Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A pap jófejségétől függ a...

A pap jófejségétől függ a templomi esküvő, ha nincsenek meg a feltételek?

Figyelt kérdés

Párommal csak keresztelve vagyunk(római katolikusok), és ennyi. Ha jól sejtem kell még néhány feltétel, hallottam a bérmálásról például..

Kötelező dolgok ezek vagy kikerülhető?



2020. szept. 30. 11:52
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
87%
Mi keresztelve vagyunk és elsőáldoztunk is, de mondta a pap, hogyha ezek nem lettek volna meg, akkor meg kellett volna csinálni.
2020. szept. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
88%
Nem.
2020. szept. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
55%
Mi bérmálkoztunk is. Ha normális a pap, akkor nem fogja engedni ezek nélkül. Ha meg nem, akkor nem fogja kérni, vagy adsz neki pénzt.
2020. szept. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem vagytok vallásosak, akkor ne templomban házasodjatok. Az nem arra való, hogy közösségi oldalakon majomkodjatok a díszes fényképekkel.
2020. szept. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
84%
a cécó kedvéért tényleg nem kéne bohóckodni
2020. szept. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk egy huszasért az se érdekelte a papot hogy én meg sem vagyok keresztelve.
2020. szept. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk bérmálás nem kellett, és mástól sem hallottam még ilyet.

Keresztelés és elsőáldozás viszont kellett mindenkinek. De ezt meg lehet csinálni. Nem kell évekig hittanra járni egy csoportba és velük együtt. Van lehetőség ezekre egyénileg is.

És akinek nem volt, azoknak ezeket be kellett pótolni.

2020. szept. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
72%

Ingyen is összeadják a hívő és nem hívő feleket. A kaolikusoknál biztosan, és szerintem a protestáns egyházakban is. Akkor is, ha a nem hívő nincs megkeresztelve. Meg kell ígérnie, hogy nem akadályozza a házastársát a vallása gyakorlásában és a gyermekek vallásos nevelésében.

Két megkereszteletlen, nem hívő esetében (akik az utóbbi tényt nyíltan hangoztatják is), szomorú lenne, ha bárki bármilyen összegért kiszolgáltatná a szentséget. Nehéz elhinnem, hogy ilyen történt volna a 6-os estében.

2020. szept. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
97%

Legalább az egyik félnek meg kell lennie keresztelve. De ennyi. Ha a másik fél nincs, akkor püspöki engedély kell, amit kb automatikusan megadnak.


Díja van az esküvőnek attól még, főleg ha kántor, virágdíszítés stb. is van.

2020. szept. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
74%
Erről a papnak semmi joga dönteni, ugyanis létezik egyházjog, ahol leírják, hogy mik a feltételek pontosan. A papok meg sajna kényük-kedvük szerint értelmezik. A falusi pap nem adott volna össze, a városi meg igen. A férjem vallásos, én nem.
2020. szept. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!