Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj, hogy felvetettem,...

Miért baj, hogy felvetettem, idén ne ajándékozzunk? Ez miért "proli"?

Figyelt kérdés

A családban a szüleimen kívül senkitől nem kapok olyan ajándékot soha, aminek örülnék. Főleg ez azért van, mert arra sem veszik a fáradtságot, hogy megkérdezzenek, minek örülnék. A nagyszüleimtől rendre pénzt kapok, ami szerintem karácsonykor főleg kínos. A többi rokontól a szokásos "semmiket", amik előbb, vagy utóbb a kukában végzik, bontatlanul. Mert olyanokat vesznek, amiket használni sem tudok: 2 mérettel nagyobb pizsamát, pacsuli parfümöt (egy márkát használok 15 éves korom óta), Air Wick illatgyertyákat, vagy körömlakkokat (csináltatom a körmöm kamaszkorom óta). A legkínosabb ajándék az volt, mikor az anyám nagybátyjáéktól egy pénisz alakú sörnyitót kaptam két éve, 20 éves lány létemre...

Szóval ezeket pakolgatjuk pár hétig/hónapig, utána viszi el mindet a kukás kocsi. Ezzel szemben én szeretek mindenkinek úgy vásárolni, hogy amikor megkapja, örüljön is neki. Nem az a lényeg, hogy minél gyorsabban és olcsóbban letudjam.


Tavaly csak az ajándékokra 250 ezer körül költöttem, cserébe én kaptam lejárt desszertet, Air Wick gyertyát meg olyan könyvet, amit valaki már előttem tuti elolvasott... Ezért felhoztam tegnap, hogy mi lenne, ha idén inkább csak összejönnénk családilag és ennénk, beszélgetnénk. Maximum a 3 kisebb gyerek kapjon ajándékokat, mert azért nekik ez még nagy ünnep, meg csoda. Anyám rögtön kiakadt, hogy miért akarok én mindig variálni és mit fognak a többiek gondolni, ha ő ezt továbbmondja nekik, biztos azt, hogy nincs pénzünk. Meg hogy majd ott ülünk az asztalnál üres kézzel és ez mennyire proli dolog, nem erről szól a karácsony.

Szerintem viszont az sokkal kínosabb, hogy ott mindenki előtt előadjuk, hogy örülünk a gagyinak, otthon meg ahogy levesszük a cipőt, elpakolunk mindent a szekrény aljára.

Azt is mondtam, hogy úgy is lehetne, hogy mindenki magának vásárol karácsonyra, ha már ennyire kell a bontogatás élménye.


2020. okt. 31. 11:41
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
89%
Nekem nagyon tetszik a gondolatmeneted, de ha a családod többség máshogy akarja, kénytelen vagy alkalmazkodni.
2020. okt. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
97%
Vegyél mindenkinek bonbont és tusfürdőt. A gyerekeknek vmi érdekesebbet.
2020. okt. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
95%

Költs a haszonlesőkre kevesebbet!

Olcsó sampon, tüsfürdő, ilyesmi.

Még hogy 250.000 ezekre?

2020. okt. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem ha te eldöntötted hogy nem akarsz ajándékot kapni az a te dolgod. De azért illik venni valamit a családodnak.. Honnan tudod hogy nekek nem tetszik amiket egymásnak adtak vagy tőled kaptak?

Értem én hogy 250.000 meg ilyenek. De biztos nem ők mondták hogy költekezzél. Megmondom őszintén hogy akármien szar gyertyát kapok is mindig örömmel nézek rá mert eszembe jut az a nap amikor kaptam. Én emlékeket kötök a tárgyaimhoz. Még a szar karácsonyos zoknimhoz is. Milyen dolog kidobni egy ajándékot sajnállak hogy nem tudsz szeretettel gondolkozni. Számodra ezek csak nyűgök. Még a leggagyibb dolognak is tudok örülni ha olyantól kapom akit szeretek és rá emlékeztet.

2020. okt. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Hogyhogy milyen dolog?

Mit kezdjek egy L-es pizsamával, ha XS-S a méretem? Hetente vegyem elő és nézegessem?

65 nm-es a lakásom, nem nagyon van hely arra, hogy felesleges cuccokat tárolgassak.

