Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kellene jobb belátásra...

Hogyan kellene jobb belátásra téríteni?

Figyelt kérdés

Tesóm már elég idős, dolgozhatna, van is diplomája meg munkatapasztalata,mégis hazaköltözött és 3 diplomát akar megcsinálni, ami minimum 1 milliós kiadást jelent félévente szüleimnek.


Ez még nem zavarna, de annyira hálátlan, lusta, veszekedik, ordibál, stresszel, zabál, tiszta ideg, akaratos, makacs, érzelmi zsarolást csinál, hazudik és így kényszeríti ki szüleimből a pénzt.

A szüleimnek nincs erejük vitatkozni,inkább kifizetik neki.

De nem jó ez így,valamit tennem kellene.


Talán ha azt mondanám a szüleimnek, hogy jó kinéztem egy fizetős sulit, nekem egy szakot fizessenek ki,ahol 1 félév 500-800ezer forint, akkor rádöbbennének arra,hogy nem kellene mindent az ember segge alá tolni,hadd dolgozzon a gyerek???Mert akkor hogy becsüli meg???


Személy szerint én ösztöndíjat is kaphatnék,és nem is ez a suli az elsődleges álmom vagy ilyesmi,meg kínozni se akarom a szüleim..de ez nem állapot!! Nem tudnak ellent mondani neki és megtanítani őt arra,hogy dolgozzon, becsülje meg amije van és tisztelettudó legyen velük!!


Én most fogok jövőre érettségizni egyébként.


2010. aug. 9. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Hu, es amig 3 diplomat megcsinal, meg hany ev fog eltelni? Ha jol ertem, mar boven huszoneves. Elegge megdobbento, hogy elvarja, hogy a szulok tovabbi 3 diplomat finanszirozzanak neki. Talan vissza kellene zokkenteni a valo eletbe. Ha van diplomaja es mar dolgozott is, miert hagyta abba es mibol gondja, hogy tovabbi 3 diploma kell ahhoz, hogy jo allasa legyen? Le kell vele ulni a szuloknek es feltenni ezeket a kerdeseket neki. Ne hagyjatok magatokat!
2010. aug. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Tudom, gáz a helyzeted, de a legjobb tanács, hogy ne foglalkozz ezzel Te. A magad életét írányítsd, hogy kb. ellentéte legyél a tesódnak. Neki 3-4 év múlva "beérik" a munkája, hogy a hisztijeit,szeszélyeit kiszolgálták, de rettentő boldogtalan, mert ilyen embert maga mellett senki se fog megtűri. (ugyanis valószínű nem csak a szüleiddel ilyen). Ez a sorsa. Akkor majd rádöbbenhet 1-2 dologra.

2010. aug. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Csak én akarok tenni valamit az ügyben.A szüleim nem nagyon annyira leterheli őket a munka,utálnak veszekedni és amúgyis mikor tesóm rákezdi a rikácsolást,akkor senki nem tudja megállítani,hamarabb kikészül a család.

Már volt jó állása,miniszter alkalmazta,kocsi,mobil, képzéseket (következő egyetemi diplomát) is fizettek neki.. de nem.. neki semmi se jó,ebben is talált kifogásokat..

SZemétség,amit csinál,mert hiszem,hogy meg tudna állni a saját lábán.

2010. aug. 9. 17:26
 4/6 anonim ***** válasza:
A szüleid önálló, felnőtt emberek, majd az asztalra csapnak, ha nekik ez így nem működik. A te neved jelen esetben leginkább "kuss", valószínűleg a te segged alá is alátolnak majd, amit csak képesek.
2010. aug. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ülj le a szüleiddel akkor, mikor bátyád nincs ott beszélgetni.

Mondd el nekik, hogy szeretnél érettségi után fősulira vagy egyetemre menni, és nem aggódni azon, hogy vajon felvesznek-e államilag támogatottra, vagy sem. Mert szerintem - bár nemtom hogy álltok anyagilag - ha a bátyád most elvisz évente 2-3 millátt, szüleid már nem bírnák a te...mondjuk 600-700 ezres féléveidet.


A tesódnak már a kezébe adták anyudék a diplomát, fizették a költségeket, most Te jössz! És ezt egy több diplomával rendelkező felnőtt férfinak fel kell fognia! Menjen el dolgozni, és fizesse a saját keresetéből a diplomát. Ha az én fiam lenne, megengedném, hogy otthon lakjon, ne kelljen albérletet fizetnie, de nem fizetném az újabb diplomát!

2010. aug. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
17.24 Szia! Köszönöm a hozzászólásod! Igyekszem az ellentéte lenni és viselkedésemmel jó például szolgálni. Sajnos tényleg jól látod a dolgokat,még jobban talán ennek a hátterét, mint én.Valóban boldogtalan, állandóan csokit eszik és ki se mozdul otthonról többnyire "tanulás alibivel".
2010. aug. 9. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!