Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van jogom eltiltani a gyereket...

Van jogom eltiltani a gyereket az apjatol? Haragudhat kesobb emiatt ram a gyerek?

Figyelt kérdés
Gusztustalan dolgokat tett meg mondott az apa es en nem szeretnem ha lenne koztuk valaha is barmilyen kapcsolat.
2010. aug. 9. 10:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Veled volt gusztustalan, vagy a gyerekkel is? Ilyenkor ezt át kell gondolni, és ha úgy van, a dühödet a gyerek érdekében félretenni. Tudom, hogy nehéz, de ha a gyereket szereti, akkor nem szabad eltiltani tőle. Meg ez jogilag sem így megy, hogy eltiltod. Ha bírósághoz fordul, adnak neki láthatási jogot!
2010. aug. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%

1. Nincs jogod.

2. Igen, haragudhat.

2010. aug. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%
Mit tett és mondott?Enélkül nem lehet érdemi választ adni.És igen,haragudhat,fog is,mikor kamaszodik.
2010. aug. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Azt mondta amikor megszultem, h meg terhesen ki kellett volna rugnia a gyereket belolem.Ezt ne haragudjatok, de nem tudom megbocsajtani, viszont a gyereknek sosem akarom elmondani.Van mas bune is, de ez volt a hab a tortan...
2010. aug. 9. 10:57
 5/21 A kérdező kommentje:
nem cigany, de szerintem meg azok sem mondanak ilyet...
2010. aug. 9. 11:01
 6/21 anonim ***** válasza:
75%
Egyáltalán nem akarom megvédeni a gyereked apját, mert valóban csúnya dolog, amit mondott. De ez még nem olyan eget rengető, hogy emiatt eltiltsd a gyereket az apjától. Később tuti, hogy a gyereked haragudni fog rád. Ha az apja akarja látni, akkor engedned kell neki... De ahogy leírtad, lehet, hogy nem is akarja majd látni.
2010. aug. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
61%
szerintem meg ha nagyobb lesz a gyerek,nyugodtan mondd el neki.legalább megérti,miért nem szereted az apját.
2010. aug. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%
A gyereket az apjától eltiltani nincs jogod. Persze attól még nagyobb korában elmondhatod neki, amit az apuka neked mondott róla... Ha ködösítesz, azzal nem teszel jót. Ez nem az "apja ellen nevelés": az akkor lenne, ha magadtól találnál ki dolgokat, amire hivatkozva kivetítenéd a haragodat a gyerek és az apja kapcsolatára.
2010. aug. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
53%
van vagy nincs jgod, én is tuti így reagálnék. méghogy láthasson egy kisgyereket, akit már bánja h nem ölt meg?????
2010. aug. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Jogilag nem teheted meg. Ha az apa fizet gyerektartást, a láthatás időpontját is biztosan rögzítettétek. Ha elfogadsz egy tanácsot, akkor soha nem fogod előtte szidni az apját. Joga van megismerni. Ha majd nagyobb lesz, akkor megfogja ő ismerni, és kialakítja a saját véleményét. Én ezt a helyzetet már megéltem. Nem tartottam rossz kapcsolatot anyósomékkal, nagyon sokszor számíthattam rájuk. A gyerekemnek az értelmi szintjéhez megfelelő magyarázatot adtam az apjával kapcsolatos kérdéseire. 12 éves volt, amikor először találkoztak.Így alakult. Azóta felnőtt a lányom, apja újra megnősült, született egy féltestvére, azzal is tartja a kapcsolatot. Az apja olyan, amilyen, de mégis az apja. Mindig azt mondtam a lányomnak, hogy ha velem valami történik, akkor még mindig ott az apja. Az évek során kialakította a saját véleményét, ritkán, de találkoznak, esküvőjén mellettem ült az apja, és büszke volt a lányára, mi is normálisan elbeszélgettünk. Szóval, ne te ítéld meg az apját. Az élet megoldja ezeket a kényes helyzeteket, és meg fogja köszönni a gyereked az őszinte hozzáállásod. Természetesen ennek feltétele, hogy szeretetben éljétek csonka családotok mindennapjait.
2010. aug. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!