Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a családom egyértelműen...

Ha a családom egyértelműen utál, akkor mit lehet tenni? Hogyan lehetne átvészelni ezt az időszakot?

Figyelt kérdés

Elég hosszú sztori, de röviden: 21 éves vagyok, sajnos egy betegség miatt félbe kellett szakítanom az egyetemi tanulmányaimat. Azóta én vagyok itthon a fekete bárány.

A szüleim folyamatosan csak vitatkoznak velem és a fejemhez vágják hogy milliókat dobtak ki az ablakon az egyetem miatt én meg arra nem voltam képes hogy befejezzem. Ezután megkapom azt hogy milyen kis szerencsétlen vagyok és hogy majd egy jó nagy senki lesz belőlem. Majd azt, hogy miért nem dolgozok, miért "döglök csak otthon" egész nap? Persze én ezerrel keresem a munkát, de hát érettségivel nem könnyű találni, pláne itt, ezen a környéken ahol én lakom, amúgy is nagy a munkanélküliség.


Mindezek mellé a többi rokontól is megkapom hogy miért nem kezdek már valamit az életemmel, nem érzem-e hogy milyen szánalmas, meg hogy nekik 21 éves korukban már családjuk volt, önálló keresettel nekem meg még egy normális barátom sincs stb.


Szóval elég sz*r a helyzet, teljesen bezárkóztam mostanra, szinte alig járok el, van hogy ki sem mozdulok egy hétig a házból (ugye pénzem sincs nagyon a szórakozásra..) és már nagyon belefáradtam az örökös zsörtölődésbe és abba, hogy bármi történik én vagyok a hibás és hogy rajtam vezetik le a feszültséget, mert én kéznél vagyok. Ha épp veszekedni van kedvük akkor képesek belekötni bármibe hogy aztán órák hosszat szidni tudjanak, de van olyan is hogy egy nap hozzám sem szólnak, rám sem néznek.


Szerintetek hogyan lehetne ezt megoldani? Már gondolkoztam külföldi munkavállaláson is meg ilyesmi, csak ugye a betegségem miatt eléggé le van korlátozva a vállalható munkák száma..


2013. márc. 26. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Az egyetemet nem tudnád valahogyan folytatni/befejezni? Akkor valószínűleg abbahagynák a szüleid a csesztetésed. Nem tudom, hogy ez a betegséged miatt mennyire lehetséges, de én a helyedben azt tenném.
2013. márc. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem sajnos, azt semmiképpen sem.
2013. márc. 26. 19:14
 3/8 anonim ***** válasza:

Vannak OKJ-s tanfolyamok minimum kell ahhoz hogy bármilyen állást kapj és meg is tartsd.


Az irányvonalat találd ki, hogy mire tudsz váltani, ha az egyetem témát lezártad.


Mihez van kedved? Mihez van érzéked? Milyen kart nem folytatsz?


Talán itt lenne ötlet, de semmit nem tudunk még, mert nem írtad le.

2013. márc. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jogi karon tanultam, ilyen irányban nem nagyon van OKJ. Illetve van, a jogi asszisztens, de azt meg megszüntették így szeptembertől nem indul..
2013. márc. 26. 19:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi történt? Két félévet minden intézményben lehet passziváltatni. Neked 3 félévet kellett?


Menj ki külföldre dolgozni, gyűjts pénzt,aztán majd levelezőre befizeted magad....

2013. márc. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vagy menj el közszolgálati szakra esetleg...az csak 6 félév,ha jók az érettségi pontjaid+van nyelvvizsgád,akkor államilag támogatottra is felvehetnek.
2013. márc. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A szüleid az atyaúristenek? Már nem azért, de rengeteg diplomásnak sincsen munkája.. nem tudom mit szidnak, ahelyett, hogy elgondolkoznának. Ez már nem az a rendszer, ami régen volt.

Egyébként én is az OKJ-t javasoltam volna.

Ha nem vagyok indiszkrét, milyen jellegű a betegség? És a szüleid miért nincsenek erre tekintettel? Miért nem segítenek neked? Valószínűleg utálkozás helyett többre mennének azzal, ha nem csak téged nyúznak, hanem magukat is, ha már a lányuk élete, elhelyezkedése a cél.

2013. márc. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
de van jogi asszisztensi pl. itt nálunk indul szeptembertől.
2013. ápr. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!