Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj, hogy felvetettem,...

Miért baj, hogy felvetettem, idén ne ajándékozzunk? Ez miért "proli"?

Figyelt kérdés

A családban a szüleimen kívül senkitől nem kapok olyan ajándékot soha, aminek örülnék. Főleg ez azért van, mert arra sem veszik a fáradtságot, hogy megkérdezzenek, minek örülnék. A nagyszüleimtől rendre pénzt kapok, ami szerintem karácsonykor főleg kínos. A többi rokontól a szokásos "semmiket", amik előbb, vagy utóbb a kukában végzik, bontatlanul. Mert olyanokat vesznek, amiket használni sem tudok: 2 mérettel nagyobb pizsamát, pacsuli parfümöt (egy márkát használok 15 éves korom óta), Air Wick illatgyertyákat, vagy körömlakkokat (csináltatom a körmöm kamaszkorom óta). A legkínosabb ajándék az volt, mikor az anyám nagybátyjáéktól egy pénisz alakú sörnyitót kaptam két éve, 20 éves lány létemre...

Szóval ezeket pakolgatjuk pár hétig/hónapig, utána viszi el mindet a kukás kocsi. Ezzel szemben én szeretek mindenkinek úgy vásárolni, hogy amikor megkapja, örüljön is neki. Nem az a lényeg, hogy minél gyorsabban és olcsóbban letudjam.


Tavaly csak az ajándékokra 250 ezer körül költöttem, cserébe én kaptam lejárt desszertet, Air Wick gyertyát meg olyan könyvet, amit valaki már előttem tuti elolvasott... Ezért felhoztam tegnap, hogy mi lenne, ha idén inkább csak összejönnénk családilag és ennénk, beszélgetnénk. Maximum a 3 kisebb gyerek kapjon ajándékokat, mert azért nekik ez még nagy ünnep, meg csoda. Anyám rögtön kiakadt, hogy miért akarok én mindig variálni és mit fognak a többiek gondolni, ha ő ezt továbbmondja nekik, biztos azt, hogy nincs pénzünk. Meg hogy majd ott ülünk az asztalnál üres kézzel és ez mennyire proli dolog, nem erről szól a karácsony.

Szerintem viszont az sokkal kínosabb, hogy ott mindenki előtt előadjuk, hogy örülünk a gagyinak, otthon meg ahogy levesszük a cipőt, elpakolunk mindent a szekrény aljára.

Azt is mondtam, hogy úgy is lehetne, hogy mindenki magának vásárol karácsonyra, ha már ennyire kell a bontogatás élménye.


2020. okt. 31. 11:41
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
87%
Basszus én sajnállak, hogy a családod szerinte erről szól a karácsony... Ajándékozás. Nekem azért is érthetetlen ez mert nállunk soha nem volt szokás, max a gyerekeknek valami, játék vagy ruha de ennyi. Felnőtteknek soha. Én a helyedbe azt csinálnám, hogy mindenkinek megmondanám a családban, hogy ne vegyenek nekem semmit mert idén nem szeretnék ajándékozni és én se fogok venni senkinek semmit. Ennyi akinek tetszik tetszik akinek nem, nem... Ezek tényleg csak haszonlesők...
2020. okt. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen aterzem a helyzeted.

Nalunk is ez van, evek ota gyerekkorom ota olyan semmitero, sz.rsagokat adnak, hogy landol a kukaba vagy a hajlektalanoknak!

Nem arrol van szo, ha valaki szegeny, koltson tizezreket/szazezreket, mi se vagyunk egy gazdag csalad. De az ertelmes, hasznos, oromot okozo ajandeknak van ertelme. Akkar a kezzel keszitett ek is!

En nem szegyellem megkerdezni sem, az illetot ha nincs otletem! De azert egy csaladon belul illik ismerni a masik "hobbijait", kivansagait, hogy minek orulne... Erdekes en mindig eltalalom, de forditva soha senki. Van, hogy evek mulva is hallom, hogy annyira orult az ajandekomnak, rendszeresen hordja vagy ilyesmi. Es tenyleg latom, hogy igy is van.

