Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet átvészelni ha...

Hogyan lehet átvészelni ha mindenki ingerült és folyton baja van?

Figyelt kérdés

Már legalább 1 hónapja alig van valami örömöm és boldogságom, depis vagyok és a környezetemre is ez jellemző.

Anyukám magányos mert sajnos apukám elhunyt pár hete és most egyedül érzi magát. Egyébként míg élt, akkor sem volt teljesen boldog és elégedett de azóta még rosszabb. Most a járvány miatt nyugdíjas klubba se tud menni. Nyugdíjas ugyanis, két éve nagyjából (nem túl öreg de előrehozott nyugdíj volt és muszáj volt neki elmenni). Olyan munkát sem nagyon találna amihez értene is és szeretné is. Barátnői vannak de velük nem tölthet együtt minden napot.

A párom sem jobb egy cseppet sem. Neki meg az apukája daganat miatt műtve volt, kapni fog kemoterápiát 3 hónapon keresztül, a nagymamája másodjára került kórházba pár hét alatt. A párom depressziós, alig van valami ami motiválja és örömet okoz neki. Sikerül neki néha örömet szereznem és javítani a helyzeten de piszkosul nehéz. Sajnos már a kapcsolatunk sem egészen olyan mint volt, bár szeretjük egymást. Egyszerre jobb és rosszabb de nemcsak az itt a gond hanem a párom amúgy is depressziós, mint írtam is. Azt mondja, romokban van minden.

Aztán itt vagyok én. Nyilván hiányolom apukámat, sokszor gondolok rá, már nem sírok mindig mint korábban de hiányzik. Ez önmagában épp elég nekem és akkor még a tanulással is küszködök. Egyetemre járok már 5. éve de mióta apukám meghalt, azóta alig van motivációm a tanuláshoz, sokkal nehezebben veszem rá magam és lassabban haladok és nehéz kitalálni a tökéletes időbeosztást vagy ha megvan, akkor is nehéz olyan tempóban haladni ahogy kellene. Persze azért zavar az is, hogy a párkapcsolatom sem olyan mint amilyennek szeretném. Szeretjük egymást de akkor sem olyan. Ehhez járul még, hogy a jövőm "bebiztosítása" is foglalkoztat.

És ezen kívül sajnos zavar az is, hogy mindenki olyan amilyen. Anyukám nyűgös, magányos, idegeskedik apróságokon is, könnyen megharagszik.

A párom depressziós, néha agresszívabb (nem ver meg és ilyesmi de agresszívabb, durvábban veszekszünk, olyankor káromkodik), hangulatingadozása van, alig tud már valaminek örülni vagy ha igen, akkor csak azért mert én direkt igyekszem a kedvére tenni, magától már nem nagyon örül és nincsenek igényei.


Ez mindenkinek nehéz időszak és szerintem ez még hónapokon keresztül így lesz.

Én próbálok megértő lenni másokkal de engem zavar, hogy mindenki idegbeteg mostanában (anyukám, párom, én).

Azért, mert így dupla bajom lesz.



2020. okt. 9. 23:17
 1/4 A kérdező kommentje:

A kérdésem arra akart utalni, hogy ha egyszerre sok mindenkinek van valami baja és mindenki ingerültebb az átlagnál és senki nem teljesen boldog, akkor abból könnyen van veszekedés, aki amúgy is ingerlékeny, az egy másik ingerlékeny embertől még ingerlékenyebb, a másik ember problémái rátesznek a sajátunkra, nehéz mindenkinek segíteni és megfelelni meg magunknak is közbe...


Szóval ilyenkor mit lehet tenni?

2020. okt. 9. 23:25
 2/4 anonim válasza:
100%

Adj magadnak időt... Egy kis énidőt

Menj el pár napra,utazz el, rendezd el magadban a dolgokat, hiszen te magad legyél az első, ha magaddal rendben vagy, aztán tudsz a környezetedre koncentrálni

2020. okt. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%

Teljesen megérte lek. Depresszióból van bőven.

Nekem nem jött be az, hogy elmenni valahová, mert ha már nem olyan a kapcsolat akkor nem hiszem, hogy felmelegíthető, max. ideig-óráig.

Én szívből ajánlanék a párodnak egy pszichiátert (van TB alapon is), beutaló sem kell ide!Elkísérhetnéd, és elmondanád azt amit ide leírtál, neked is segítene. Nem minden orvos kezel gyógyszeresen, de ha szükség van rá, ne féljetek tőle, főleg ne szégyeljétek. Nekem segített, bár az én problémám nem mulandó, ezért szednem kell egy életen át. Nem bántam meg! Remélem tudtam segíteni.

2020. okt. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha van ott valahol fás terület sétálgass ott, letisztít. Mosolyogj ha nehéz akkor is. A mosoly az agy felé boldogság parancsot ad ki. Egyél csokit. Hallgass fülhalgatóval nyugodt zenéket, zongora, hegedű, indiánzene. Próbálgasd, hogy melyik jobb neked. És ha tudsz rajzolni rajzolj.
2020. okt. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!