Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Ki van hasonló...

Mit tegyek? Ki van hasonló helyzetben? Kort és nemet és normális választ kérnék.

Figyelt kérdés

22éves fiú vagyok. A szüleim anyagi téren mindent igyekeznek megadni nekünk a tesómmal (Ó már elköltözött a barátjához). De a családi légkör az teljesen kihalt, vacsinál nincs semmi beszélgetés(csak a munkáról, üzletről, h meikbe mit kell venni, milyen rendelés mikorra kell..)stb, vagy a politika, még vacsinál is megy a híradó..

Mostanra teljesen távolinak érzem a szüleim..pláne anyámat..Soha nem volt köztünk az a bizalmas viszony. Nagyon ritkán főz, vagy van úgy h napokig nemis főz..takarítani is nagyon ritkán takarít csak nyúg neki( de azért tisztaság van nálunk) szinte nemis ugy viselkedik mint egy családanya. Szinte nem is nőként viselkedik, kicsit férfias..v nemis tom.

Apámmal nincs semmi baj aránylag, bár már vele sem tudok jókat beszélgetni, mert ő meg csak a maga dolgait véleményét mondja, meghallgat de elmegy a füle mellett.

Nem dönthetek semmit,mert az ugyse jó, de a munkához már nem vagyok gyerek, apámnak kell segítenem éjszakánként (mert a pénz így családban marad)


2010. aug. 7. 17:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%

Most mi a baj? Nem nagyon értelek.


22 éves vagy. Tanulsz még? Vagy miért olyan nagy baj, hogy dolgoznod kell?


Anyád nem csinál semmit, de azért tisztaság van? Akkor takaríts te. Nem tetszik, hogy nem föz? Fözzél magadnak. Miért várod el, hogy kiszolgáljanak?

2010. aug. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jah és este mindenki a saját szobájában tvzik, apuéknál anyu este a nappaliban tvzik kicst fürdik majd játszik a gépen és elmegy aludni..apu meg még tvzik v már alszik.Ne értsétek félre nincs köztük harag v ilyesmi semmi baj nincs köztük. Én a saját életemből szinte snem mesélek semmit, mert nemis emlékeznek rá, v elmegy a fülük meellett..nem tudom mittegyek,szolnokon vagyok fősulis és kolis..
2010. aug. 7. 17:55
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem nem várom el h kiszolgáljanak, de egy családban aránylag azért kell a főttétel, a munkával kapcsolatban nem az a baj h dolgoznom kell, csak egy hétből 6éjszaka dolgozok igy társasági életem lassan elkopott, szinte nincs is..mert azt mondta h ezt egy munkahelynek kell felfognom..
2010. aug. 7. 17:57
 4/13 anonim ***** válasza:
A srácnak nem az a baja, hogy dolgozni kell vagy takarítani, vagy hogy tanul: egyszerűen nincs náluk bensőgéses meghitt családi élet. És igaza van. Ennek hiánya valódi hiány, kimarad egy alapvető fontosságú dolog az életéből.
2010. aug. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek nálunk is ez a szitu:( Apa ha jön a munkából lefekszik anya akar beszélni ő már alszik. Amikor össze ülünk ebéd van egy a híradó de valami mindig kell menjen.. bátyám sincs már itthon.. így meg már semmi.. olyanok vagyunk mint a robotok.. próbálok hétvégén sok közös programot szervezni hogy legyünk együtt egy kicsit..Ahogyan olvastam a soraid dettó az ami nálunk zajlik... Ha van kérdésed írj privit. 17L
2010. aug. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

nálunk is voltak ilyen problémák, meg időszakonként.

én az ilyet mindig humorral oldottam meg. vagy kerestem egy valakit a családból, akit magam mellé tudtam állítani gyakorlatilag és együtt érvelni a többieknek.

nem jó helyzet, de nem megoldhatatlan. csak állj hozzá pozitívan! :) drukkolok:)

2010. aug. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
18:01 leírta az én véleményemet is, meg az utána válaszoló. Baromira nem irigyellek. A te korodban kellene a korosztályoddal való kapcsolat, baráti kör, közös programok. És legalább 1x1 héten (ha többször nem sikerül) egy olyan közös ebéd/vacsora, ahol család!!! vagytok. Olyan lehet az életed, mintha aranykalitkába lennél zárva.
2010. aug. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nagyon sok ilyen látszatcsalád van ahol ,igazából a családtagok idegenek nem is ismerik egymást,mert mindenki nézi maga tv-jét stb stb és ezt nevezik családi idillnek.
2010. aug. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is hasonlo helyzetben vagyok,de lehet rosszabb legalábbis én így érzem.Mi még enni sem ülünk egy asztalhoz,soha nem kérdeznek,ha mondok valamit nem szól semmit...de órákig sorolhatnám még a dolgokat.Engem sosem öleltek meg,vagy simogattak meg,hogy mi van kislányom vagy valami..a szájukbol még azt sem hallottam volna,hogy szeretlek.De ők ilyenek,megváltoztatni úgysem tudom őket,és így kell elfogadjam.Mással beszélem meg a dolgaimat..
2010. aug. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A ferjemeknel ugyanez volt. Anyagilag mindent megkaptak, betettek minden gyerek szobajaba egy TV-t es mindenki legyen el maganak. Meg is lett az eredmenye ennek. Ferjem sosem akar TV-t latni, 10 eve nincs TV-nk, a testvere meg TV zombi lett es dolgozni is nehezere esik. A masik testvere meg erzelmi roncs az odafigyeles teljes hianyatol. A szuleid mar nem valtoznak, majd ha elkoltozol, igyekezz masfajta eletet kihozni ebbol. Ennyit tudsz tenni.
2010. aug. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!