De ez nem csak karacsonyra ertendo, hanem szulinap, nevnap stb. En mindig igyekszem jozan koltsegvetesen belul, de ertelmes, kedves dolgokat ajandekozni.


Ellenben a teljesseg igenye nelkul ilyeneket kapok 30eves no letemre:

- kinais esokabat

- szazezredik sarga/piros bogre

- illatgyertya (szamomra nem tetszo illatu)

- lejart csoki

- 300ft-os "ukran" pezsgő

- gagyi torolkozo

- hasznalt zuhanyfuggony

- hasznalt konyv

- felig rohado virag (ez rendszeres)

- tusfurdo, sampon

- folyekony szappan

2020. okt. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
87%

Én nem veszek semmit 😅

Lehet hogy gáz de bőven elég ha telepakolom a hűtőt. Eszünk egy jót aztán viszont látásra. Lesz karácsonyfa aztán kész. Én már ígyis anyagi csődben vagyok. Már előre félek az ünneptől.

2020. okt. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
93%
Ja es felvettem en is, hogy ne ajandekozzunk (ugysem errol szol), meg ertelme sincs igy, max a gyerekek kapjanak valamit...felhaborodas volt belole. Mintha az emberekbe lenne egve, hogy akkor is vesz egy szaros bogret ha nem kotelezo es kidobom...
2020. okt. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
68%

Szia Nalunk hasonlok miatt bevezettuk a felnottek karira nem ajandekoznak, helyette az ajandek az egyutt toltott ido a nagy kozos vacsora. Oda is mindenki beszall vagy sutivel vagy toltott kaposztaval stb, amit otthonrol elhoz. Nalunk csak a gyerekek kapnak ajandekot.

Iden ugye ez a jarvany miatt nem lesz.


Egy idoben talan epp opyan 20 evesen en felvetettem, hogy biztos mindenkinek van kivansaglistaja felnottkent is talan jobb lenne, ha mindenki leir 3 dolgot, amit szivesen kapna es akkor a tobbiek abbol valasztanak es azt adjak neki. Ez is mukodott, hiszen volt aki azt irta bor es edessé3g volt aki barmiylen konyv volt aki meg leirta funyiro:-).


A te esetedben ha nem akarsz folosleges ajandekot, akkor talale ki milyen nagyobb ertekunek orulnel es kozold te egy peldakent irom "kiskosztumre gyujtesz" es aki ugy erzi szeretne teged megajandekozni, az amennyit gondol adjon bele. Ok penzt fogsz kapni, de egy mindenki eledntheti mennyit ad bele 1000 vagy 10.000 es 2 nem kapsz hulyeseget. 3 utana ha megvetted korbekuldod a fotot, hogy ime szuperul nezek ki benne hordom a vizsgakra, allasinterjura utcara stb.

Te pedig ha olcson meg akarod uszni, es megis fontos a szeretetunnepe, akkor keszits konyvjelzot, hutomagnest, vagy veszel dm-ben hus bebietelt aminek az uvege jo mecsesnek es veszel uvegmatricafesteket es rajzolsz rajuk mintat es veszel egy szatyor mecsest es ezt ajaneekozod. Ez max 5000bol kijon.

Vagy csaladoknak/paroknak egyben ajaneekozol (1 bonbon/1 habfurdo es kesz). Vagy sutsz bejglit vagy gyumolcskenyeret 3s minden cslad kap egy rudnyit. Ez se 5 filler lesz de latszodik gondolkodtal es torted magad. Megeszik igy nem fog porosodni.


