Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért utál minden ok nélkül a...

Miért utál minden ok nélkül a családom? Van valaki még rajtam kívül ugyan ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Én próbáltam mindig a maximumot kihozni, akármiről van szó. Segítség nekik, kedvesség, beszélgetés stb...

Élőben jópofát vágnak hozzám de valójában utálnak. Miért? Semmivel sem érdemeltem ki.

Szerintem a 15 évvel ezelőtti szomszédnak is nagyobb "szeretetet" adnak például a social médiás felületen mint nekem. Más is van ebben a helyzetben rajtam kívül?!


2020. okt. 13. 00:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Ha "élőben jó pofát vágnak hozzád" akkor miből gondolod hogy utálnak?

Mert nem lájkolják szét a facebookodat? Ez a baj a mai világgal hogy az emberek lájkban mérik a szeretetet és az elismerést.

2020. okt. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
28%

Mivel mindent megcsinálsz nekik, ezért te vagy a csicska. Miért kéne szeretniük, ha úgyis megcsinálsz mindent? Nem kell neked nyalniuk, csinálod a dolgod magadtól.

Mondjuk ha ők is olyanok lennének, mint te, akkor meg lenne az összhang, de a trógerek gyülekezetében ezzel a hozzáálással nem fognak szeretni. Majd ha elkezdesz köpködni a másikra, meg összeugrasztasz mindenkit mindenkivel, akkor majd lesz respect.

2020. okt. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Mégis honnan veszed, hogy utálnak? Mi az, amit nem kapsz meg tőlük, vagy mi az amit kapsz, de nem tetszik?
2020. okt. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Igen..azért leírod neked mi a véleményed, de semmi alátámasztás..mit takar a 'social média ' ..most komolyan a fentebbi hozzászòlònak van ideje és szegény gyereket nem lajkolják..? Jujj Jujj..

De ha tényleg valamiben konkrétan látod ezt a negatív hozzáállást akkor kérlek oszd meg velünk, különben arra sem tudunk felelni utalnak-e,nemhogy az okára.

2020. okt. 13. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Azért eléggé feltűnő, ha már a közösségi oldalaknal tartunk ha például én közzé teszem egy családi fotó, 0 reakció tőlük úgy ámblokk.

Teszem azt, Julis néni a 15 évvel ezelőtti szomszéd, megoszt egy cikket a nemtudom milyen láva kő pozitív hatásairól és mindegyik like-olja. Elég érdekes dolog ez.

2020. okt. 13. 04:03
 6/15 A kérdező kommentje:
Igazán rosszul esik.
2020. okt. 13. 04:04
 7/15 A kérdező kommentje:
De nem csak ez van. Más IS.
2020. okt. 13. 04:04
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi?
2020. okt. 13. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%

A párválasztásodba beleszólnak? Meghatározzák, hogy mi legyen a foglalkozásod (milyen iskolába járjál,) mennyi pénzt keressél?


Milyen élelmiszert fogyassz? Hogyan öltözködj? Hogyan hordd a hajadat, stb? Milyen zenét és alapvetően stílust kell szeretned EGYETEMES ÉRTELEMBEN?


Mikor keljél és mikor feküdjél? Meddig alhatsz/maradhatsz ágyban? Hányszor vehetsz levegőt és hogyan? Mikor mehetsz el biológiai szükségleteidet végezni az illemhelyen/mellékhelyiségben?


Mikor használhatod a fürdőszobát és mennyi ideig? Mikor mehetsz el otthonról/mennyi ideig maradhatsz és JELENTKEZÉSI (telefonálási kötelezettséget) írnak elő számodra?


Azt is meghatározzák, hogy MILYEN CÉLBÓL léphetsz ki az utcára?


Ha a válaszaid többsége IGEN, akkor megértelek...

2020. okt. 13. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 HaEv ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Annyiban egyet értek az előttem szólókkal, hogy ne azon mérd le a családod szeretetét, hogy hogyan reagálnak rád internetes felületen. Ezek a felületek személytelenek, nem a családi és bensőséges kapcsolatok megélésére vannak, az ilyet az ember nem az ablakban éli meg, pont ettől bensőséges. Nem mindenkinek szól, hanem neked. Nem kirakat, hanem valóság.

Más kérdés az, ha otthon nincs meg ez a bensőséges kapcsolat a családtagok között, ezért nem érzed szeretve magad. Nagyon keveset írtál le a helyzetről ahhoz, hogy kiderüljön, hol a gond, de lehet ott, ahol a legtöbb hasonló gonddal küzdő embernél: a családtagok sokkal inkább foglalkoznak a telefon és egyéb kütyük nyomogatásával, mint a körülöttük levő emberekkel. Könnyebb dolgokkal bánni, mint emberekkel, de az ember emberre vágyik és ha a családban sem kapja meg, elutasítást él meg.

Azt kell megnézed, mivel töltitek az idő nagy részét a szabadidőtökben, mennyi a személyes, szemtől szembe kapcsolat, valódi, elfogadó beszélgetés, közös program, ami miatt lemondtok másról, hogy együtt lehessetek, mert fontosak vagytok egymás számára.

A szeretet nem a segítségnyújtásról szól. Az csak egy szelete az egésznek.

Ha oda jutnál, hogy a családod baromi messze esik a bensőséges, családias közösségtől, akkor tudd, hogy ez nem csak neked gond. Ez "népbetegség". Fel a fejjel. Elvétve azért lehet találni olyan embereket, akik nem felejtettek el embernek lenni. Keresd őket. A biológiai kapcsolódás sajnos csak egy dolog. Azért tőlük várjuk a szeretetet, mert igazság szerint ott kellene ezt megtanulni. Ez egy "örökség". Ha a szüleid nem ezt tanulták, átadni se tudják. Az nem igaz, hogy nem tehetnek róla, mert tanulható. Egyet azonban ne felejts el: a szeretet nem ismeri a matematikát! Nem vezet könyvelést sem a tettekről, hogy ez tartozik meg az, és ez követel meg az... Ez így csak üzlet, nem szeretet. Ha szeretsz valakit, az nem tartozik neked semmivel. Természetesen a szeretet nem tart örökké, ha sose talál viszonzásra. De mindig meghagyja a másiknak a szabad akaratát, hogy az legyen aki akar lenni, csak próbál jó hatással lenni rá. Nem pusztán a fészbúkon...

Jó önvizsgálatot Nektek. A probléma önmagában nem baj, mert a megoldással együtt a fejlődés kulcsa.

2020. okt. 13. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!