Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit adjak a szüleimnek karácso...

Mit adjak a szüleimnek karácsonyra (ha nincs pénzem)?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, sajnos NINCS EGY FORINTOM SEM.


Szóval idén az ajándékvásárlás kiesik... :( Mit lehetne tenni? Egyszerűen csak mondjam, hogy Boldog Karácsonyt és ennyi, vagy mit... volt már ilyen, szóval nem borulnak ki szüleim, hogy nem vettem nekik ajándékot, de valamit mégiscsak kéne.

Tavaly rajzoltam ünnepi képeslapot, mindenféle hóemberekkel és fagyöngyökkel meg idézettel. De nem aratott különösebb sikert, hogy úgy mondjam...


Annyira nem vagyunk jó kapcsolatban, szóval az ilyen verset mondós, idézetes, meghitt dolgok kissé kínosak lennének.


Megint mondjam, hogy "anya karácsonykor jó leszeeek és hagylak pihenni" ? ;)


2008. nov. 28. 01:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Szertetet. Mindennél többet ér. Plána ha nem vagytok annyira jóban. Szerintem megérti, hogy ha nem tudsz venni semmit.
2008. nov. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Fura, hogy 19 évesen nincs semmi pénzed... Ez két okból lehet: az egyik, hogy a szüleid nem adnak zsebpénzt, ami szerintem nem szép dolog, mert senki sem járhat üres zsebbel, bármi közbejöhet, taxit kell hívni, telefonálni kell és a mobilod lemerült stb.

A másik ok, hogy nem vállaltál diákmunkát, gondolva arra, hogy jön majd a karácsony, és jó lenne egy kis pénzt gyűjteni karácsonyra. Ez viszont a te hibád, mert nagyon sok diáknak innen van pénze.

DE!! Ha tényleg nincs egy forintod sem, akkor készíts esetleg adventi koszorút, gyűjts terméseket az erdőn, vagy tanulj meg origamit hajtogatni, nagyon szép dolgokat lehet létrehozni belőlük. Én örülnék neki az biztos!! Esetleg süssél valaki finom sütit, vagy pogácsát otthoni alapanyagból, amivel sikert arathatsz!!

Ha nincs pénzed, nyilván nem is várják el tőled a szüleid, hogy ajándékot vegyél nekik, nem??

Boldog karácsonyt!

2008. nov. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Újra én: most olvasom megint a kérdésedet! Hát karácsonykor éppen a meghittség lenne a lényeg, ha ez nincs, akkor megette a fene az egészet!!! Ilyenkor ünnepek közeledtével mindenki érzékenyebb, fogékonyabb a szeretetre, eljött a Te időd, próbálj kicsit közelebb kerülni a családodhoz!! Társjátékozzatok, beszélgessetek, annyi mindent ki lehet találni! Legyél ennek Te a fő szervezője! Így mindenki jó szívvel fog emlékezni a karácsonyra, mert jó hangulatban telt! Nem az ajándékok teszik széppé az ünnepet, hanem a szeretet!!! Ne mondd, hogy nem lehet, mert minden embert meg lehet "hódítani" valahogy!! A családodnak éppen olyan szar lehet átélni egy ilyen üres, szeretetlen karácsonyt, mint Neked!

Remélem, boldog leszel, sok sikert!!! Én minden esetre küldök neked egy nagy karácsonyi puszit!!! :))))))))

2008. nov. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem adnál külön,hanem Te díszítenéd fel a lakást? Pl arany papírból díszcsillag,ajtóra koszorú...Ilyen kreatív dolgokra gondolok,amit papírból meg amit találsz elkészíthető?
2008. nov. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Ha van olyan fenykepetek, ami kedves emlek, akkor azt kinagyittatva masoltasd le (tudom, penzbe kerul. 50 FT-ot se tudsz kerni pl nagyszuloktol, vagy egy barattol? vagy 1x kihagyod a reggelit, nem fizetsz be ebedre, stb)

Ragaszd ra egy karton lapra, a hatoldalan rajzolj be egy kirakot es vagd ki, csomagold be. 50 ft-bol megvan.


Ezen kivul en is gondoltam termesbol keszult asztalidiszre, otthoni alapanyagokbol sutni. Mi unokak mindig ilyeneket csinaltunk. Bar az alapanyagokra a zsebpenzunkbol raktuk osssze a penzt, de ha azt hasznalod ami otthon van, csinalsz hozza kis kartyat, raksz ra szep masnit, es ennek ellenere a szuleid nem ertekelik, akkor nem is erdemlik me, hogy barmit is csinalj.