Te meg egyszeruen irj listat te mit akarsz magaenak es akkor nem fognak hulyeseget venni. Legtobbjuk megkerdezni nem meri mit akarsz...de hidd el nagyon oruloo en is felnottk3nt ha valaki megmoneja mire gyujt vagy mit szeretne. Ha tobb kozul pehet valasztani es minel pontosabb az infro annal jobb. Peldak: eredeti nutella kisuveges, adidas tusfurdo a lila, x cimu film dvdje, a zold chibo orolt kave

2020. okt. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
28%
Nalunk az egyik rokon fillerbaszo baratnoje hozta be,hogy se szulinapra,se nevnapra,se karacsonyra ne ajandekozzunk...Szerintem ez szanalmas dolog,nem is arrol kell azert ezeknek szolnia hogy tobb szazezret kidobjunk az ablakon,de szerintem mindenkinek jol esik,hogy gondolnak ra es egy kis aprosaggal meglepik...Nem az ajandekok ertekerol van szo,csak hogy valaki vette a faradtsagot hogy ennyivel kedveskedjen neked,nekem ebben ennyi van.De ez hogy szulinapra is csak egy mondat,semmi olyan hogy tessek itt egy uveg pezsgo,Isten Eltessen,nekem ez eleg fura,foleg hogy egy mar irrevelans ember miatt alakult ez igy es azota is igyvan. Most ezzel nem a szulokre gondolok mert veluk meg megmaradt,de igen...Nekem ez fura a mai napig,szerintem az is ad egy kis hangulatot es jo erzest,de mertekkel koltekezve akar egy par ezer forintos dolog,nem gagyi parfumok meg hasonlo baromsagok amire nincs szuksege az embernek,hanem valami szemelyhez szolo dolog,szerintem ez aranyos tud lenni es jol esik,en pl igy latom:)
2020. okt. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
98%
16. Én úgy vagyok vele, hogy ne csak karácsonykor kedveskedjünk egymásnak. Akik egész évben nem különösebben kedveskednek egymásnak semmivel az elég kétszínű dolog, hogy karácsonykor meg nyomják magukat.
2020. okt. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
91%

Én a mai napig nem tudom megérteni,hogy miért kell karácsonykor ilyen nagy ajándékozást csinálni. Régen rossz,ha ez a karácsony lényege.

Csak a gyerekeknek "kell" venni ajándékot,a felnőtteknek nem. Kész.

Az anyád meg egy proli.

2020. okt. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim válasza:
88%

Teljesen egyetértek. Mikor én felvetettem,balhé kerekedett. Mondjuk nálunk más volt az ok,habár én is kaptam használhatatlan vackokat. A fő ok,hogy sokasodunk.(Gyerek létszám tavaly:2 Idèn:4) Indok,hogy Róluk szóljon,de persze nem tetszèst váltott ki. “Élmény” volt 6felnőttnek is venni valamit,úgy,hogy Anyukám

Maximálisan támogatta volna az ötletet. Tavaly nem is ajándékoztuk egymást. De ez biztos másoknak nagyon “proli” :D Idén bizonyos tényezők miatt valószínűleg a gyerekek alternatív úton kapják meg. Ahogy az egyik a sznapi ajándékát is :(

2020. okt. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
98%

Ezt úgy kell elintézni, hogy nem egyszerre kell áthívni a teljes rokonságot, hanem több napon keresztül találkozni velük kisebb létszámú csoportokban, és amit tavaly kaptál, azt csomagolod be és adod nekik vissza: persze nem ugyanannak, akitől kaptad, hanem másoknak. Mivel nem egyszerre találkoztok, ezért fel sem fog nekik tűnni, hogy ugyanazt kapják, mert ők nem látták az előző évben, hogy te azt kaptad! :) Így megvan ingyen az ajándék mindenkinek, és anyád is örülhet, hogy le van tudva az ajándékozás. :D Csak úgy kell elrakni minden évben az ajándékokat, hogy fel kell címkézni, hogy melyiket kitől kaptad, nehogy véletlenül egy év múlva ugyanannak add vissza, mert az ciki. :D

Vagy ha mindenképpen új ajándékot veszel, akkor meg ugyanazt vedd nekik, amit tőlük kaptál: a rossz méretű pizsamás kapjon rossz méretű pizsamát, az illatgyertyás kapjon illatgyertyát, a pacsuli parfümös kapjon pacsuli parfümöt... Aztán hadd játsszák el ők is kínosan, hogy örülnek neki! :D

2020. okt. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!