2020. okt. 31. 11:54
 6/31 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem meg anyád gondolatmenete a proli, különösen ez a része, hogy "mit fognak a többiek gondolni, ha ő ezt továbbmondja nekik, biztos azt, hogy nincs pénzünk."

Meg ez:

"...majd ott ülünk az asztalnál üres kézzel és ez mennyire proli dolog, nem erről szól a karácsony."


Pontosan, hogy a karácsony - EREDETILEG! - nem az ajándékozásról szólt, hanem a családi szeretetről, összetartozásról.

A neve is az, hogy a "Szeretet ünnepe" nem pedig a "Mindegy, hogy mit csak vásároljunk!" ünnepe!


Nálunk, (nagyszülők, szülők, testvérek, gyerekek) évek óta nincs a felnőtteknek felnőttek felé ajándékozás, csak a gyerekeknek. Azt is úgy, hogy a szüleik megkapják a pénzt és ők veszik meg a gyerekeknek aminek örülnek, mert ők tudják legjobban, hogy mit szeretne a gyerek.

Mégis minden karácsonyunk mesébe illően meghitt, csendes, békés, holott még a kaját is úgy hordjuk össze - természetesen előtte megbeszélve - hogy ne egy valakinek kelljen kilógnia a belének a főzéssel-sütéssel.

2020. okt. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
93%

Ha ajándék kell nekik, akkor kapjanak. A gyerekeknek vegyél valami értelmeset, a többieknek meg valami olcsó szart. Ha te is full béna faxságokat kapsz, akkor minek töröd magad? Tudod ki dobna ki ennyi pénzt ajandékokra... nőknek csoki/tisztálkodócsomag a dmből, pasiknak bor (péniszes sörnyitós nagybátyónak az alsó polcról).


Nincs értelme ebből presztízskérdést csinálni, mert csak te fogod magad rosszul és hülyén érezni. Engedd el.

2020. okt. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
91%

Mégis minek költesz 250 ezret, ha te gagyi dolgokat kapsz cserébe?

Ezeknek a rokonoknak kb valami hasonló színvonalú dolgot vegyél. Parfüm, tusfürdő, egy üveg bor, a gyerekeknek, és a szüleidnek pedig valami normálisat.

2020. okt. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 Rodi91 ***** válasza:
85%
Nálunk évek óta igy van,hogy csak a 3 kisgyerek kap ajándékot. Mi nem tárgyakból emlékezünk az együtt töltött időre,mint a 4-es válaszoló,hanem megtöltjük tartalommal a közös napot,és nem az a legnagyobb esemény,hogy adjunk egymásnak valamit,amire szinte biztos,hogy szüksége sincs a másiknak. Együtt sütünk-főzünk,társasozunk,jókat -beszélgetünk és nagyon jól érezzük magunkat így is!
2020. okt. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
74%

Mi évek óta nem ajándékozunk családon belül, mert felnőtt emberek vagyunk és mindenki megveszi amire szüksége van, nem adunk egymásnak kacatokat. Ellenben a párom családjában is az olyan ajándékozás megy,mint nálatok. 100. díszgyertya a 45 nmes lakásunkba,ahova el sem férne, még ha tetszik is. Idén azt találtam ki, hogy az ő családjába nem veszünk megint haszontalan szarokat, hanem mindenki kap szépen ajándékutalványt. Pl Ikeás utalványnak mindenki örül, akkor le lehet cserélni a kopott komódot, amire sajnálod a pénzt. Én volt hogy hobbiboltba kaptam utalványt és nagyon örültem neki, mert szeretek kézműveskeskedni.

Ne vegyél idén 250ért fölösleges kacatokat, hanem mindenkinek utalványt családonként. Ha valaki az elektronikai kütyüket szereti, akkor media marktos utalványt, ha a lakberendezést, akkor ikeásat. Ezzel elindítasz majd egy új szokást, és lehet jövőre ők is azt fognak neked adni. Nem kell görcsösen ragaszkodni a 'személyes ajándékhoz', mert az is épp elég személyes szerintem, hogy tudom az anyósomról, hogy imádja az ikeát ezért oda veszünk utalványt és akkor mégsem olyan személytelen, mint a kp. Nem kell ezt sem tulzasba vinni, elég családonként 20 ezer mondjuk. Persze a gyerekeknek meg valami játékot.

2020. okt. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!