen volt az esküvője, és azon feleségemmel mi is ott voltunk, kaptak ajándékokat és készpénzt is tőlünk de a feleségemnek meg köszönték nekem nem. És ez nagyon érzékenyen érintett engemet. Mit lehetne tenni, hogy ez megváltozzon?
2020. szept. 23. 21:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

A feleséged feladata, hogy tudatosítsa bennük, hogy nemcsak tőle jön a figyelmesség, a szeretett ajándék.

Ez az ő mulasztása. Pótolja.

2020. szept. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Ha szeretik az anyukájukat, el kell fogadniuk téged is, hiszen veled boldog.

Nekem mindegy kivel vannak a szüleim, a lényeg, hogy boldognak lássam őket. Szerintem ne az ajándékokra koncentráljatok, hanem több közös időt eltöteni, beszélgetések, közös főzés, bográcsozás stb. Akkor lesz esélyük jobban megismerni és megszeretni. vgay valami konkrét ok, amiért nem vagytok jóban?

2020. szept. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
10%
Nem ajándékokkal kellene megvenni őket, hanem több időt eltölteni velük.
2020. szept. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

3# bocs, de te teljesen hülye vagy? Milyen időt tölteni velük? Esküvőjük volt az unokáknak, ugye nem gondolod hogy együtt járogatnak bulizni, nyaralni beltenyészetbe a mostohanagyszülővel!!!

Hallottál már arról hogy szeretetnyelv? Nem jött le neked hogy a kérdezőnek ez a szeretetnyelve amit leírt?

Amúgy egyetértek az 1 es válaszolóval.

2020. szept. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Az unokák már felnőttkorúak, soha nem sértettem meg egyiket sem, sőt inkább nagyon is szerettem őket. Sajnos a bográcsozásokra és a sűrűbb programokra nem lehet számítani, az iskolák és a munkahelyen való helytállásuk miatt.Feleségem sokszor elmondta nekik, hogy amit kapnak tőlünk az elsősorban az én érdemem, de ezek süket fülekre találtak.Megértem a beteg feleségemet is, hogy ragaszkodik hozzájuk, de azért én a kiskoruk óta a férje voltam, úgy nevelődtek fel, hogy ezt tudták, azt is ,hogy nélkülem a feleségem nem tudott volna olyan megemlékezéseket ajándékokat adni, mint amiket kaptak. Persze én nem szólok nekik erről semmit. De valahogy sértve érzem magamat.
2020. szept. 23. 22:12
 6/15 anonim ***** válasza:
55%

1-es leirta jol.


annyit meg szeretnek hozzatenni, hogy nem hiszem el egyes emberek mennyire nem tudjak ertekelni a masikat

bezzeg az en mostohaapam egy alkesz szukmarku zsarnok volt... nem hogy meg eskuvomre adjon ajandekot meg keszpenzt

2020. szept. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
5%
Nem azt mondom, hogy bulizzanak együtt (2-es vagyok) de akkor mondjuk az anyagi ajándékok helyett hívjátok őket át ebédre. Az nem "együtt bulizás a fiatalokkal" de mégis együtt a család. Szeretet nyelv....igen pont erre lenne szükség szerintem. Az unokák részéről is! A nyitottság, hogy nem csak arra vagy jó, hogy ezt vagy azt megvedd, hanem igenis elmegyek ebédre hozzárok, mert addig is beszélgetünk!
2020. szept. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Értem! De 164 km a távolság köztünk. Mi amikor kicsik voltak még az unokák szinte kéthetente náluk voltunk, Ők, a feleségem gyerekeivel, szüleikkel, hát évi két alkalommal tudtak eljönni hozzánk. Nekem van két fiam az első házasságomból, de nem tartom a kapcsolatot egyik gyermekemmel sem az ismerőseim közül is töröltek, és letiltottak! Ez az ügy nem játszik szerepet a sérelmeimben.
2020. szept. 23. 22:27
 9/15 anonim ***** válasza:
69%
#4 Nem akartam leírni a szeretetnyelv szót, mert nem mindenki hisz benne, de nyilvánvaló, hogy az unokáknak meg NEM ez a szeretetnyelve. Tapasztalatból beszélek, pénzzel engem is tömnének a szüleim, de nekem se ez a szeretetnyelvem.
2020. szept. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9# Igazad van, de a másik szeretetnyelvét el kell fogadnunk. Ha neked a szüleid "csak" anyagiakkal tudnak segíteni, neked meg pont nem erre van szükséged tőlük, hanem érzelmi támogatásra, akkor is meg kell értened őket, hogy ők, csak így tudnak neked jót tenni, egyszerűen nem megy nekik az, hogy téged érzelmileg szeressenek.

Én teljesen megértem a kérdezőt, neki az anyagiak a szeretetnyelve, ő ezzwl tudja kifejezni a szeretetét mások iránt.

Megjegyzem elítélik itt páran, holott egyáltalán nem kis piskóta összeszedni pár százezret, millát csak úgy ajándékba adni.

Tessék utánacsinálni aki tudja.

2020. szept. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!