2008. nov. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
99%

Én se vagyok túl jóban a szüleimmel, úgyhogy még én is agyalok, mi is legyen. Igazából az egész család szét van esve és pár éve nincs is rendes ünnep itthon.


No, minden esetre, mit szólnál, ha te készítenéd el a karácsonyi menüt? Valami finom ebéd, vacsora, valami különleges egyszerű, finom desszert. Anyukád pihenhet, megcsinálhatod úgy, hogy nagyon jól nézzen ki, recepteket akár a netről is szerezhetsz, akár itt az oldalon is kérhetsz ötleteket. Egy 19 éves fiatal nőtől ez felnőttebb, érettebb ajándék, mint képeslapot rajzolni, és legalább anyukád válláról is leveszed ezt a terhet, amiért szerintem hálás lesz. Nem vagy már kislány, hogy rajzolj.

2008. nov. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
98%

Én se vagyok túl jóban a szüleimmel, úgyhogy még én is agyalok, mi is legyen. Igazából az egész család szét van esve és pár éve nincs is rendes ünnep itthon.


No, minden esetre, mit szólnál, ha te készítenéd el a karácsonyi menüt? Valami finom ebéd, vacsora, valami különleges egyszerű, finom desszert. Anyukád pihenhet, megcsinálhatod úgy, hogy nagyon jól nézzen ki, recepteket akár a netről is szerezhetsz, akár itt az oldalon is kérhetsz ötleteket. Egy 19 éves fiatal nőtől ez felnőttebb, érettebb ajándék, mint képeslapot rajzolni, és legalább anyukád válláról is leveszed ezt a terhet, amiért szerintem hálás lesz. Nem vagy már kislány, hogy rajzolj vagy versikét szavalj. Én kb. már 10-12 évesen kínosnak éreztem a karácsonyi (vagy bármilyen más ünnepi) versmondást családi körben.

2008. nov. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
27%
Masszírozd meg őket! Tudod milyen jól esne nekik? Ez egy szép ajándék lehet.
2008. nov. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :) Akkor sorban reagálok egy-kettőre:


Szüleim sosem adtak zsebpénzt, havonta kb. 500 forintot sikerült kikönyörögnöm...

Diákmunkára (vagy egyáltalán bármilyen munkára) ahol lakok nincs lehetőségem. Itt nem úgy van, mint Pesten, vagy jobb helyeken... :(

Ez az origami nagyon jó ötlet! Megpróbálkozom vele :)

Annyira aranyos vagy, köszönöm a puszit. Boldog Karácsonyt :) (L)


50 forintot tudok szerezni :DD köszi az ötleteket.


Igen, sajnos nálunk is ez van, szét van esve a család. Csak azért lakok még itthon mert nincs lehetőségem elköltözni. Nem mondhatnám, hogy nagyon szeretjük egymást. Voltak elég rossz dolgok és ezeket nehéz elfelejteni és megbocsátani. Hiába karácsony meg minden...


Lehet megpróbálkozom a főzéssel, bár én előbb szerelek össze valamit, minthogy főzzek, de... hátha sikerül ;)

A tűzoltók karácsonykor is szolgálatban vannak, ugye? :D

Nem olyan kis ovis rajzot csináltam ám, mert tudok rajzolni rendesen :P bár szüleimnek sosem tetszettek az ilyen kis cuki ajándékok...


Köszi a válaszokat, még gondolkozom hogy mi legyen :)

2008. nov. 28. 14:28
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ha gondolod, én nagyon szívesen küldök neked recepteket, én sokmindent magamtól tanultam meg, nagyon kicsi segítséget kaptam, és leginkább el-kreatívkodom az egészet, de általában "jól sül el" (csak hogy stílusos maradjak) :-)

Képzeld, valamelyik évben pl. narancsos kacsával próbálkoztam, na az érdekes lett, sose ettem még ilyesmit, de egyszer ki akartam próbálni, hát ezt nem ajánlom, mert nehéz, és rutinos főzőtudományt kíván, megsült, és aki evett belőle, annak mondjuk ízlett :-D De biztos csak mázlim volt.

2008. nov. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!