Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem megy a gyerek egyetemre a...

Nem megy a gyerek egyetemre a röghöz kötés miatt! Mit gondoltok? Inkább megy valami szakmát tanulni.

Figyelt kérdés
Van egy éve még(idén érettségizik), de nem megy egyetemre, pedig megvan a képessége rá, csak a röghöz kötés miatt nem megy egyetemre(tudtom szerint)... Ki akar menni majd külföldre a barátnőjével! Mit szóltok hozzá? Másnál is okozott ez már fejtörést? Nem szólok bele, mert az ő élete, csak titokban rázom a fejem, mert jók a képességei. Támogatom amivel lehet, de nem megy minden...Az egyeteme azért bírtuk volna fizetni csak a szórakozását maga kellett volna fizetnie... Ezzel nincs is gond, mert szorgalmas... Most lesz egy szakmája és megy ki... :( Mit gondoltok? Ti is vagy a gyerekeitek is akarnak kimenni?
2011. okt. 31. 14:26
1 2
 1/13 Bazsii05 ***** válasza:
95%
Azt nem tudom,hogy milyen szakmát akar és hogy mit szertne kint melózni külföldön,de az biztos,hogy ezerszer jobban megfizetik kint szakmával és nyelvvel,mint itthon diplomával.Addig menjen ki külfödre amíg még megteheti,de a nyelvet azt mindenképpen kell tudni. Ez az én véleményem
2011. okt. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Egy szakmaval kint tobbre viszi.
2011. okt. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Én pont erre számítottam ettől a röghöz kötéstől. A diákok érettségi után külföldre mennek és vagy dolgoznak odakint, vagy ott kezdik el az egyetemet, mivel ott nincs semmilyen szerződés. Itt maradni senki nem fog, mivel ezek mellett a nevetséges fizetések mellett nem éri meg vállalni azt az x év magyarországi munkaviszonyt, amire köteleznek.
2011. okt. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
De egy diplomaval meg tobbre viszi kulfoldon, szerintem. De az o elete, nehez is lenne meggyozni ilyen korban, plane baratno is van a dologban, terveik vannak. Egy szakma sem rossz, mas a ketto. Ha van valami, amit szeret csinalni, miert ne. Egyetem akkor jo, ha van elkepzelese, mi szeretne lenni, pl. orvos, mernok, kozgazdasz, stb. De ezek szerint nincs elkepzelese, kulonben ragaszkodna hozza. Ugy nehez barmit is tenni.
2011. okt. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Bazsii05 ***** válasza:
72%
Én már itt nem mernék bele kezdeni egy diplomába,mire meg csinálja az ember addigra már annyi esélye sem lesz ki menni,mint ma.
2011. okt. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én meg tudom érteni. Amúgy ha tanulni akar majd, azt kint is megteheti, ha már ott él. Ráadásul az ott szerzett diplomának nagyobb hasznát veszi kint, mint az itteninek. Ha meg nem akar diplomát, az is az ő dolga, hiszen azt írod, lesz egy szakmája. Ha jól elboldogul a végzettségével az életben, akkor semmi probléma nincs, nem muszáj mindenkinek felsőfokú végzettséget szereznie.


Különben én is ki fogok menni, csak hát még tanulok. De mindenképpen a szakmámban szeretnék elhelyezkedni, erre viszont itthon nincs sok esélyem, főleg ha nem szeretnék mellette éhenhalni. Ha tehetném, már most kimennék, csak úgy nem tudom, mi lenne a tanulásból. Vagy kimennék ott befejezni a tanulmányaimat, csak az a bibi, hogy én gyerek mellett járok egyetemre. Így most nagyon jól ki van számítva, hogy mire én diplomázom, ő addigra végez az ovival, és akkor mehetünk. Itthon itt vannak a szüleim, akiknek nem lehetek eléggé hálás, hogy támogatnak, hogy tudjak tanulni. Ha külföldön laknék, az itthoni keresetükből nem tudnának segíteni. Szóval majd diploma után megyek ki.

2011. okt. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

Egy jó szakmával külföldön fog boldogulni.

Amúgy pedig nem törvényszerű, hogy valaki huszonévesen szerezzen diplomát, lehet, később megy majd egyetemre.

2011. okt. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 bánomisén ***** válasza:
86%

Igaza van, egy keresett szakmával jól elboldogul külföldön, egyetem meg nem csak Magyarországon van, kint is elvégezheti.


Látom, Magyarország visszalépett a feudalizmusba... röghöz kötés... pfffff!

2011. okt. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%
Már csak 2 éve van ennek a kormánynak, utána úgy megbukik, mint a huzat, ha meg mégsem, akkor abba is hagyhatja az egyetemet, aztán folytatja később vagy kinn külföldön.
2011. okt. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%
Tanulni lehet később is. Hadd menjen. Nyelvet is tanul, pénzt keres, nem lesz megkötve keze lába. Perspektívák vannak. És persze maga a kalandvágy, önmaga kiteljesítése...!
2011. okt. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!