Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezt ép ésszel...

Hogy lehet ezt ép ésszel átvészelni? Anyukám rákos beteg már lassan 5 éve. Eddig egész jól el volt, de most hirtelen sokat rosszabbodott az állapota.

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy fog-e javulni még. Én 25 hetes terhes vagyok, és tudom, hogy nem tesz jót a babának, de nagyon sokat szomorkodom anyu miatt. Annyira szeretném, hogy még érdemi időt tudjon eltölteni az unokájával. Legszívesebben csak sírnék, de nem szeretnék ártani a babónak se.
2014. jan. 30. 14:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%

Ez bizony szerencsétlen helyzet.

Szerintem fontos hogy mikor nem vagy anyuddal akkor próbálj függetlenedni a helyzettől gondolati szinten.


Gondolkodj babaneveken, képzeld el hogy milyen fényes jövő vár a kicsire, és milyen boldogok lesztek együtt. Gondolja a szeretetre amivel megajándékozzátok majd egymást. Arra koncentrálj amiért megéri élni és folytatni.

2014. jan. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudom ,hogy lehet :(.. viszont a baba miatt akárhogyan is ,de muszáj !!! Orvosokkal beszéltetek ,mik a kilátások ? Bízni kell és bíztatni Édesanyádat is,hisz ott lesz a kis unoka ,akinek szüksége lesz a mamikájára !Nem szabad feladni ,történtek már csodák !
2014. jan. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz helyzet ez, sok erőt kívánok neked! Édesanyádnak lelkileg hihetetlen jót tesz az, hogy te kisbabát vársz és így sokkal könnyebb lesz neki elviselni a betegségével járó fájdalmakat. Fordulj pszichológushoz ha nem bírod, a kisbabád miatt is, fontos lenne, hogy nyugodt legyél, de nem parancsszóra működünk és ki lenne nyugodt egy ilyen helyzetben. Próbálj kikapcsolódni, eljárni programokra, remélem a férjed támogat ebben a nehéz helyzetben.
2014. jan. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén együtt érzek veled, bár nálunk azért jobb a helyzet.


Apukámat hétfőn műtötték végbélrákkal. A műtét közben összeomlott a keringése, leállt a légzése. Már szerencsére jobban van, remélem javulni fog az állapota. Én 5 hetes terhes vagyok, de két napig egyfolytában csak sírtam és nem magam miatt, hanem azért, hogy mi lesz a gyerekemmel ha valami történik az apukámmal.


Muszáj összeszednünk magunkat! Úgygondolom, hogy anyukád és az én apukám is a legtöbb erőt a terhességünkből tudja szerezni, abból, hogy nem sokára nagyszülők lesznek. Nekem a férjemen kívül csak apukám tudja a terhességemet és a potenciális neveket is, meg mindent, amit egyébként nem osztottam volna meg vele.


Nagyon sok erőt kívánok neked, anyukádnak pedig jobbulást.

2014. jan. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon nehéz, tudom, de gondolj arra, hogy az milyen nehéz lenne, ha hirtelen halna (halt volna) meg, mondjuk szívinfarktusban. Elbúcsúzni sem lett volna idő!

Sajnos, az élet elmúlik, ahogy éppen most készülődik egy új is. Próbáld úgy felfogni, ahogy azt a keleti vallásokban teszik, fogadd el, hogy a halál a körforgás része és amíg él az édesanyád, addig is együtt lehettek. Légy erős, most te vagy abban a helyzetben, akinek segíteni kell, és ez a pici megszületése után méginkább így lesz. Elsősorban érte kell felelősséget majd vállalnod, ez lesz most már a te legfontosabb feladatod!


(41L, aki már eltemette édesanyját, férjét és neveli 6 éves kislányát)

2014. jan. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj vele sok időt tölteni és ne gondolj a betegségére.
2014. jan. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a betegség nem válogat :( ... Erősnek kell lenned ! Már úton van hozzád ,aki a hátralévő életedet bearanyozza ,ő majd erőt fog neked adni . Ne adjátok fel a reményt ,hátha lesz még Anyudnak jó pár éve ,amit az unokájával tölthet . (Nem akarok tiszteletlen lenni ,de milyen rákban szenved Édesanyád ?)
2014. jan. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kicsit lelket öntöttetek belém.

Mellrákja van, de már áttétes. A tüdejében lévő áttét okoz most gondokat. :( Már nem nagyon kezelik semmivel, kb. 1 éve.

2014. jan. 30. 15:47
 9/14 anonim ***** válasza:
64%
:O Jaj Istenem ! :(( ...
2014. jan. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%
Nekem elhunyt anyukám rákban, meg se érhette, hogy unokája lesz. Majd idővel sikerül feldolgozni, mást nem lehet tenni, nemcsak veled történik ez meg, hanem millió egy emberrel.
2014. jan. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!