Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj, hogy felvetettem,...

Miért baj, hogy felvetettem, idén ne ajándékozzunk? Ez miért "proli"?

Figyelt kérdés

A családban a szüleimen kívül senkitől nem kapok olyan ajándékot soha, aminek örülnék. Főleg ez azért van, mert arra sem veszik a fáradtságot, hogy megkérdezzenek, minek örülnék. A nagyszüleimtől rendre pénzt kapok, ami szerintem karácsonykor főleg kínos. A többi rokontól a szokásos "semmiket", amik előbb, vagy utóbb a kukában végzik, bontatlanul. Mert olyanokat vesznek, amiket használni sem tudok: 2 mérettel nagyobb pizsamát, pacsuli parfümöt (egy márkát használok 15 éves korom óta), Air Wick illatgyertyákat, vagy körömlakkokat (csináltatom a körmöm kamaszkorom óta). A legkínosabb ajándék az volt, mikor az anyám nagybátyjáéktól egy pénisz alakú sörnyitót kaptam két éve, 20 éves lány létemre...

Szóval ezeket pakolgatjuk pár hétig/hónapig, utána viszi el mindet a kukás kocsi. Ezzel szemben én szeretek mindenkinek úgy vásárolni, hogy amikor megkapja, örüljön is neki. Nem az a lényeg, hogy minél gyorsabban és olcsóbban letudjam.


Tavaly csak az ajándékokra 250 ezer körül költöttem, cserébe én kaptam lejárt desszertet, Air Wick gyertyát meg olyan könyvet, amit valaki már előttem tuti elolvasott... Ezért felhoztam tegnap, hogy mi lenne, ha idén inkább csak összejönnénk családilag és ennénk, beszélgetnénk. Maximum a 3 kisebb gyerek kapjon ajándékokat, mert azért nekik ez még nagy ünnep, meg csoda. Anyám rögtön kiakadt, hogy miért akarok én mindig variálni és mit fognak a többiek gondolni, ha ő ezt továbbmondja nekik, biztos azt, hogy nincs pénzünk. Meg hogy majd ott ülünk az asztalnál üres kézzel és ez mennyire proli dolog, nem erről szól a karácsony.

Szerintem viszont az sokkal kínosabb, hogy ott mindenki előtt előadjuk, hogy örülünk a gagyinak, otthon meg ahogy levesszük a cipőt, elpakolunk mindent a szekrény aljára.

Azt is mondtam, hogy úgy is lehetne, hogy mindenki magának vásárol karácsonyra, ha már ennyire kell a bontogatás élménye.


2020. okt. 31. 11:41
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
70%
Idén már az maga ajándék lesz, ha senki se lesz beteg. 😷 Rokonlatogatas szoba se jön a jelek szerint, úgyhogy mindenki nyer egy év gondolkodási időt, hogy majd jövőre hogyan legyen... 🎄
2020. okt. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
94%
Azt mondd meg, hogy te MIÉRT költesz vagyonokat, ha te lejárt bonbont kapsz? Bocsi, de veled is baj van a toronyban. Nem nem ajándékozni kell, hanem ugyanazt adni, amit kapsz. Ha kibaszod a kukába, akkor kibaszod.
2020. okt. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
93%
szabj határt magadnak. pl. 4000ft /fő. abból vegyél valami használhatót (csoki, könyv, mozijegy, magazin,mittudoménmi) és megvan a bontogatás élménye is. Neked meg az a kihivás benne, hogy te ennyiből is tudsz tök jó ajándékot venni.. Hajrá
2020. okt. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk 2 éve be van vezetve hogy ne ajándékozzunk egymásnak karacsonykor hanem csak jöjjünk össze enni meg beszélgetni. Működik.
2020. okt. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
92%

Az az igazság, hogy mi is úgy vagyunk, hogy ami kell azt megvesszük magunknak évközben. Amire meg nincs szükségünk, arra feleslegesen adnak ki pénzt.

Azért, hogy vegyünk valami felesleges kacatot, hülyeség ajándékozni.


Mi megbeszéltük, hogy senki nem vesz senkinek semmit, összeülünk kajálni, társasozunk, szórakozunk, elvagyunk. Ez sokkal őszintébb, mint az, hogy az utolsó pillanatban szaladgáljon mindenki ajándékért mert kötelező venni. Nálunk évek óta ìgy működik és tök jó.

2020. okt. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
89%

Hasonló kaliberű ajándékok a rokonnak. Vagy írj kívànságlistát :D

Amúgy 250 ajándékokra? Ne haragudj, de ha tudod h ez lesz meg se érdemlik. Ennyiből inkább menj wellnessezni amíg a rokonság boldogítja anyádat.

2020. okt. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
96%

Nem az ajándék értéke a legfontosabb. Felnőtteknek nagyon nehéz ajándékot választani. Valaki tehetősebb, valaki nem annyira. Juliskának veszek 30.000-es edénykészletet és cserébe 2.000-es irattartó mappát kapok. Arra is gondolni kell, lehet neki az 2.000 Ft. annyit jelent, mint nekem a 30.000. Felnőtteknek szinte mindenük meg van, ami nincs ahhoz milliók kellenek.

Karácsonyi ajándékozásnak a felnőttek között már 6 éve vége. Senkinek semmit, én sem kérek senkitől semmit. Egyedül a gyerekek kapnak valamit a fa alá. Finom ebédnek, sütinek jobban tudok örülni! :)

2020. okt. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Az a proli, hogy felveszi a pro vident kölcsönt, csak hogy verhesse magát a szomszéd előtt, meg pozerkedjen a Facebookon karácsonykor, aztán egész évbe utána ezt nyögi, meg januárba zsiroskenyéren élnek.
2020. okt. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk nagy a család és gyakran megesett, hogy valaki kevesebb ajándékot kapott vagy valaki kicsit túlköltekezte magát. Ezért azt találtuk ki, hogy angyalkázni fogunk: felírjuk mindenki nevét egy-egy papírlapra, betesszük egy kalapba, mindenki húz belőle és annak ad ajándékot, akit húzott. Ebben az a pláne, hogy így mindenki kap ajándékot, mindenkinek csak egy dologra kell koncentrálnia, és külön izgalom hogy senki sem tudja ki kinek vesz ajándékot. Én ajánlom, nekünk bevált.
2020. okt. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk van ajándékozás, felnőttek-gyerekek egyaránt.

Kiskorunkban mindig írtunk a Jézuskának, sokszor meg is kaptuk, de legalábbis egy részét. Így szinte mindig használható dolgok vannak. Könyv minden évben. Azzal tehát nem értek egyet, hogy olyan könyv, amit már előtte olvastak, az nem jó. Ha nem szakadt, akkor nincs baj. Nálunk is van, hogy valaki megveszi, elolvassa, mert olyan jó, utána kapja meg az, akinek szánta. Persze nem gyűrve, szakítva, hajtogatva, hanem teljesen jó állapotban.

Nálunk sem az ajándék a leglényegesebb, de tényleg hasznos, jópofa dolgokat ad-kap a család, aminek mindenki örül. Egyszer-kétszer fordult elő, hogy kicsi a ruha, azt pedig ki lehet cserélni. Haszontalan kacatok pedig szinte soha. Illatgyertyára egyszer emlékszem, de ennyi. Nálunk tehát sosincs baj az ajándékokkal. Ez persze születésnapon is érvényes, mert akkor is megkérdezik az illetőtől, mit kér ajándékba.

2020. okt. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!